Uli Jon Roth live, 1/12/2010 @ ΖΥΓΟΣ

νομιζω καταλαβαμε το ιδιο… ελπιζω να μην ειναι παντος…

Αυτος ειναι ο τραγουδιστης ο οποιος τραγουδαει και σε μια ιταλικη Rainbow tribute band. Παρτε και link

Φιλαράκι του Kangoura :wink: :wink:

Μια χαρά φωνή έχει πάντως. Άντε άντε λιγοστέυουν οι μέρες για το live!!!

Επειδή πολλοί φίλοι ρωτάνε , η συναυλία θα γίνει και σε Αθήνα και σε Θεσσαλονίκη κανονικά με μπάντα
Αναλυτικά πληροφορίες μπορείτε να βρείτε στα νέα μας στο site

http://www.scorpions.gr

Ξερει κανεις πως και αν παμε στον Μυλο με τα μεσα μαζικης συγκοινωνιας???:-s

Τα λεωφορεία 31 και 8 κάνουν στάση μπροστά στη Βίλκα ( Στάση Ιχθυόσκαλα). Απο πίσω απο την Βίλκα είναι ο Μύλος ( 2 λεπτά περπάτημα)…

Συγνώμη λάθος, οχι το 8, [B]το 31[/B]…μόνο το 31…

Δυστυχως λογω ελλειψης χρηματων να ενα ακομα live που θα χασω μετα τους Annihilator που κλαιω ακομα… Σκατα, ειναι και αρκετα τα 30 ευρω… Καλα να περασετε οσοι πατε σημερα και αυριο.

Ευχαριστω φιλε!!!Να 'σαι καλα :slight_smile:

Τελικά θα δώσω και γω το παρόν σήμερα Θεσσαλονίκη… Θα είμαι κούτραδόρος:yahoo:… Από σπόντα μια φίλη μου έχει ένα τικετ που περίσσεψε και βρήκα πως θα περάσω το βράδυ μου…

Δεν τον έχω δει ποτέ και ούτε έχω δώσει ιδιαίτερη προσοχή στην σόλο καριέρα του είναι αλήθεια… Ελπίζω να εκπλαγώ ευχάριστα…

Παιδιά επειδή το ψήνω να πάω, ξέρει κανείς αν έχει γίνει sold out?:-s

Τελευταία φορά πάντως το '08 είχε αρκετό κόσμο. Αλλά δε νομίζω να γίνει!

Αν και ο ντράμερ και ο πληκτράς του Uli έμειναν καθηλωμένοι στην Γερμανία λόγω κακοκαιρίας, η συναυλία έγινε κανονικά με την προσθήκη ντόπιων μελών απο Θεσσαλονίκη. Σύμφωνα με τον Uli υπήρξε σκέψη για ακύρωση, ωστόσο αυτή εγκαταλείφθηκε και έπειτα απο μία πρόβα αποφασίστηκε να γίνει η συναυλία κανονικά. Έστω και υπό αυτές τις συνθήκες, το δίωρο show περιλάμβανε ύμνους των Scorpions που δεν θα ακούσεις πλεόν απο τους ΑΛΛΟΥΣ, όπως: [SPOILER]Fly to the Rainbow, Dark Lady, In Trance, Pictured Life, Catch your Train, Polar Nights, We’ll burn the sky, I’ve got to be free, The Sails of Charon[/SPOILER] + διασκευές σε Hendrix και Deep Purple. Σαφώς και υπήρχε θέμα χημείας μια που ουσιαστικά έγινε μια πρόβα μόνο τελευταία στιγμή και έπαιξαν και λιγότερο απο το αναμενόμενο,αφού δεν γνωρίζαν περισσότερα κομμάτια. Ωστόσο ήταν ένα απόλυτα οπαδικό live απο τον ΑΛΗΘΙΝΟ ΣΚΟΡΠΙΟ, που μάγεψε εκ νέου τα περίπου 150 άτομα; που βρέθηκαν στον Μύλο… Την άλλη φορά ελπίζω σε καλύτερες συνθήκες και περισσότερο χορταστικό show… Προσωπικά πέρασα καλά ακούγοντας κομμάτια απο την χρυσή εποχή των Σκορπιών και βλέποντας για πρώτη φορά ζωντανά τον θρύλο Uli.

Χωρίς να είμαι κανένας τρελός φαν μπορώ να πω ότι ήταν μια πού ωραία βραδιά…
Σίγουρα από τους καλύτερους κιθαρίστες που έχω δει live, σίγουρα όχι από τα καλύτερα live που έχω πάει, κυρίως λόγω συνθηκών τις οποίες δεν χρειάζεται να αναφέρω ξανά μιας και με κάλυψε το προηγούμενο post…
Τεράστιος παίχτης ο Roth ο οποίος έκανε ότι περνούσε από το χέρι του για να περάσουμε καλά. Και ωραίος επικοινωνιακά και σαν χαρακτήρας με αποθέωση το δούλεμα στην υπόλοιπη μπάντα που δεν ήξεραν τα τραγούδια του ζητούσε ο κόσμος…:lol:
Πιστεύω μονοπώλησε πλήρως την βραδιά (και όχι άδικα…). Ακόμα και CD να έπαιζε από πίσω με τα υπόλοιπα όργανα ο κόσμος θα περνούσε το ίδιο καλά…

ΥΓ: Όλα τα λεφτά το γεμάτο απορία πρόσωπο του ντράμερ στο encore που, όταν ο Roth αποφάσιζε να σολάρει κατά βούληση, δεν ήξερε τι να παίξει μιας και δεν ήξερε πότε θα σταματήσει ο άλλος…:lol:

Ευχαριστούμε για την κάλυψη από Σαλόνικα. Δεν πειράζει παιδιά. Συμβαίνουν αυτά. Και για να μην ξεχνιόμαστε, εκτός από ΑΛΗΘΙΝΟΣ ΣΚΟΡΠΙΟΣ είναι και ένας από τους μεγαλυτερότερους και καλυτερότερους κιθαρίστες όλων των εποχών. Μοναδικός.

Και θα έχουμε την τύχη να τον ξανααπολαύσουμε σήμερα…

πολυ καλη συναυλια! τα παδιια απο πανω τα ειπανε μια χαρα!
προσωπικα ηταν η 5η φορα που βλεπα τον ροθ κ πιστευω οτι παικτικα ηταν καλυτερος απο ολες!

επσιης η επιλογη του τραγουδιαρη ειναι παρα πολυ καλη! λεει τα scorpions ιδια! :smiley:

Άντε να ερθει το βράδυ να τον δούμε… Το έχω απωθημένο.

ο τραγουδιστης τι ελεγε; ηταν αξιος;

Πήρες την απάντηση σου από τον bluezlick :wink:. Όσο για σήμερα πήρα κι εγώ το εισητήριο μου και περιμένω μέχρι το βράδυ να δώ τον Roth από κοντά:). Α και παιδιά οι Leaving Tomorrow τι στύλ είναι περίπου?

Χωρίς να έχω ακούσει Leaving Tomorrow, θυμάμαι απο κριτικές στο M.H. οτι αρέσουν πολύ στον Β.Ζαχαρόπουλο και οτι έχουν επιρροές απο Hendrix, 70’s Scorpions, Cream
και άλλα σχετικά…Πρέπει να ταιριάζουν με Uli ως προς το ύφος.