Until The Light Takes Us

Αμάν ρε παιδιά μ’αυτό το αιώνιο κόμπλεξ που πρέπει σώνει και καλά κάποιος που πάει σ’αυτά να μοιάζει μεταλλάς… Ξεκολλάτε! Είναι ωραίο να υπάρχει ποικιλόμορφο κοινό… Τα media δεν κατέστρεψαν το είδoς του black metal, το οποίο ακόμα ανθίζει (μάλλον είναι από τα λίγα είδη metal που το καταφέρνουν…). Οι πρωταγωνιστές είπαν απλά ότι διεστρεβλώθηκε η φιλοσοφία πίσω από το κίνημα και τους εμπρησμούς γιατί αποδώθηκαν όλα στο σατανισμό. Σ’αυτό συμφωνώ. Διαφωνώ βέβαια και με το Fenriz που θεωρεί ότι τότε ήταν καλά και τώρα που πήρε εμπορικές διαστάσεις δε γουστάρει. Αυτά τα έλεγε κυρίως για τις ανάγκες του cult image του ίδιου και του group του στο ντοκυμαντέρ. Η εν μέρει εμπορικοποίηση του θέματος του φέρνει λεφτά κι αυτουνού, σιγά μη δε γουστάρει… Ο τύπος εν τω μεταξύ έμοιαζε μονίμως μαστούρας! Ο πιό έξυπνος και με τον πιό δομημένο λόγο είναι αδιαμφισβήτητα ο Varg! Ο τύπος είναι αξιοθαύμαστος άν και βέβαια κάποια πράγματα τα έφερνε ο ίδιος εκεί που τα ήθελε, στα μέτρα του. Αυτό φυσικά και δηλώνει εξυπνάδα - η χρήση πολιτικής δηλαδή με έξυπνο τρόπο… Αλλά δεν τα πιστεύουμε κι όλα. :wink:

Σοβαρα Νταρκθρον εχεις ακουσει ποτε η μπα ?

και δε χώθηκες? [-X[-X

Πολυ φοβαμαι αγαπητε / αγαπητη πως ο Fenriz εχει τον σεβασμο απο ολους διοτι ειναι απο τους λιγους που ΠΟΤΕ δεν προβαλλε την μπαντα του… Και απο οτι ειδες ο Euronyous που προβαλλε τον εαυτο του ως kvlt γρηγορα ξεσκεπαστηκε… (edit: προς bleeding history χαχα ειχε διπλα κατι καλυτερες ορθοδοξες Blackmetalloudes :p)

lol

η φιλη της corpsette δεν εισαι?

δεν νομιζω… απλα ειναι πιο σκατοψυχος απο ολους… :wink:

Εμενα μαρεσει που μια 15αρα (κ κατι) χρονια μετα μεσα σε μια ωρα αποκαλυπτουμε τον απατεωνα τον Γιουρο , αποθεωνουμε εναν εγκεφαλικα νεκρο βλαχο τον Βαργκ και ως αλλοι Φωσκολοι ενωνουμε τα κομματακια τις πολυταραχης ζωης των ηρωων μας …παθος , ερωτας , μισος και ενα τραγικο φιναλε … μονο στον Αντ1 … χασιμο χρονου ρεεεεε :stuck_out_tongue:

Να μην μπουμε τωρα σε λεπτομερειες για το ποσο πολυ δεν θα φτασουμε ουτε τα @@ κανενος απο τους προαναφερθεντες (κυριως του πρωτου )

Φυσικά αλλά δεν καταλαβαίνω πού το πας… Σειρά μου: Είσαι άνω των 20 ή μπα; :lol:

Σε τί ακριβώς να τα φτάσουμε τα @@ του καθενός από τους προαναφερθέντες και κυρίως του Euronymous; Ήθελες να’σαι ο Euronymous ή να’χεις τα @@ του; Ξέρεις κάτι που δεν ξέρω; :stuck_out_tongue:

armageddon γι αυτό ακριβώς είπα “εν μέρει” εμπορικοποίηση, σχετικά μιλώντας πάντα βάσει του προηγούμενου status τους. Δεν έχω πρόβλημα ούτε με τον Fenriz ούτε με κανέναν, απλά να καταλαβαίνουμε πέρα από ρομαντισμούς ότι γενικότερα όλοι θέλουν να βγάλουν λεφτά. Μπορεί να μην προβάλλει το image και τη μπάντα του καραγκιοζοειδώς σαν τον Euronymous αλλά μια σχετική προβολή της κάνει και πολύ καλά κάνει… Και τον εαυτό του αυτοπροβάλλει και τη μπάντα του ως cult και φάνηκε κι απ’τη συνέντευξη την τηλεφωνική, χωρίς βέβαια να διαφωνώ μ’αυτά που έλεγε… Γι αυτο και λέγεται μουσική βιομηχανία! :wink:

καλα και γω δεν μπορω να καταλαβω τετοιες εκφρασεις

μοναχα αν εισαι μουσικος και ζηλευεις πχ την τεχνικη του ή τη φωνη του ή ή ή

δηλαδη τι?
ειναι σε ανωτερο επιπεδο?
εχουν κατι παραπανω απο μας, τους κοινους θνητους, ακροατες???
για ποιο λογο??

