Universe217 appreciation thread

ε ο καθενας καπου ειναι καλος,εμενα μου τυχε αυτο.

Go queen rulez!

Οκ, να πω κ εγώ με τη σειρά μου πως πρόκειται για τεράστια μπάντα κ πως στα live είναι υπέρτατοι. Μάλλον καλύτερα ακούγονται τα κομμάτια τους ζωντανά παρά στούντιο.

Α ναι… Στη Νέα Μάκρη έπαθα πλάκα ε. (σιγά μη δεν την ανέφερα :stuck_out_tongue: )

Ας μείνουν αντεργκράουντ δεν πειράζει. Βέβαια αν κάποια στιγμή γίνουν εμπορικοί κ αρχίσουν να τους ακούν κάποιοι που ακούν και μπουζούκια θα τους μισήσετε κ λογικά το θρεντ θα θαφτεί. :stuck_out_tongue:

Γκρουπάρα ειναι δεν λέω αλλά ότι καλύτερο παιζει στην Ελλάδα όχι.

Κι εγώ έμεινα τελείως μαλάκας όταν τους είδα support στους Anathema στο Principal. Respect εντελώς, οι τύποι έχουν και γαμώ τα τελετουργικά riffs και μία φωνή που σε ανατριχιάζει. Το όλο προφίλ τους είναι επίσης γαμάτο οπότε στηρίζουμε.

Μπαμπ, για τσιμπήστε καινούριο βιντεάκι.

Τα έχουμε πεί, τεράστια μπάντα.

Το vid έχει ένα floyd αέρα

Αυτά τα καινούργια τα πήρατε χαμπάρι ?

[B]“Electrified”[/B]

[B]“Stay”[/B]

:slight_smile:

Σε αυτό συμφωνώ όσον αφορά τη φωνή της Synne Soprana που τραγουδούσε στους In The Woods…η φωνή της Τάνιας των Universe217 την πρώτη φορά που την άκουσα μου θύμισε πολύ αυτή της Soprana και η αλήθεια είναι ότι αυτό ήταν ένας παραπάνω λόγος να ασχοληθώ παραπάνω με τη μπάντα. Οι απίστευτες φωνητικές τις ικανότητες πραγματικά πάνε σε ακόμα υψηλότερα επίπεδα τα τραγούδια.

:bow::bow: όπως και τα 2 τραγούδια που πόσταρε ο brein.d3d αποπάνω.

Όσο για τη φετινή τους κυκλοφορία μπαίνει χαλαρά στα καλύτερα της χρονιάς. Υπνωτιστικές μελωδίες σε συνδυασμό με την απόκοσμη φωνή, τα λόγια είναι περιττά.

…κι άλλα 2 καινούργια τραγούδια σε live εκτελέσεις από την πρόσφατη περιοδεία τους :

[B]“Take It Easy On Me”[/B]

[B]“She”[/B]

Έχουν τόσο υλικό που θα μπορούσαν να έχουν βγάλει άλλα 2 albums εύκολα…

[B][SIZE=“4”]http://www.youtube.com/watch?v=KhAYtm-tDyM[/SIZE][/B]

:cry:

Έπος!

Ένα παράπονο έχω από τους Universe 217.Κάτι πρέπει να κάνουν με τα ακυκλοφόρητα τραγούδια τους.

…υπέροχο κομμάτι:):!:

παρα πολυ ωραιο και τρομερη ατμοσφαιρα
για την ακριβεια 3 κομματια απο οτι καταλαβα…
αντε θα τους δω πρωτη φορα το σαββατο live!

:yes::yes::yes::yes:

τελικα θα βγουν προτελευταιοι οποτε θα παιξουν λιγο παραπανω

Και εγω αυτο σκεφτόμουν.εκτός αν υπάρχει συνεννόηση για μια κάπως ισόποση κατανομή του χρόνου.οπως και να έχει, καλά να περάσουμε :smiley:

Bump γιατί είναι μπαντάρα και γιατί αναμένουμε με τα σάλια τρεχάμενα το νέο άλμπουμ.

Άκουσα το Gravity από την κεντρική και σκέφτομαι πως δεν πρέπει να υπάρχει άλλη μπάντα που να με κάνει να περιμένω τόσο το ξέσπασμά της…Και όταν δεν έρχεται, σαν καλό πρεζάκι το βάζεις να παίξει πάλι και πάλι. Πώς γίνεται γαμώ.

Η φάση είναι τύπου [I]in Soviet Russia you don’t listen to Universe217 - Universe217 listens to you.[/I]

δεν ήξερα οτι η μπάντα γαμαει το ίδιο και με ακουστικό σετ.
σήμερα το έμαθα.
ωραία.