Ulver - Shadows of the Sun

1 Οκτωβρίου είναι η ημερομηνία κυκλοφορίας… Τι να περιμένουμε απο αυτό το υπέρτατο group? Έχει κανείς ακούσει τίποτα από το νέο album? (Daz σε εσένα μιλάω ακούυυυυυυς?:stuck_out_tongue: )

Ανυπομονω για το αλμπουμ!Ο τιτλος ειναι γαματος και κινει την περιεργεια!Για να δουμε τι μαγειραψαν παλι!

χμ, εμένα ο τίτλος μού φάνηκε κάπως… πεζός.

ένιγουέη, αν ισχύει αυτό… “We feel it is our most personal record to date. Low-key, dark, and tragic”, σε συνδυασμό με την εποχή την οποίο θα κυκλοφορήσει, δίνει ελπίδες.

Eιδα Memnoch και μπηκα :lol: . Απο Ulver ειμαι σκραπας , δεν εχω ακουσει ολοκληρωμενη δουλεια αλλα κατι ψηλα και δεν με τραβηξαν τοτε για περαιτερω (αμερικανικο αυτι τι να κανω).
Δεχομαι μια προταση ομως8) (να δω ποτε θα το ακουσω:( )

Όταν θα κλείσουν το myspace. :lol: :stuck_out_tongue:

Μια μερα ανοιξε το pc!
Μην Ανοιξεις τον Browser σου!
ΜΗ ΕΙΠΑ!!Βγες απο το Myspace!:stuck_out_tongue: :lol: (Η ατακα κλεμμενη απο Nihilist αλλα αυτο ηθελα να πω και εγω!)
Και ακου το Blood Inside Η το Perdition City!

Άκου κανα Perdition City γιατί δεν κάνει μόνο για αμερικάνικο αυτί αλλά και για αυτί αριανού:p

Την ταινία Svidd Neger την έχει δεί κανείς? (Ulver-Svidd Neger OST)? H to Lycantropen Themes με το απίστευτα μινιμαλιστικό soundtrack των Νορβηγών το οποίο είναι χαλαρά one of the best ever? Ειλικρινά τα πρώτα κρύα του χειμώνα σε συνδιασμό με καινούριο ULVER είναι ότι καλυτερο να μπεί καλά ο χειμώνας…

Και να σου κάνω μία πρόταση: Βράδυ, Καλοκαίρι, άδειοι δρόμοι Ένα cdακι Ulver και η οδήγηση γίνεται videoclip…

YΓ: Daz άτομα σαν και εσένα με κάνουν να θέλω να ξαναμπώ στον στίβο των Forums και να γράφω σαν να τρέχω σε μαραθώνιο. Keep Up the great work!

Συμφωνώ κι εγώ με το να ακούσεις πρώτα το “perdition city”. Ανάμεσα στους καλύτερους δίσκους της τρέχουσας δεκαετίας. Από 'κει και πέρα, αντί του “blood inside”, θα ‘λεγα να τσεκάρεις πρώτα το εκπληκτικό ep “A Quick Fix of Melancholy”, αλλά και το “Teachings in Silence”. Το “Themes…” παρ’ ότι πολλοί το εκθειάζουν εμένα δε με έχει κερδίσει ακόμη σε τέτοιο βαθμό. Σε αντίθεση με το “Kveldssanger”, έναν εξολοκλήρου φολκ δίσκο. Υπέροχο κι αυτό.

PE KOΠΡΙΤΕΣ ΜΙΑ ΠΡΟΤΑΣΗ ΕΙΠΑ , ΑΕΙ ΣΙΧΤΙΡΙ :stuck_out_tongue:

Απο τιτλους καλα πανε , αισιοδοξοι μου αρεσει …

Ευτυχως δεν εκανε προταση ο Κομαντο γιατι ειναι μεγαλος αλητης . Του τα εχω μαζεμενα απο τοτε που μου ειπε “Only Death Is Real” . Τα λενε αυτα σε μεσηλικα ρε ΑΛΗΤΗ? :? Tη νεολαια μου γαμω…

Memnoch σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια.

Θα διαλεξω στην τυχη κοπριτες και το myspace δεν το αφηνω ρε να σκασετε (εχω μετοχες στον Rupert Murdoch :stuck_out_tongue: ) .

:lol: :lol: :lol: Είσαι μορφή…!
Την επόμενη φορά που θα κάνω εγώ πρόταση θα τρίξουν τα θεμέλια του σπιτιού σου οπότε άστο καλύτερα.
Μπορεί να βάλω κανά “φλώρικο” στις alternative κυκλοφορίες… :roll: :stuck_out_tongue:

Βοηθατε χριστιανοι το κομαντο θα ξαναμπουκαρει στο Τερρορ 8O . Παντως γουσταρω προταση γιατι εχω αχτι κατι γειτονες (θελω να τους σπασω τα τζαμια). Οσο σκληρο κι αν ειναι αμα ο τραγουδιαρης δεν εχει ταση εμετου και τον καταλαβαινω τι λεει, τοτε πιθανοτατα να γουσταρω τρελα κιολας 8)

λεπον κοιτα. δε θα διαλεξεις στη τυχη. θα ακουσεις το perdition city. τέλος. ειναι κατι το ξεχωριστο απλα. δεν ειναι ροκ, μεταλ, αμπιεντ. ειναι απλα κάτι άλλο.

επισης το θεωρω ισως το μονο δισκο που ειναι σχεδον αδυνατον να αποτυπωθει σε λέξεις. βασικα γινεται, αλλα θα γινει πολυ φτωχα σε σχεση με το μεγαλειο που κρυβει.

το καλυτερο ριβιου ειναι το ακολουθο.

“Ακούστε το. Όλοι. Τώρα.”

τα υπολοιπα περιττευουν.

ετσι ετσι Ανγκμαρ

και ο νεος μας δισκος θα γαμει :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

ULVER λεμε ρεεε

Κλεμμένα από ένα παλικάρι από ένα άλλο site αυτολεξεί :
This is one of the best records i’ve ever listened to, in terms of mood.
Just pop it into the cdplayer and go out for a midnight walk on the
empty streets of the city: you’ll get it. This is one record to be praised
decades from now on!

Ελπίζω όλοι να έχετε δει αυτό το βιντεάκι στο youtube το έφτιαξε
μια κοπέλα και είναι για το Lost in Moments :

Ότι λέει ο Angmar για το perdition city αλλα τόσα και από μένα :wink:

Έεεεεεεεετσιιιιι! Perdition City! Δεν είναι μεγάλο κρίμα να μην κάνουν Live? πώ ρε γ@μω δεν μπορώ να περιμένω!! Must Have the new album NOW!
Υπομονή υπομονή…

Το Perdition City είναι απλά ένας από τους καλύτερουσ δίσκους στην ιστορία της μουσικής!!!

ΑΝυπομόνω για τον ξκαινούργιο δίσκο!

τωρα προσεξα το ποστ αυτο…γμτ…Perdition City το απολυτο επος…οταν το πρωτοακουσα πιστ στα 2001 ειχα παθει την πλακα της ζωης μου…τρομερα επισης τα 2 περιορισμενα EP “Silencing the Singing” kai “Silence teaches you how to sing” που κινουνται περιπου στο ιδιο υφος με το Perdition City…(κυκλοφορησαν αργοτερα και σε εννιαια κυκλοφορια Teachings in Silence)… παρτε κα ι εξωφυλλακι…

Γιατί? Γιατί μου το κάνεις αυτό βραδιάτικα?! Βλέποντας αυτό το εξώφυλλο τι να περιμένω? Σκ@τ@ Χαγιάτε!

Τι εξωφυλλο ειναι αυτο ρε.Γαμω.

και το νεο κομματι (Vigil) γαμω ειναι.:stuck_out_tongue: