Ulver - Wars Of The Roses

Μια φορα το ακουσα.Η δευτερη θα ειναι οταν βγει το αλμπουμ.
Καλα το πανε ! Ποτε δεν δωσανε 2 ιδια αλμπουμ γιατι να το κανουν τωρα ?

Αρκετά καλό το νέο κομμάτι.Πάντως το συγκρότημα αυτό δεν θα πάψει ποτέ να μας εκπλησει. :thumbup:

[newbie alert :p]Ενδιαφέρον το κομμάτι αλλά περιμένω να ακούσω σίγουρα περισσότερα.
Σύμφωνα με το wikipedia άλλαξε και ο τίτλος του cd σε “The Wars Of The Roses”.

αναμφισβήτητα όμορφο το πρώτο δείγμα…

εχει δικιο ο φιλος καποιος μοντ να αλλαξει τον τιτλο

αυτο το περιμενω πως και πως! αντε να δουμε:roll:

αρκετα ενδιαφερον

:slight_smile:

8O8O Για να δουμε!!!

τι εγινε?τι εγινε?τι εγινε?

Άκουγαν πολύ …katatonia όταν το έγραφαν? Ευτυχώς βγήκε το καινούριο mamiffer σήμερα και έφερε τη λύτρωση.

Έλα ρε, ωραίο είναι.
Δεν προσφέρει πρωτόγνωρες συγκινήσεις, όπως τα προηγούμενα, αλλά κι αυτό έχει κάτι στιγμές απίστευτης αποθέωσης (Providence, England έχω ξεχωρίσει προς το παρόν).
Ο ήχος θα έλεγα ότι είναι πιο κοντά στο Svidd Neger, αλλά εντάξει όταν μιλάμε για τους Ulver όλα αυτά είναι σχετικά.
Και αυτή η φωνή ρε πούστη μου…
Δηλώνω ενθουσιασμένος.

Με μια ακρόαση είναι τόσο στοιχειωτικό όσο μπορούσα να φανταστώ και ένα κλικ παραπάνω…Το February είναι λίγο ξεκάρφωτο αλλά μετά πραγματικά μόνο ρίγη συγκίνησης…που να πέσπυν και πολλές και προσεκτικές ακροάσεις…Providence, Island ντάξει και τα τελευταία 15 λεπτά απλά ονειρικά.

καλα αυτη η φωνη ειναι
ολα τα λεφτα

παντως πολυ μαρεσε αυτη η πιο “mainstream” στροφη
ομορφη μουσικη
ομορφες μελωδιες
ομορφη φωνη
ολα ομορφα

πανεμορφα!!!

βγηκε???

πλιζ καποιος να μου σωσει σε πιεμ λινκ γιατι δεν το βρισκω εκει που συνηθιζω να ψαχνω

και θα του κανω αγαλμα

edit 8enks gia th grhgorh antapokrish

με μια ακροαση στο απολυτο σκοταδι(για να μπω σε μουντ) ειναι μια ομορφια!
garmαρος.τι φωνη θεε…
το england σπαει τα παντα.ειδικα στην αρχη.

μετα απο καποιες ακροασεις εχω να πω οτι αυτο το σι ντι ειναι ακριβως οτι περιμενα απο φετινους ουλβερ! αλλη μια στροφη στην ηδη πολυδιαστατη μουσικη τους εχουμε και αμπιεντ κομματια πιο κατσυ ρυθμους αλλα και τη φωναρα του γκαρμ να κλεβει οπως παντα τη παρασταση… και η εισοδος του ο σαλιβαν εκλεψε την παρασταση! και εχουμε και το δευτερο σι ντι φετος απ το ρειντιοχεντ που θεωρω πολυ πανω απ το υπολοιπα! αναμενονται ακομα απειρες ακροασεις!:slight_smile:

σοβαρα τωρα δε βρισκω το λογο να πεις κατι τετοιο.

Δεν μ’αρέσουν οι ulver οπότε οτι και να βγάλουν θα μου φανεί αδιάφορο :stuck_out_tongue:

Τι πράμμα είναι αυτό το προβιντενς ε. Σα μουσική. Α ρε κουφάλα γκαρμ.