UP THE HAMMERS FESTIVAL XV - Gagarin 205 . 13-14 / 3 / 2020

UP THE HAMMERS XV
March 13-14 2020
Gagarin 205
Athens, Greece

FIFTH ANGEL (USA)
AGENT STEEL (USA) (feat. John Cyriis)
HEIR APPARENT (USA)
SLOUGH FEG (USA)
TRESPASS (UK)
SPITFIRE (GR)
CRYPT SERMON (USA)
WYTCH HAZEL (UK)
TRAVELER (CAN)
RIOT CITY (CAN)
SMOULDER (USA)

  • more bands T.B.A

Ticket Prices:
150 limited weekend tickets: 60 euro (SOLD OUT!)
Rest of presale weekend tickets: 65 euro

Ωραιο lineup, ελαφρως πιο κοντα στα γουστα μου απτο φετινο. Εχω παρει εισιτηριο 2 μηνες τωρα και ξεκιναω μελετη.
Απτο μεσημερι εκει γιατι ο δισκος των riot city ειναι φωτια

Riot,traveller,smoulder k Crypt Sermon ειναι ονειρεμενο ξεκινημα

1 Like

Sabire from Australia will take Up the hammers stage

Heir Apparent Cancelled Riot act steps in.
Unfortunately we have to cancel again the appearance of Heir apparent in Up the hammers festival. Singer Will Shaw left the band and the future of Heir Apparent relies taking the time necessary to find a new singer, the band deeply regret not being able to perform next year. We are extremely happy to announce RIOT ACT from NY. RIOT ACT is a new band formed by the two legendary RIOT guitarists Lou Kouvaris and Rick Ventura. The band will perform an amazing set full of RIOT songs from the golden early days keeping the old school sound alive! Up the hammers festival will be their first ever European show and we expect it to be one of the greatest performances in our festival ever!
UP THE HAMMERS XV
March 13-14 2020
Gagarin 205
Athens, Greece
FIFTH ANGEL (USA)
AGENT STEEL (USA) (feat. John Cyriis)
RIOT ACT (USA) (First European show ever feat. legendary RIOT members Rick Ventura and Lou Kouvaris!)
SLOUGH FEG (USA)
TRESPASS (UK)
SPITFIRE (GR)
CRYPT SERMON (USA)
RIOT CITY (CAN)
WYTCH HAZEL (UK)
QUICKSAND DREAM (SWE) (Exclusive European show)
TRAVELER (CAN)
SMOULDER (CAN)
SABIRE (AUS)

  • more bands T.B.A

Με αυτούς τους Riot Act και τους Riot City στο ίδιο line up, η συνέχεια προμηνύεται τουλάχιστον… ταραχώδης!
(και με Agent Steel, “απόκοσμη” - αστειεύομαι βέβαια, πολύ θα ήθελα να δω τους Agent Steel με τον Cyriis, προτού ξαναματαποχωρήσει!)

Πφφφφφ παλι τα ιδια τα περσινα, δεν τους βγαινει για heir apparent δυστυχως

Mόνος του είναι στη μπάντα ο Cyriis. Και KIT ηταν σκατά. Η μπάντα κάπως την παλευέ.
Εχει ακουστεί ενα δυνατό όνομα που θα το πουν σε 2-3 μήνες αν μπορεσούν να περιοδεύσει με το παλαιό τους όνομα. Εχει ξαναπαίξει στο UTH Headline. 2 λέξεις.
Φτωχά πραγματά όμως.

Attention Up the Hammers fans!

Due to complications in their schedule, Wytch Hazel, unfortunately, had to cancel their appearance in UTH XV. We acted quickly to book the replacement, so join us in welcoming the band that released one of the best albums this year and one of the best new bands out there, the mighty Vultures Vengeance!

1 Like

Μέχρι να φτάσω στο όνομα της μπάντας σκεφτόμουν Kodex

2 Likes

Ε αυτοι θα σολαρουν στο warm up. Kαλυτερα. Kαι κοζιλα και χεντλαινερς. Φουλ σετ

2 Likes

Kodex ειναι στο Warm Up

2 Likes

Δεν το ήξερα , χάρηκα πολύ τώρα

2 Likes

Πιο ενδιαφέρον warm up από το festival

4 Likes

Ευκολα. Εχει κ Argus. Βασικα εγω μονο γουορμ απ θα παω

3 Likes

Ναι μια απο τα ιδια και εγω.

2 Likes

Crypt Sermon ρε παιδιά, πήγαινα μόνο για αυτούς…

5 Likes

Και Quicksand Dream, Traveler, Smoulder…

1 Like

Καλες μπαντες, αλλα δεν μου κανει καμια μεγαλο κλικ δυστυχως. Smoulder μ αρεσουν 2 τραγουδια. Quicksand λογω περιγραφων παντα νομιζω οτι θα μου αρεσουν, αλλα οποτε ακουω δεν. Traveler τιμιοι, αλλα εχω βαρεθει το ειδος. Πρεπει να πολυ δυνατο για να με κινησει. Και Crypt Sermon οσες φορες και να το χω ακουσει το καινουργιο ακομα δεν μου χει κανει το κλικ που μου χε κανει το πρωτο και δυστυχως δεν μου αρεσουν τα φωνητικα. Ευτυχως γι αυτους βλεπω οτι οι περισσοτεροι διαφωνουν μαζι μου.

Τα φετινά Smoulder και Traveler μου άρεσαν πάρα πολύ. Μαζί με Chevalier, Vulture, Atlantean Kodex (για τους οποίους και λίγα λέω αλλά με έχει υπερκαλύψει η κριτική μας εδώ) και το νέο Darkthrone (εριστικός) τα αγαπημένα μου των πιο παραδοσιακών ιδιωμάτων.

Συμφωνώ μαζί σου για το Crypt Sermon πάντως, δεν κατάφερε να φτάσει το πρώτο τους για μένα αν και είναι αρκετά άνω του μετρίου.

Quicksand Dream πάλι ήμουν στην ίδια φάση με σένα, μέχρι που μια μέρα μου έγινε το απόλυτο κλικ.

Όπως και να έχει, στο warm up, μας περιμένει μια ice cold solstice night, where death and resurrection await. Από τις μπάντες της δεκαετίας. Και έχουν και πακέτο τους Argus που έχουν πολύ ποιοτική δισκογραφία.

Μου αρέσει που βλέπω πολλά επίκαιρα συγκροτήματα φέτος και όχι τόσο παλιές καραβάνες. Μακάρι να γίνονταν και στο extreme τέτοια festival, αν και απόπειρες έχουν γίνει.

5 Likes