Two And A Half Men

εχω καει τρελα με τουτη τη σειρα που λετε, απο τα καλυτερα sitcoms που εχω δει, οι ατακες ειναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ οπως και οι χαρακτηρες

charlie sheen παιζει τον charlie harper ενα τυπο που δουλευει ως συνθετης μουσικης για διαφημιστικα σποτς(!), εντελως χαλαρος, λεφτα να του ερχονται χωρις να δουλευει ουσιαστικα, με σπιτι στην παραλια στο μαλιμπου και gamay περισσοτερο και απο τον hank moody :lol:, μεθαει συνεχεια, το αλλο ακρο σε σχεση με τον αδερφο του τον…

alan harper (jon cryer) χειροπρακτικος στο επαγγελμα, 2 φορες χωρισμενος, δηλαδη οσα λεφτα βγαζει τα δινει σε διατροφες στις πρωην του (η 2η πρωην ειναι αυτη click me, ξερω πως εχουμε πολλους φαν εδω :D), γενικα ο κακομοιρος ανθρωπακος που του πηρε το σπιτι η πρωην και φορτωθηκε στον αδελφο του

και ο 12χρονος jake harper (angus t.jones) γιος του alan, ο οποιος ειναι θεουλης ε! σκραπας στο σχολειο αλλα σε ωρες τηλεορασης χτυπαει al bundy, μπορει να φαει τα παντα σε μεγαλες ποσοτητες και κανενα ιχνος καθαριοτητας (εννοειται)

απο τους δευτερους ρολους ξεχωριζει ανετα η bertha η οικονομος στην οποια δεν τολμανε να βγαλουν κουβεντα και γενικα εχει και αυτη εκπληκτικες ατακες (και αυτην την εγγονη click me again)

προσκυνω ταπεινα, για μενα ειναι ιδιου επιπεδου sitcom με φιλαρακια (ισως και καλυτερο), τρομεροι διαλογοι και πολυ καλες ερμηνειες
εχουν ηδη παιχτει εξι σεζον και συνεχιζει

Ειναι η πρωτη σειρα που εχω στη λιστα μολις ανανεωσω το ραπιντ.
Εχω ακουσει τα καλυτερα

καααααλη ειναι, αλλα με δοσεις.

εκανα το λαθος και ειδα 5 σηζονσ μονοκοπανια και πσιλοβαρεθηκα. Δηλαδη επαναλαμβανεται συνεχεια, ακομα και οι ατακες.

Θεουλης ο σην, αλλα αυτος ο παπαρας ο αδερφος του μου τη δινει απεριοριστα. Ειδικα η φατσα οταν γελα και κανει ενα χιχιχιχι. ασταδιαλα εκνευριστικε

μα κοιτα, κοιτα τον παλιατσο

Να μην ξεκινησω ειναι για Two and a half men,γτ θα κανω ποστ 3 σελιδων…το αγαπημενο μου sitcom εβερ,το βλεπω απο τη στιγμη που πρωτοπαιχτηκε,οτι και να πω για τους χαρακτηρες ειναι λιγο…Προσκηναμε Charlie Harper,το μεγαλυτερο γ@μικουλα που εμφανιστηκε ποτε σε σιτκομ,δασκαλο για καθε Τζοι,Μπαρνευ και λοιπους ΦΛΩΡΟΥς…

Επισης,γουσταρω αυτη τη σειρα αφανταστα,γτ ειναι η μοναδικη,που δεν περιεχει κατα τη γνωμη μου αμερικανια και αξιες περι φιλιας,αγαπης και λοιπα σαχλα,αντιθετα ολοι οι χαρακτηρες ειναι ΣΑΠΙΟΙ και βλαμμενοι,δεν εχει κανεις ιχνος ευπρεπειας,ο ενας πιο βλακας απο τον αλλο,ακομα και ο Τζεηκ(παιδακι κτλ),αγγιζει οπως ειπε ο Χαλισεκο Αλ Μπαντυ σε σημεια και η βλακεια του χτυπαει κοκκινο…
Οι δυο πρωτες σεζον ειναι μετριες,ειχε κοπει τοτε για μερικους μηνες,αλλα απο 3η και μετα,γ@μ@αει και δερνει οτι βρει μπροστα του…ψηθηκα τωρα να κανω re-watch…α,κι ο αποπανωνες δεν ξερει τι λεει,ο Αλαν ειναι θεουλης,το συμβολο καθε γκαντεμη αντρα που δεν θα γ@μησει ποτε…ειδικα οταν αυτοσαρκαζεται ειναι απειρος…


Προσκυναω ταπεινα για αλλη μια φορα…

Είχα δει στον Άλφα μερικά episodes και μαμήθηκα στο γέλιο…ωραία τώρα που δεν θα έχουμε να κάνουμε τίποτα το χειμώνα, είναι καλή ευκαιρία να δω τα πάντα…!


Now playing: Amorphis - House Of Sleep
via FoxyTunes

αχαχαχαχαχα ποιος θεουλης μπορεσε και το ανεβασε??

επρεπε να γαμησει ολες τις πρωην για να κλεισει το site :lol:

Και πριν κανα 2χρονο,οντως υπηρχε το σαιτ,μετα το εκαναν delete και σε εβγαζε στην κεντρικη σελιδα του σοου…αλλα ναι,επικο επεισοδιο και σκηνικο…Charlie ρε,θεουλας…

απιστευτη σειρα ρε.στα πρωτα επεισοδια βαριομουν,μετα κολλησα.

Επιστολές στον Alpha, να το ξανά βάλει σε ανθρώπινη ώρα:):!:

δλδ τι ώρα??για να ξέρω πότε να το βλέπω…


Now playing: Before The Dawn - Dreamer
via FoxyTunes

Τό’δειχνε 04.00 τα χαράματα…κάποια μεσημερο-απογεύματα σ.κ. δεν θα ήταν καλύτερα!

απιστευτο και το τελευταιο επεισοδιο (με γκεστ tricia helfer (τη νο.6 απο γκαλακτικα) κολαση δηλαδη 8))

πραγματικα τη σειρα μετα απο 7 χρονια ειναι να απορεις πως την κρατανε σε τετοιο επιπεδο…αν και καπου διαβασα δηλωσεις του sheen πως μαλλον ειναι η τελευταια χρονια…

Kι επειδή ο Seth τους έχει περιποιηθεί όλους…

http://www.youtube.com/watch?v=Ok9SVRfxWPA

Ελιωσα με το τελευταιο…αλλη κλαση η σειρα,εδω και χρονια,τα εχουμε ξαναπει…για μενα ισως το καλυτερο σιτκομ που εχω δει(και συγκριτικα μονο με σταθερες αξιες χωρου,σαιενφιλντ,παντρεμενοι με παιδια κτλ…)

Εγώ παιδιά την έχω αρχίσει τη σειρά εδω και λίγο καιρό και τώρα είμαι 6η σεζόν.Τι να πώ φοβερή σειρά.Πραγματικά οσο πάει και γίνεται καλύτερη.

Και ναι άρχισα να τη βλέπω από την αρχή και προσκυνάμε ταπεινά, από χθες τελειώνω την πρώτη σεζόν, που είναι άπαιχτη. Δεν έχω δει τα υπόλοιπα, αλλά για να λέει ο φίλτατος lupin ότι είναι μέτρια, φαντάζομαι από την 3 και μετά:D:D

Charlie Sheen θεούλης, στα @@ όλα, εύκολο χρήμα από το τίποτα και απλά σκέφτεται τον εαυτό του με γυναίκες στο κρεβάτι και τίποτα άλλο. Θεϊκές ατάκες, σκηνές και καταστάσεις, έχω να γελάσω τόσο πολύ εδώ και καιρό με σειρά.

Ο Alan, νταξ δεν είναι και συμπάθεια, αλλά έχει και αυτός τον ρόλο του, το άλλο άκρο, το καλό παιδί της μαμάς, ο κύριος right guy. Είναι εκείνος που δίνει το ερέθισμα για να λέει ο Charlie τις ατάκες, και μόνο γι αυτό προσκυνάμε:lol:

και για τον μικρό δεν έχουμε να πούμε τίποτα ε, σε αγοράζει και σε πουλάει στο λεπτό, χωρίς κανένα δισταγμό. Μαθαίνει πολλά από τον θείο του:roll::roll:

Και σαν δεύτερος ρόλος και εμένα μου αρέσει της Βertha, o μεγάλος μπαμπούλας, που τρέμουν να της πάνε κόντρα χαχα

Και φυσικά η καλύτερη ατάκα το “I understand”…
έχω λιώσει με αυτό το επεισόδιο…

Και συνεχίζουμε, ελπίζω σε καλά πράγματα που όπως διαβάζω θα δω.

χαχαχ πες μου ότι κάνεις πλάκα

καμια πλακα,οι αναφερθεντες ειναι πλακα απο μονοι τους

Πάλι στον Άλφα το βάζουν αλλά πότε;…τους είναι δύσκολο κανα σκ το μεσημέρ;ι…τόσο ταμπού είναι το θέμα;:slight_smile:

Παίδες, έχει βρεί κανένας συγχρονισμένους υπότιτλους για όλες τις σεζόν στα ελληνικά? Αυτοί που έχω είναι ότι να 'ναι και βαριέμαι να συγχρονίζω κάθε 20 λεπτά ανά επεισόδιο μέχρι να είναι ΟΚ :confused: