Στημενη tv (?)

Αυτο που με ενοχλει περισσοτερο απ’ ολα στην tv ειναι που υποψιαζομαι (μια και δε μπορω να ειμαι σιγουρος) οτι καποια πραγματα ειναι στημενα και γινονται απλα για τηλεθεαση ή για να διαφημιστει καποιο προσωπο, εκπομπη κτλ. Και τα παραδειγματα ειναι παρα πολλα.Προχθες εβλεπα το Super Star με τη Χριστινα Λαμπιρη που ειχε καλεσμενη την συμπαθητικη και ταλαντουχα Ναταλια Γερμανου.Και το εννοω αυτο.Τη συμπαθω και τη θεωρω ταλαντουχα σαν παρουσιαστρια.Βγαζει μια αμεσοτητα και μια φυσικοτητα οπως καμια αλλη.
Βγηκε λοιπον στον αερα της εκπομπης για να λυσει μια παρεξηγηση που αφορουσε την ιδια.Η εισαγωγη ηταν πολυ μεγαλη.Εγω που δε βγαινω ποτε να μιλησω και εσυ παρουσιαστρια το ξερεις καλα (η παρουσιαστρια ολα τα ξερει), που το χιουμορ μου παρεξηγειται, που το οτι κανω μια 4ωρη ψυχαγωγικη εκπομπη δεν ειναι δα και τοσο σπουδαιο, δε σωζω ζωες οπως οι γιατροι και σε ολα αυτα η Λαμπιρη να τη συμπληρωνει.Τελος παντων, το θεμα ηταν το εξης : Στο star.gr το σαιτ που ανηκει στο καναλι Star, ανεβηκε μια ειδηση, συμφωνα με την οποια, καποια παρουσιαστρια, χωρις να αναφερεται ονομα, δηλωσε οτι θελει να φαει την εκπομπη της Γερμανου.Η Γερμανου αντιμετωπιζωντας την ειδηση με χιουμορ την ανεβασε στο twitter της και επειτα οπως ηταν αναμενομενο, οι followers της αρχισαν να αραδιαζουν ονοματα για την πιθανη σφετεριστρια.Επειτα απο αυτο η Γερμανου ενιωσε την αναγκη να βγει για να ξεκαθαρισει τα πραγματα αφου με την αναμεταδοση της ειδησης και τις απαντησεις τη μπαλα πηραν και παρουσιαστριες που ποτε δε θα ελεγαν κατι τετοιο.Και με το αισθημα δικαιοσυνης να τη διακατεχει βγηκε και ειπε απλα οτι εβαλε την ειδηση για πλακα και οτι δεν ηθελε να ειπωθουν ονοματα.Μα καλα δε φανταζοταν οτι αυτο θα γινοταν; Στη συνεχεια ξεκαθαρισε οτι η εκπομπη δεν ανηκει στην ιδια αλλα στο καναλι και πως το καναλι μπορει ανα πασα στιγμη και για οποιοδηποτε λογο να την αντικαταστησει.
Αν και η Γερμανου δε μου φαινεται ατομο που θα εκανε κατι στημενο, ο νους μου πηγε εκει.Μηπως ολο αυτο εγινε για να διαφημιστει το star.gr και η εκπομπη της Γερμανου; Μηπως το σαιτ σκεφτηκε σε συννενοηση με τη Γερμανου να διαφημιστουν αμφοτεροι; Το σαιτ θα ανεβαζε αυτη την ειδηση, η Γερμανου θα την ανεβαζε στο twitter, θα γινοταν χαμος απο τους followers και μετα η Γερμανου θα εβγαινε στο star στο οποιο ανηκει το σαιτ για να λυσει την παρεξηγηση.Γιατι τετοια συνομωσιολογια; Τοση tv που βλεπω, αρχιζω και γινομαι πολυ υποψιασμενος.Ισως γινομαι και αδικος.Το θεμα ειναι οτι εχω δει πολλα πραγματα που μου φανηκαν στημενα και αυτο ειναι κατι που με χαλαει πολυ.Ελπιζω τελικα να μην ειναι στημενα.

Εσεις τι πιστευετε;

Ότι δεν χρειάζεται να υποψιάζεσαι:!:

σταμάτα να υποψιάζεσαι για την χριστινα λαμπιρη και το super star, και άρχισε να υποψιάζεσαι για άλλα πράγματα…

*επίσης μπορείς να μην ανοίγεις την τηλεόραση…

Ή μπορείς απλά να την ανοίγεις για να βλέπεις μόνο Οικογενιακές Ιστορίες και τηλεμαρκετινγκ. :p:p

αυτά τα δύο παίζει να είναι τα μόνα αυθόρμητα πράγματα στην τηλεόραση :stuck_out_tongue:

σορυ κιολας αλλα ποιος νοιαζεται για το τι κανει η γερμανου και καθε γερμανου…εδω ειναι στημενες ειδησεις,ομιλιες πολιτικων και υπαρχουν χιλια δυο πιο σημαντικα απο την σφετεριστρια:!:

[SPOILER][/SPOILER]

τηλεοπτικες πλυστρες ρουλες τατιανες ναταλιες…

σπουδαίο τόπικ

εγω πιστευω οτι ειναι το πιο ηλιθιο πρωτο ποστ που εβαλε καποιος εδω μεσα…

Δεν σχολιασε κανεις το ‘‘συμπαθητικη και ταλαντουχα’’. Παλι καλα που δεν ειπες και πανεμορφη:p

τι ειναι τουτο?:-k

XAXAXAXAXA αυτο ακριβως το υπερεπος σκεφτομουνα και εγω :lol3::lol3:

Βρε μπας κι ο ανήσυχος είναι η Ναταλία;

:lol::lol::lol:
περιμενουμε εξελιξεις…

Ε μα πες μου πόσο πιθανό είναι να βρεθεί άνθρωπος σε ροκ φόρουμ που να θεωρεί ταλαντούχα τη Ναταλία Γερμανού αν δεν είναι η ίδια μεταμφιεσμένη :stuck_out_tongue:

λογικο φαινεται…να βγει ο ανησυχος στο τηλεφωνο παρακαλω…8)

τα 'χει στήσει όλα που μας λέει ότι όλα στην τιβι είναι στημένα για να μην φανεί ότι είναι η ίδια :!:

Ρε τι αλλο θα ακουσουμε εδω μεσα ρε…

…Κι εκεί που βλέπω τον τίτλο του τόπικ και λέω “ωπ, ενδιαφέρον φαίνεται αυτό”, μπαίνω και διαβάζω το πρώτο ποστ και διαπιστώνω ότι, ο τύπος υποψιάζεται ότι υπάρχει στημένη τιβί επειδή ανέβηκε μια είδηση στο σταρ και μετά το έγραψε η Γερμανού στο τουίτερ τους και μπλα μπλα μπλα, ένα κάρο, επικών διαστάσεων ΠΙΠΕΣ…

Σοβαρά ρε φιλαράκι, μεταξύ μας τώρα, είσαι λίγο πρόβατο έτσι (για να μην χρησιμοποιήσω τον όρο “καθυστερημένος” και προσβάλλω τους καθυστερημένους);