Universe217 appreciation thread

Κανονικά δεν ανοίγω thread για μπάντες που πιστεύω ότι θα έχουν 5 posts το πολύ, αλλά για τους Universe το κάνω επειδή είναι ό,τι καλύτερο έχω ακούσει από την εγχώρια σκηνή.

Μια δοκιμή θα σας πείσει: [SIZE=“3”]MySpace[/SIZE]

Kαι μόνο που ήθελα να ξυπνήσω αξημέρωτα μετά από τρελό χανγκόβερ για να τους δω στο rockwave κάτι λέει :lol:

Τελικά δεν τα κατάφερα παρόλο που ξύπνησα και ήμουν εκεί από νωρίς #-o

δεν με τρελένουν,στο MMD[2007] τους βαρέθηκα πολύ,και θα παίξουν και support Anathema…


Now playing: Edguy - But Here I Am
via FoxyTunes

Τους ειχα δει live στα ΤΕΙ Λαμιας το καλοκαιρι και με εντυπωσιασαν αρκετα.Ειδικα η κοπελια ειναι φωναρα!

Εμένα μου λες?
Τον φίλο σου περιμέναμε και τους χάσαμε… :x

Ξέρει/θυμάται κανείς τι σημαίνει το 217?

το cdακι τους ειναι φοβερο

ολα τα λεφτα ο ντραμμερ
οχι για αυτα που παιζει
αλλα κυριως για αυτα που ακουει

θα μπορουσαμε να τους πουμε
οι ελληνες in the woods??

In Τhe Woods δεν ξέρω, έχω ακούσει ελάχιστα.
Madder Mortem ίσως?

Eπισης γαματη στονεροκατασταση μπαντα που τραγουδαει επισης η ιδια κοπελια(Τανια νομιζω τη λενε) ειναι οι liquidust!

για madder mortem συμφωνω για τη φωνη και τα ατμοσφαιρικα τους σημεια
γιατι εχουν και κατι κομματια που ναι χωσιμο

τσεκαρε απο in the woods
omnio
strange in stereo
three times seven on a pilgrimage

ιδαιετερα το omnio ειναι δισκος μνημειο!!

νταξ’ τι να λέμε, οι τύποι είναι αποκάλυψη!
Τους έχω δει λάιβ 2 (νομίζω) φορές και τα σπάνε! Η κοπελιά έχει φωνάρα!

Ναι ρε και γαμω τα ατομα ο γιωργος… Τρελος τεκνο-θρασας…
Και γενικα τρομερη μπαντα

ναι ναι!!!

στο rockwave

ειχαμε μιλησει απο τεκνο θρας μεχρι zappa,king crimson και soft machine!!! :lol::lol::lol::lol:

Ντάξει, μπαντάρα από τις λίγες.
Τρομερό ντεμπούτο και όπου να’ναι βγαίνει και το δεύτερο άλμπουμ τους.
Γενικώς ο Μάνος έχει κάνει πολύ καλή δουλειά και όσον αφορά τα βίντεος και γενικώς τις audiovisual καταστάσεις.
Και φυσικά live είναι άλλη φάση. Η μπάντα απογειώνεται πραγματικά.
Από τις κορυφαίες σύγχρονες ελληνικές μπάντες.

Ωραία πράγματα.

ο μανος τζι εχει φτιαξει καταπληκτικα πραματα. καλυτερα να μην τον πολυδιαφημιζουμε ομως γιατι θα τον τσιμπησει καμια Βισση τωρα που εχει γινει και ιντελεκσουαλ.

οτι ειπε ο νταηνγκ για τη μουσικη των u217. δεν τους εχω δει λαηβ. εχω ακουσει τα καλυτερα. θα γινει.

Πολυ καλοι οι Universe. Τους εχω δει 2 φορες-φιλοδοξω και 3η το Δεκεμβρη που παιζουν χεντλαιν στο Αν- και βελτιωνονται συνεχως. Η τραγουδιστρια με εχει αφησει χαζο, τρομερες ερμηνειες. Η υπολοιπη μπαντα δε παει πισω, ειναι καλοι παιχτες με ψαγμενο ηχο και συνθεσεις. Ολοκληρωμενη μουσικη προταση (ειδικα στα βιντεο τους), αφου εχουν δημιουργησει δικο τους στυλ αφομοιωνοντας εξυπνα τις επιρροες τους. Απορω που δεν εχουν κανει επιτυχια εξωτερικο.

:thumbup: Αυτοι κι οι Poem.

Σωστος ο Signal, 1 τραγουδι τους εχω ακουσει καπου, τους τεραστιους In The Woods… μου εφερε και εμενα στο μυαλο.

Δυστυχως δεν εχω ακουσει περαιτερω, αλλα αυριο θα τους τσεκαρουμε πριν τους Παναθεμα 8)

Να τους τσεκάρεις.
Και γενικότερα είναι μαλακία να αγνοούμε το ελληνικό support και να σκάμε 5 λεπτά πριν βγει ο headliner.

Τελικα δεν θα τους τσεκαρω γιατι τελειωσαν τα εισητηρια :stuck_out_tongue:

Που θα μου παει, καπου θα τους πετυχω :smiley:

απλώς απίστευτοι!!!παρα πολυ καλή φωνή και ωραίος ήχος, ειναι doom metal.:!:
οποιος ξέρει πως μπορώ το ομώνυμο album τους παρακάλω να το πει asap…:slight_smile:

Υπαρχει στα μαγαζια αδερφε. Δεν μπορω να καταλαβω βεβαια τι σχεση εχει η απορια σου με το σαμπφορουμ των συναυλιων.