Turbonegro

angmar προφητης :stuck_out_tongue:

χτες που το διαβασα εκλαιγα για ωρες … αλλα κάτι οι ετοιμασίες για clutch κατι οι ετοιμασιες για clutch , δεν προλαβα να χωθω… Λοιπον στην είδηση της επανενωσης με ελουσε κρυος ιδρωτας τα ποδια μου αρχισαν να τρεμουν κτλ … στις δυο πρωτες γραμμες τα συναισθηματα ήταν ανάμικτα … αλλα αν διάολε υπάρχει ένας ανθρωπος που μπορεί να κάνει κάτι σχετικά κοντά στον Χανκ , αυτός είναι ο νέος τους τραγουδιστής … οι Dukes of nothing είναι μπαντάρα από άλλο πλανήτη και θα επιμείνω οτι μαζί με black eye riot είναι ότι πιο καυλωτικά βρώμικο και χέβι έχει να παρουσιάσει η αγγλια τα τελευταία χρόνια.

ο χανκ απο οσο ξερω τα παρατησε ολα (και την πρεζα) για να γινει οικογενειαρχης . τωρα TRBNGR είναι μισοί χωρίς αυτόν αλλά τουλάχιστον έχουν έναν άξιο αντικαταστάτη … και πάλι θα τους αγαπήσουμε και θα ελπίζουμε να βγάλουν καμιά βρωμιά στυλ ass cobra :wink:

Ω ρε τι γίνεται στον κόσμο:!:

Ναι ο Hank ήταν μεγάλο μέρος του γκρουπ αλλά μην ξεχνάτε/με Happy Tom και Euroboy.
Anyway ανάμεικτα συναισθήματα μιάς και το μισό τελευταίο αλμπουμ τους, όσο φανμποης κι αν είμαι, ήταν ας το πώ ευγενικά “μέτριο”.

Όπως και να 'χει πάντως θα ήθελα να ακούσω νέο υλικό. Με μιά κάποια ανυπομονησία αλλά σίγουρα με αγάπη και proderm :stuck_out_tongue:

Α, και όσοι έχετε δεί Turbonegro live, ΣΑΣ ΜΙΣΩ:!:

Ι like where this thread is going:D
Συνεχίστε.

μ’ έχουν πιάσει τα καλοκαιρινά rock n roll διαόλια μου κι έχω αρχίσει να ξεθάβω zeke, και τα σχετικά, με προσθήκη τουρμπονέγκρο!. Τρέλες, αλητίες και τα σχετικά.

Όχι ότι είμαι ο μεγαλύτερος φαν τους ούτε τους έχω ακούσει και πολύ, αλλά είναι πλήγμα η φυγή του χανκ μιας κι έχει φωνάρα! Mακάρι να ταιριάξει ο νεος αν και δε τον έχω ακούσει πολύ.!

Έλεγα να μη το βγάλουμε και τελείως οφτόπικ αλλά δε γαμιέται. Worst τσεκάρεις όπως είσαι.

Ο νέος προέρχεται από τη σκηνή του UKHC2K (μπακάλικος όρος του Terrorizer για να περιγράψει το βρετανικό underground τα χρόνια γύρω από το millenium, δεν επρόκειτο ακριβώς για hardcore) μια από τις πιο τίμιες και αληθινές σκηνές των τελευταίων 20 χρόνων.
Οι πιο γνωστοί εκπρόσωποί της ήταν οι [B]Stampin’ Ground[/B] και φυσικά οι θεοί [B]Iron Monkey[/B]. Δίπλα σ’αυτούς έδρασαν υπερμπαντάρες όπως οι [B]Acrimony[/B], [B]Sloth[/B], οι [B]Black Eye Riot[/B] που είπε ο ΒΒΒ, οι θεόθεοι [B]Canvas[/B], οι [B]Hard to Swallow[/B], οι [B]Medulla Nocte[/B], [B]Capricorns [/B]κ.α.
Ηχητικά καλύπτουν το χώρο από το stoner/doom/sludge μέχρι punk/hardcore/metalcore, όλες είναι σήμερα διαλυμένες αν δεν άνω οικτρό λάθος, και οι κυκλοφορίες τους μοσχομυρίζουν αγνίλα και underground αλήθεια. Φυσικά έπαιζαν projects μεταξύ των μελών των μπαντών, ένα από αυτά ήταν οι [B]Dukes of Nothing[/B] που είχαν πάρει το όνομά τους από το ομώνυμο κομμάτι των Iron Monkey και αυτό τα λέει όλα.

