Until The Light Takes Us

Ναι πρόσεξα το edit. Και έχω παρακολουθήσει τους Darkthrone σε παλιούς και νεότερους δίσκους και στην αλλαγή του στύλ τους προς πιό crust punk φόρμες. Δε δέχομαι οπότε ειρωνείες παντός είδους. Αλλά πάντα ό,τι πιο τραβηγμένο είναι να πεις ότι μια μπάντα δε θέλει λεφτά. Τίποτ’άλλο δεν είναι τόσο τραβηγμένο όσο αυτή η παραδοχή. Όλοι θέλουν λεφτά κι αυτοί που λένε ότι δε θέλουν λένε ψέματα. Τα υπόλοιπα είναι πολιτική… :wink:

Ps. Συμφωνώ πως κάνουν αυτό που γουστάρουν και τους παραδέχομαι κι εγώ γι αυτό… Αλλά έτερον εκάτερον. Το άν δεν κάνουν Live επειδή δε γουστάρουν είναι επίσης δικό τους θέμα και μαγκιά τους. Δεν είναι όμως γιατί απαρνιούνται τα λεφτά…

Όχι, μπάντες σαν τους Darkthrone δεν ξεκινάν ποτέ με στόχο να βγάλουν λεφτά. Και γενικότερα όλοι έχουν καλλιτεχνικές ανησυχίες να βγάλουν καλή μουσική, ακόμα και πιό εμπορικές μπάντες. Άν όμως τους προκύπτουν στην πορεία δεν τα πετάνε και στο δρόμο…

Edit No. 2 : Ο Fenriz θεωρείς πως δε θα προωθήσει το cult image του group του προς όφελός του; Ακόμα και το ότι άλλαξε μετέπειτα το ύφος του σε άλλες φόρμες; Γιατί να μην το κάνει;

Το πας αλλου το θεμα. Κι εγω θελω λεφτα ε, αν εχει κανεις περισσευουμενα btw, εχω βρει ενα μορτικο box set που θελω να χτυπησω. Το θεμα ειναι πως κι οι Darkthrone θελουν να χτυπησουν το ιδιο box set και γι αυτο θελω να το προλαβω. Βεβαια, ενα box set δε φερνει την ανοιξη και σιγουρα οι Darkthrone δεν καθονται να γραψουν μουσικη γι αυτο, αλλα απ την αλλη, δεν θα βγαλουν κι απ την τσεπη τους λεφτα για οσα αγαπανε, επειδη η αγαπη κοινοχρηστα δεν πληρωνει και κανει κρυο πανω στη Νορβηγια. Ασε που αν επαιζαν φινο black, θα ειχαν την ευκαιρια να παρουν περισσοτερες κοπιες για να τις σπρωξουν μετα στο ebay και να παρουν επιτελους εκεινο το πολυποθητο καγιακ που ειδαν στις διαφημισεις.

Btw, καμια ειρωνια, χιουμορ προσπαθω να κανω, ισως λιγο αποτυχημενα.

Edit: Δεν ειχα δει τα edit. Αλλα ενιγουει, περι αλλαγης υφους και κινητρων, πιστευω πως αυτο, αλλα και τα προηγουμενα ποστ δινουν καποιες (δεκτες, ή μη) απαντησεις.

Άν ήθελαν να βγάλουν περισσότερα λεφτά ξέρω κι εγώ πως είχαν τους τρόπους και θα ακολουθούσαν την περπατημένη… Αλλά είπαμε έτερον εκάτερον. Θα προωθήσουν το image τους ως cult μπάντα που βγάζει ό,τι γουστάρει κ πολύ καλά θα κάνουν. Γιατί θέλουν οπαδούς και τον κόσμο που αγοράζει τους δίσκους τους να συνεχίζει να τους αγοράζει. Άν δεν πούλαγαν καθόλου η Peaceville δε θα τους έδιωχνε; Τί τους θέλει;

Φίλε επειδή το χεις πει 30 φορές ως τώρα και βαρέθηκα να το βλέπω. ΔΕΝ προωθούν το image τους ως cult μπάντα, ΕΙΝΑΙ cult μπάντα και βγάζει ότι βγάζει για την κάβλα της. Αν δεν μπορείς να καταλάβεις την διαφορά μάλλον δεν έχεις καταλάβει τους Darkthrone.

Δε μπορω να σε καταλαβω. Ενιγουει πιστευω πως βλεπουμε πολυ διαφορετικα το πραγμα κι οτι καλα κανουν τελικως που μισουν τους παλιους τους δισκους. Το πιστευω ακραδαντα δλδ πως αν εκαναν ποτε live θα επαιζαν απο το Sardonic Wrath κι επειτα.

Δεν είπα εγώ ποτέ οτι ΔΕΝ είναι cult μπάντα “φίλε”… Είπα πως αυτό δεν τους απαγόρεψε ποτέ να το προωθούν κιόλας. Το τί έχω καταλάβει γενικότερα εγώ και τί εσύ είναι άλλο θέμα, άστο…

Angmar με τα “αν” ας μη μιλάμε… Ας το κάνουν πρώτα και βλέπουμε… Εγώ πάντως γουστάρω και τους παλιούς τους δίσκους και πιστεύω και πολλοί άλλοι. Λες να τα λέει αυτά ο Fenriz με στόχο να μας απογοητεύσει; Τον έχω για πιό έξυπνο…

Δεν καταλαβαινω.

Ενιγουει, δεν επιθυμω να συνεχισω. Ας κρατησει ο καθενας τις αποψεις του.

Είναι θέμα πολιτικής από ένα σημείο και μετά. Τέλοσπαντων ας το αφήσουμε όντως γιατί βαρέθηκα κι εγώ μέσω φόρουμ αφενός και αφετέρου δεν μπορώ να το εξηγήσω καλύτερα από’δω μέσα αυτό που θέλω να πω. Άν κάποια στιγμή τύχει και βρεθούμε στο ίδιο τραπέζι πολύ ευχαρίστως ν’αναλύσω περαιτέρω την άποψή μου.

Edit μπας και επανέλθουμε on topic: Οι Immortal ήξερα ότι είναι άκυροι αλλά τόσο πολύ πια; :lol:

Σωστα …ας επιστρεψουμε στο θεμα μας και ας αναρωτηθουμε ποια η διαφορα του μεσου μπλακα απο την γκομενα που βλεπει τι εκανε η σασα μπαστα χτες το μεσημερι και τρωει 20 ωρες με τις φιλεσ της να το συζητανε.

Btw για την ακριβεια της φασης … Νταρκθρον ποτε δεν ειχαν κραστ αλλα ειναι θεμα αυτιου μαλλον …

Στους τελευταίους δίσκους ακούς (ή έστω εγώ ακούω…) crust punk στοιχεία αναμεμιγμένα με black metal…

Το καλό είναι πως γυρίσαμε στο θέμα της ταινίας χωρίς να υιοθετείς καμιά απολύτως εμπάθεια! :lol:

Τα καυστικα και εξυπνα σχολια με ερεθιζουν … απανταω αναλογως για να ανταποδωσω την ηδονη

Η μαγικη λεξη που ψαχνεις λεγεται αναγνωση … καντο κ συ μπορεις . Προτεινω για αρχη , την αρχη του τοπικ , και τελος το τελος . Μετα βαζεις Star το μεσημερι . Το παιχνιδι λεγεται βρες τισ διαφορες. :wink: