Turbonegro

γαμει!!!εχει και καποια κομματια σαπια στο υφος των παλαιων turbonegro προ apocalypse dudes!!!
το TNA (The Nihilistic Army) κομματαρος…ας γινει επιτελους καμια μοντα να τους φερουν

μακάρι να μου φαινόταν και μένα ότι γαμεί:-k ,δεν είναι κακό γενικά απλά η φωνή του τυπά ενώ είναι ωραία δε μου κολλάει για εδώ,και επισης δε βρήκα τις κομματάρες που θα ανυπομονούσα να ακούσω σε λάιβ τους…no problem βάζω τα παλιά.

Αυτο ακριβώς…Ζορικος τυπας ο Duke, αλλ’α ο Hank σου έβγαζε μια…πως να το πω… sleazia και μια πουτανια που κολλαγε γάντι με τους Turbonegro…

είπες τη σωστή λέξη χαχ. κάτι που δε το βρήκα σ αυτό
γιατί πέρα από τα κομμάτια ,η φωνή του ήταν ένας λόγος που κόλλησα τόσο με τούρμπο.δέναν κομμάτια και φωνή τόσο τέλεια.τεσπα…

Εδώ και 2 βδομάδες δεν ακούω σχεδόν τίποτα άλλο λοιπόν.

Αν τραγουδούσε ο Χανκ οι πάντες θα παραμιλούσαν, είμαι σίγουρος.
Δεν τραγουδάει όμως, οπότε πάμε παρακάτω.

[SPOILER][B][SIZE=“7”]ΔΙΣΚΑΡΑ!!![/SIZE][/B][/SPOILER]

Μάλλον ό,τι καλύτερο από Scandinavian Leather και μετά.
Έχουν πέσει κάπως οι διάρκειες και έχουν πατήσει λίγο παραπάνω το γκάζι.
Σχεδόν έχουν φύγει τα πιό αργά/mid tempo/poser-ο rock σημεία και πάμε προς Apocalypse Dudes και Ass Cobra καταστάσεις.
Πραγματικά δεν μπορώ να βρώ μέτριο κομμάτι στο δίσκο. Είμαι και τραγικά φανμπόυς όμως :roll:
Δεν ξέρω τι στο διάολο έγινε, ξεπέρασε τον καρκίνο ο Euroboy, πήραν καινούριο τραγουδιστή και ό,τι άλλο μπορεί να έγινε αλλά (ξανα)βρήκαν την έμπνευση!

Μας δώσαν τα μυαλά στο χέρι εκεί που τους είχαμε (ψιλο)ξεγράψει.
Μην κολλάτε με τον Χανκ, ακούστε να γουστάρετε.

Κι ο Συλβεστερ παντως εμενα τουλαχιστον μια χαρα μου κολλαει,κατι παραπανω απο αξιοπρεπης αντικαταστατης.Εχει φωναρα ο τυπος

και πουουουου κατεβαίνει αυτό ?

Σίγουρα καλύτερο από τα 2 τελευταία τους. Μόνο εμένα φαίνεται ότι το 2ο μισό του δίσκου είναι πολύ ανώτερο του πρώτου; Επίσης, τα φωνητικά να ήταν λίγο καλύτερα θα μιλούσαμε για μεγάλη επιστροφή!

τον δισκο δεν τον εχω ακουσει ακομα αλλα η μπαντα ειναι ακομα μεγαλη λαιβ κι ο νεος τραγουδιστης εχει τα διαπιστευτηρια και με το παραπανω. πρωτα απ ολα αρκει να τον δεις για να τον μυρισεις, σα να τον κανουν μπανιο σε μπερμπον και τον αφηνουν 5-6 μερες να μουλιασει ενα πραμα. δευτερον εχει τατου πανω στο λιπος στο μπυροκοιλι. ολη η μπυροκοιλια ειναι ενα τεραστιο τατου βασικα. τριτον φωνη ιδια με χανκ (σε λαιβ τουλαχιστον) και παρουσια πιο βαρυς αλητης πεθαινεις φαση. διαφορετικος με την καλη εννοια. εξηγηστε μου γιατι δεν τους εχει φερει κανεις σε κανα αν να γινει του κραουντσερφιν το καγκελο.

wtf ο ένας είναι η τέλεια ανάμειξη joey ramone με gg allin (τουλαχιστον στα 90s), o αλλός βγάζει μια αμερικανιά και southern-ια. Οκ λαιβ δε ξερω.

Εν οψη κριτικης τον ελιωσα τον δισκο. Μεχρι τη μεση και το mister sister γαμάει. Μετά αδιάφορος, ουτε ζεστος ουτε κρυος.

Καλυτερο κομματι shake your shit machine

Εχω καιρο να το ακουσω, αλλα θυμαμαι που ειχα ξεχωρισει το τελευταιο (λεγε με You Give Me Worms) με πολλη σιγουρια, ενω και τα υπολοιπα 4 στο δευτερο μισο, παροτι δεν ηταν στα ιδια επιπεδα (πιθανον), αδιαφορα δεν τα ελεγες.

Κι ο,τι ειχα σκοπο να το ξανακουσω, παντως …ευκαιρια ειναι.

καμία σχέση με το πρώτο μισο.

Βασικα, τωρα που το ξανακουσα, διαφωνω λιγακι.

Ισως εχεις αυτη την αποψη απο τα δυο πρωτα (και ενδεχομενως πιο αδυναμα) του δευτερου μισου, αλλα η τριαδα που κλεινει για μενα ειναι φοβερη, με το Tight Jeans, Loose Leash να παιζει πολυ δυνατα για το αγαπημενο μου στο δισκο.

Για μενα ο δισκος ειναι σχεδον στο συνολο του στο ιδιο επιπεδο, το οποιο επιπεδο ειναι υψηλα γενικα, αν και οχι κατι το κορυφαιο.

Ε γουστα ειναι αυτα μωρε, τι να πω, δε θα προσπαθησω αλλο να σε πεισω:p

ΡΕ ΦΕΡΤΕ ΤΟΥΡΜΠΟΝΕΓΚΡΟ ΡΕ. Οχι εσεις οι δυο, γενικα. Στα σοβαρα, ενα live των Turbonegro δεν θα ειχε κοσμο; Μονο και μονο τους ραντομ γιαπηδες να βαλεις που θα πανε να ακουσουν τα ολ μαη φρεντς και ερεξιον εχεις σιγουρη μια αλφα προσελευση.

Καλα ναι, αυτο ηθελα να το πω και γω.

Με τη μπαντα να επαναδραστηριοποιειται πληρως, απλα, ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ 'ΡΘΟΥΝ.

πες μου ότι είδες νάσουμ αντί για τουρμπονέγκρο στο χέλφεστ???

(ναι ναι ξερω απο καμια 10αρια ατομα οτι σκωτωσαν, αλλα δε θα το κανα με τιποτα. Δεν ειμαστε και μεταλαδες ντε:lol:)

http://www.youtube.com/watch?v=OrRz9iWqI4E 8)

Δεν μπορω να πω οτι ξετρελαθηκα βλεποντας τον καινουριο στο βιντεακι απο Hellfest, παντως.

Βεβαια, για να λεμε αληθεια, βασικος λογος που γινεται αυτο το ποστ ειναι [B][U]αυτος[/U][/B].

εγώ ούτε χαλάστηκα ούτε φτιάχτηκα, ο παμπάριους όμως γάμευσε!