Ulver - Wars Of The Roses

Εντάξει το ξέραμε ότι είστε δύσκολοι στις βαθμολογίες, αλλά όχι κι έτσι ρε ξεφτυλισμένοι, άκου [B]Score: 5.5/10[/B]

http://thesilentballet.com/dnn/Home/tabid/36/ctl/Details/mid/384/ItemID/4158/Default.aspx

[B][U]FACTS[/U][/B]

ο [B]crimson_idol[/B] δεν είχε σχέση με τους ulver…(μερικά κομμάτια στην τύχη, δεν το λες και ειδικός)

ο δίσκος είναι [B]ΠΑΝΕΜΟΡΦΟΣ[/B]…!! δεν ξέρω ποιες είναι οι αλλαγές στη μουσική σε σχέση με τους προηγούμενους δίσκους αλλά αυτή η ηρεμία(>[B]?[/B]ψάχνω την λέξη/φράση) με καθήλωσε…

το [B]September IV[/B] είναι κομματαρα

ακου το προηγουμενο ασαπ.
το χρησιμοποιω σε περιοδους εντασεις και αγχους ως ηρεμιστικο.:stuck_out_tongue:

μπααα…λέω πρώτα να “ρουφήξω” αυτό και μετά θα πάω προς τα πίσω…

*thanx πάντως

μέχρι στιγμής δε μου χει πει τίποτα σπουδαίο. έχει απλά μερικά πολύ καλά σημεία. μακάρι να αλλάξω άποψη

Στην αρχή για κάποιο λόγο το είχα ψιλοπροσπεράσει, ίσως εξαιτίας και του ότι μάλλον δεν φτάνει τα προηγούμενα αριστουργήματα. Πολύ κακώς. Το ότι βγάζει δίσκους ο Garm είναι ευλογία για την μουσική και κρίμα να τους προσπερνάμε ελαφρά τη καρδία

bump

Ο δισκος ειναι υπεροχος κι οσο περνα ο καιρος τον εκτιμω ολο και περισσοτερο. Να βγαλουν επομενο, ναι, και συντομα. Δε μας αρκουν οσα εχουν.

αχορταγε:p

Εμένα ανέβηκε περισσότερο στα μάτια μου μετά το λαηβ. Οκ δε φτάνει τα προηγούμενα, αλλά είναι μια ομορφιά. Και τα “Providence”, “Island” είναι εκπληκτικά από κάθε άποψη… Επίσης, το “Stone Angels” δεν ήθελα να υπάρχει στο δίσκο.

Και πως θα το παιζουν χαη κλας σε δηθεν πιπιτσες; Ειναι τελειο για πσαγμενους τυπους του στυλ ακουω Ulver, φοραω κοκκαλινα γυαλια, ή και καθολου, το κασκωλ μου φτανει λιγο πιο κατω απ’ τη τσοχινη καμπαρντινα και τη βρισκω να διαβαζω τη ποιηση του Στοουν Εητζελς υπο χαμηλο φωτισμο απολαμβανοντας το βερμουτακι μου ή καποιο ακριβο ποτο σε εναλλακτικο μπαρακι των Εξαθλιων.

Αστειευομαστε φυσικα, αλλα το συγκεκριμενο τραγουδι κανει για background σε Μαεβιους, μη πεις οχι. =p

Θα βγω λίγο off topic στα του album αλλά έχει ρίξει κάνεις καμία ματιά στο dvd-blu ray, live στην όπερα της Νορβηγίας που κυκλοφόρησε εδώ και κάποιες μέρες? Εντυπώσεις?

Πάμε εδώ μαν να καούμε:
http://www.rocking.gr/modules/forum/showthread.php?t=5902

Το dvd Παράγγειλε όπως είσαι! Είναι έπος.