anyway

Σωστός ο signal. Και συμπληρώνω πως εμάς περιμένουν για να πουλήσουν κάνα δίσκο, οπότε υπάρχει αλληλεπίδραση καλλιτέχνη/ακροατή… Και ο Fenriz πχ. που λέει πως προτιμούσε την underground φάση, άν τώρα πήγαιναν οι 2 ξανθιές που αναφέρθηκαν και του δήλωναν την εκτίμησή τους ή του ζήταγαν να υπογράψει κάνα δίσκο τί θα τους έλεγε; - Φύγετε από’δω είστε ξανθιές εσείς; Μόνο σε μελαχρινές με tattoo και piercing υπογράφω; :stuck_out_tongue:

εγω είμαι! Αυτη με το ντισαβαουντ μπλουζάκι :stuck_out_tongue:

Στανταρ…γι αυτο πηγε κι εδωσε τη συνεντευξη και λεει αντι να την δημοσιευσουν ,τον συνελλαβαν και δεν ειχε το αποτελεσμα που περιμενε…Πανεξυπνη κινηση,γι αυτο ηταν και ο μονος που σαπισε στη φυλακα :lol:

Ιδού και το κειμενάκι του μοντέ:

http://www.cinemanews.gr/v5/aiff2009/reportage.php?n=1421

Jim ψηλε μου ειμαι αρκετα πανω απο 20 και ακουω αρκετα χρονια περισσοτερα απο σενα Νταρκθρον σιγουρα . Τεσπα αυτο που λες για Νταρκθρον δεν ισχυει αλλα δε με ενδιαφερει ιδιαιτερα να σε μεταπεισω

Επισης αν ποτε καταφερεις με την μπαντα σου να κανεις κατι αντιστοιχα επιδραστικο μουσικα , ελα και θα σου πω αν εχεις φτασει τα @@ του . Τωρα σαν ανθρωποσ μου ειναι αδιαφορο πως ηταν μιας και δν γουσταρω Λαμπιρη . Εσυ τωρα εδω και ωρα τα σπασ για το ποσο καλα τον εχεις ξεσκεπασει λες κ ηταν ο κολλητος σου . Πιστευεις οτι βρισκω κινητρο καπου μεσα σε αυτα να συνεχισω στοιχειωδως την συζητηση ?

Τωρα για τη μουσικη βιομηχανια , νταξ … αστο αφου θεωρεις μπαντεσ που πουλανε 2-3000 κοπιες τρανταχτα παραδειγματα …

Φίλε μου ΒΒΒ μάλλον δεν κατάλαβες Χριστό απ’όσα είπα κ από το πού ήθελα να επικεντρώσω το post μου μιας κ αυτά που απαντάς δεν έχουν καμία απολύτως σχέση μ’αυτά που εννοούσα!

Από που ν’αρχίσω τώρα… Τέλοσπαντων άστο. Πολύ καλή μπάντα οι darkthrone κ χαίρομαι που συμφωνούμε. Να’σαι καλά! :slight_smile:

Βρε μια χαρα καταλαβα , αλλα βαριεμαι παρα πολυ να διαφωνησω-μαλωσω οτιδηποτε παρομοιο τελοσπαντων…

το οτι απανταω με ενα ντανταιστικο τροπο και παιζει να μην βγαζεις ακρη μαλλον ειναι προβλημα στον εγκεφαλο μου (στο κομματι που αναλμβανει την δομηση λογου), αλλα δν φτιαχνει ευκολα :lol:

Τέλοσπαντων ας τ’αφήσουμε όντως… Δεν ενδιαφέρει και κανέναν ουσιαστικά από’δω μέσα… :wink:

:?

Η απαντηση ειναι μια. ‘‘Hate Them’’. Επειδη οι Darkthrone μισουν τους παλιους τους δισκους. lol.

Jim, μη με παρεξηγησεις, αλλα καταλαβαινω γιατι ρωτησε οτι ρωτησε ο Βερεσες Μπι Μπις.

Edit: Κι αν ηθελαν λεφτα, θα επαιζαν live. Γνκ, πιστευω πως ειναι αναμεσα στις λιγες μπαντες που κανουν αυτο που πραγματικα γουσταρουν. Εαν το bm του σημερα δεν τους συγκινει, ειναι λογικο να βλεπεις κατι Foads, Cults και Black Flags τριγυρω, επειδη οσο να ναι… ξενερωσαν. Κι οτι εχει να κανει με αυτους περισσοτερο στηριζεται στα προσωπικα τους κριτηρια.

Στα του θεματος δεν εχω δει το doc, ακομα εστω, αλλα θα γενει με την πρωτη ευκαιρια.

Σε τί αναφέρεσαι; Στο άν έχω ακούσει ποτέ Darkthrone;

Edit κι εγώ: Άρα δε θέλουν λεφτά… Γιατί λοιπόν δε βγάζουν τους δίσκους τους στο internet για απλό κατέβασμα και τους βγάζουν στο εμπόριο;

Εκανα edit. Καλα, το λεω εντελως χαριτολογωντας, αλλα ειναι λιγο τραβηγμενο αυτο που λες.

Edit: Δλδ θεωρεις πως οποιοσδηποτε ‘‘παραγει’’ μουσικη το κανει για τα λεφτα;