Udo dirkschneider - anvil θεσσαλονίκη 18 μαρτίου, αθήνα 19 μαρτίου

lol…τι λετε…αφου εχουν εξαντληθει τα εισητηρια των 25?, θα ειμαστε 100 (λογικα) σιγουρα…χαχαχα

…και αυτά παίζουν οι Anvil

March of the Crabs
666
Hope in Hell
Badass Rock ‘n’ Roll
Winged Assassins
Free as the Wind
Zombie Apocalypse
Mothra
Swing Thing
Daggers and Rum
Metal on Metal

Ναι, λείπουν κάμποσα, αλλά είναι ότι πρέπει, πριν θυμηθώ κάτι από την καλύτερη συναυλία που έχω δει στην Ελλάδα…

Βασικα “ναι, εχουν βαλει καμποσα”. Λειπουν πολλα, αλλα οκ… Θα επρεπε να παιζουν κανενα διωρακι κι αυτοι για να ειμαι ευχαριστημενος.

Δεν παω.

ΑΛΛΑΓΗ VENUE ΓΙΑ ΤΗ ΣΥΝΑΥΛΙΑ ΤΩΝ DIRKSCHNEIDER ΚΑΙ Anvil ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ!

Λόγω αυξημένης προπώλησης, η συναυλία των DIRKSCHNEIDER και Anvil στην Αθήνα, μεταφέρεται στον νέο χώρο του Piraeus 117 Academy (κατά ευχάριστη σύμπτωση, ακριβώς απέναντι από τον μέχρι πρότινος ανακοινωμένο χώρο διεξαγωγής), που φέρει χωρητικότητα ικανή να φιλοξενήσει την προσδοκώμενη προσέλευση, όπως και τεχνικές προδιαγραφές υψηλού επιπέδου, ικανές να απογειώσουν την εμπειρία του συγκεκριμένου live show.

Η προπώληση συνεχίζεται κανονικά στα γνωστά σημεία που είναι τα εξής:

? Metal Era (Εμ. Μπενάκη 22, Αθήνα, τηλ.: 210 3304133, www.metalera.gr)
? No Remorse Records (Γαμβέτα 4, Αθήνα, τηλ.: 210 3830981, www.noremorse.gr)
? www.viva.gr
? Τηλεφωνικά στο 11876
? Καταστήματα Public (public.gr)
? Seven Spots
? Ιανός
? Reload Stores

τρολια ???

Καλυτερα. Δεν ξερω τι λεει απο ηχο, αλλα αν εχω καταλαβει καλα ειναι καλος χωρος.

Α, ξεχασα. Δε θα παω :stuck_out_tongue:

γιατι ρε φιλε, κριμα , ειναι και τσαμπα πραμα…:lol:

Mην πάει κανείς, για να μην πάθει και τίποτα ο legolas, να γλιτώσει και τα λεφτά του ο άνθρωπος (ο legolas, εννοώ)…

Εντάξει μωρέ, θα το ξαναδούμε και του χρόνου αυτό…

Εγώ δεν θα πάω μαζί με τον jonkyr…

Εγω θα παω και λεω να παρω και μπαλιτσα

χα χα χα , ποιος ειπε ρε να μη πατε, αντιθετως !!!

Ασε που τον γουσταρω τον Udo, αλλα 30? ΔΕΝ περισσευουν οταν καραδοκουν και άλλα. Αλλωστε ειδα Αccept στην Θεσνικη και απο 1η σειρα το '94, τι να λεμε τωρα…

Να πατε, να πατε παιδιά μου, η Made of Stone αλλωστε πρεπει να φτασει το Λώρη…

Αύριο λοιπόν!!

Ενταξει, θα κανω την καρδια μου πετρα. Ας δω ξανα δυο μπανταρες απο τα νιατα μου (ο toxikos δεν ειχε γεννηθει ακομα). Μολις αγορασα εισιτηριo :slight_smile:

Ξερουμε κατι επίσημο για τις ωρες που βγαινουν;

19:00 ? Πόρτες
19:15 ? Palace (45?)
20:00 ? Anvil (60?)
21:15 ? Dirkschneider (120?)

Μονο 30αρια πλεον στις πορτες…παλια η μπαλα… :stuck_out_tongue:

Θεσσαλονικεις πειτε τιποτα!

ποιος να πει ρε, αφου δεν πηγε κανεις.:lol:…

Το live του Udo ήταν μια απόλαυση. Χορταστικότατο, δύο γεμάτες ώρες, 24 κομμάτια, πολύ καλή απόδοση και από το γέρικο σκυλί του πολέμου και από την μπάντα που τον συνόδευε.
Είναι λατρεία ο άνθρωπος, τι να λέμε τώρα, άξιζε τον κόπο, το ταξίδι, τα έξοδα, κι ακόμη περισσότερα.

Εξαιτίας του απαράδεκτου γεγονότος να ξεκινάνε να παίζουν τα support πριν από την ανακοινωθείσα και αναγραφόμενη στα εισιτήρια ώρα, έχασα το μεγαλύτερο μέρος του set των Anvil. Δεν το ήξερα να κάθομαι μέχρι την τελευταία ώρα να τσεκάρω στο internet μήπως άλλαξαν οι ώρες εμφάνισης!

Παρακαλείται όποιος βρήκε κάτι γέρικα κόκαλα στο 117 της οδού Πειραιώς να τα επιστρέψει στον κάτοχό τους. Πληροφορίες κος Τοξικός.

63 ετων. 2 ωρες ατοφιου heavy με κομματια υμνους. Μας διελυσε, ισοπεδωτικος

κόσμο είχε?