Όταν λοιπόν ο αντικαταστάτης του -πολύ μεγάλου πράγματι- Χανκ προέρχεται από αυτή τη σκηνή, εγώ βουλώνω και βαράω 30 προσοχές.

give just a minuuutee whilee i fuuck the wooooοrld

ε οχι. θα κρινουμε εκ του αποτελεσματος. μεχρι τοτε δυσπιστια φολς τυποι

Ουχ διαλύθηκαν? Επανενώθηκαν? Ότι να ναι. Καλοί οι Dukes μακάρι να το βαρύνουν πάλι τα τελευταία δεν με πολυψήναν. Hobbit motherfuckers ρε πούστη μου!!!

Αλήθεια τους [B]Doctor Midnight & The Mercy Cult[/B] που τραγουδάει ο Hank τους έχει ακούσει κανείς;
“Supergroup” από Νορβηγούς παίχτες κιέτς.


Φετινά είναι.
Νερόβραστα πράγματα…

Καινούριο κομμάτι από λάιβ στο Αμβούργο με τον νέο τραγουδιάρη.

Δεν’ κακό…

Μια χαρά αλητεία βγάζει ο τύπος πάντως!!!

Ε σκατά ρε μλκες.
Δέκατη φορά σερί και keep going.
Γαμάει το κομμάτι. Λοξοκοιτάει προς Scandinavian Leather. (Να ελπίζω και για πιό πίσω για τον υπόλοιπο δίσκο; :-s )
O Euroboy πιό Angus Young πεθαίνεις. Μόνο η χαρακτηριστική κίνηση λείπει…

Ναι, καλός αλήτης φαίνεται και σίγουρα ακόμα είναι “κρύος” μιάς και καινούριος.
Απλά νομίζω χρειάζεται πιό εξωφρενικό ίματζ για να κολλάει με τους υπόλοιπους :stuck_out_tongue:

Εεεε θα στρώσει η φάση σιγά σιγά λογικά! Πάντως εμένα το κομμάτι μ’άρεσε!!

Όντως ο άλλος είναι κοπι πειστ Angus χαχαχχααχχα

http://www.rocking.gr/news/Oi_Turbonegro_kanoun_seksoualiki_parenoxlisi/12748/

Παραληρώ με το εξώφυλλο…
Ένας μήνας…
Έχουμε και τη στούντιο εκτέλεση του You Give Me Worms.
Τα παλαμάκια και αυτά τα “ου-ου ου-ου” από πίσω ρε μλκες :roll::naughty:
Δεν (με νοιάζει αν) θα είναι πατάτα, είναι καινούριο αλμπουμ TURBONEGRO :!:

It’s out there :!:

Φοβάμαι και τρέμω να πατήσω το play…
Αν τ’άκουσε κανείς ας πεί τίποτα.

Στο last.fm πάντως διάβασα καλά λόγια έτσι πρόχειρα που είδα το shoutbox τους…

Για πείτε, τι λέει; εγώ πάντως το κατέβασα και θα το ακούσω κάποια στιγμή, θέλω να πειστώ λίγο ακόμα :stuck_out_tongue:

Tι χρειαζεται για να πειστεις να ακουσεις ενα δισκο Turbonegro;;;

To βαζεις.

Αμα σ’ αρεσει, το βαζεις αλλες 10 φορες και χτυπιεσαι …αν οχι, απλα βαζεις τα παλια και παλι χτυπιεσαι. 8)

Ετσι κι αλλιως, θα “φευγει” ευκολα. :wink:

Δεν ξέρω μωρέ, ψιλοφοβάμαι όπως ο Grym :stuck_out_tongue:

Noμίζω οτί είναι καλό:D

Μη φοβάσαι :roll:

Προσπαθώ να συγκρατήσω τον ενθουσιασμό και να δώσω ακροάσεις ( ε βασικά δεν ακούω και τίποτα άλλο ) για να δώ αν θα παραμείνει ή όχι.
Θα επανέλθω, σίγουρα.

Ρε σεις, δεν ειν’άσχημο! Μια φορά το άκουσα αλλά τα περίμενα χειρότερα τα πράματα. Θα φανεί στις επόμενες ακροάσεις