Udo dirkschneider - anvil θεσσαλονίκη 18 μαρτίου, αθήνα 19 μαρτίου

Γύρω στα 1000 άτομα .Π Α Λ Ι Μ Π Α Ι Δ Ι Σ Μ Ο Σ ΜΟΝΟ! Και όλες οι παρέες σχεδόν απο το live του ροδον εκει…πολυ καλός ήχος, απίστευτο show ,ονειρικό playlist.καληνυχτα σας!

Νομιζω οτι ξαναβρήκαμε το ΡΟΔΟΝ! που μας έλειπε . Κατι μου βγάζει αυτός ο χώρος ρε παιδιά …

ΕΠΟΣ.2 ωρες και 10 λεπτα (21.30 23.40),24 χεβι μεταλ υμνοι και ΤΙΤΑΝΟΜΕΓΙΣΤΟΤΕΡΑΣΤΙΟΣ UDO.Δε περιγραφω αλλο.

Ποναωωωωωωω

αλλα μ’ αρεσει

Ο,τι εγραψε ο Βυθουλας παραπανω, θυμηθηκα τη συναυλια στο Ροδον. Στο μεταξυ, εχω μπινελικιασει απειρα τη Ντιντι, εχω συνεργαστει μαζι τους παλια και τους τα εχω πει και απευθειας, αλλα ο χωρος που εφτιαξε ειναι φοβερος. Πολυ καλος ηχος, ανθρωπινες συνθηκες, πανεμορφο. Αξιζουν πολλα μπραβο.

Ότι είπαν και οι από πάνω .Δεν περίμενα να το έχει ακόμη ,φοβερό live και ωραιος χωρος πολλά συν στο αμφιθεατρικό πάτωμα . Μόνο αρνητικό οι μπύρες , 4 ευρώ για 330 ml … Που πας ρεεεεε

Λοιπόν…
Το χαμόγελο που ζωγραφίζεται στο χαμόγελό μου, όταν ανακαλώ σκηνές από τη συναυλία τα λέει όλα.
Όπως τα είπαν όλα οι προηγούμενοι. Φοβερός χώρος (μόνο η τσιγαρίλα στα ρούχα και στα μαλλιά να έλειπε), εξαιρετικός ήχος, πολύς κόσμος (αν και οφείλω να παραδεχθώ ότι ο legolas είχε δίκιο: αυτή η συναυλία ΑΞΙΖΕ να έχει πολύ περισσότερο κόσμο και πάλι λίγο θα είχε).
Όσο για τα συγκροτήματα αυτά καθαυτά, όχι πολλά. Οι Anvil είναι μια κατηγορία μόνος του ο Lips (δεν έγραψα κάτι λάθος). Στη σκηνή είναι το μικρό παιδί που του δίνεις το αγαπημένο του παιχνίδι και το χαίρεται με κάθε κύτταρο του σώματός του. Και στο δείχνει. Και θα πρέπει να είσαι χαζός να μην το δεις και να μην το καταλάβεις. Και τι που είναι κοντά στα 60; Αλίμονο σε αυτούς που συμβιβάστηκαν… Ένας Θεούλης ανάμεσά μας, μαζί με τον αχώριστο φίλο του, τον ντράμερ (τιτάνας)
Για τον κύριο Ντιρκσνάϊντερ μόνο ένα. Όσοι ήταν στη συναυλία στο Ρόδον τότε (ξέρουν αυτοί τι έζησαν) και ήρθαν προχθές, έφυγαν ικανοποιημένοι και αυτό λέει πολλά…

ΥΓ. Ακόμα και το παντελόνι μου ήταν μούσκεμα στον ιδρώτα…χρόνια είχε να μου συμβεί αυτό…