Uriah Heep τον Ιανουάριο σε Αθήνα και Θεσσαλονίκη!

Αμάν πια με τα setilist! Τα παίζουν τα κλασσικά, μην ανησυχείς. Και ναι είναι στάνταρ, το έχει στο site τους.

χμ…κ ποιος σου πε οτι ενδιαφερομαι για τα κλασσικα?! τεσπα ευχαριστω!!!:slight_smile:

Ε ok, πήγαινε google, πάτα Uriah Heep setlist και ψάξε!!! So simple :wink:

ΟΚ, πιθανοτατα η τελευταια μου συναυλια πριν μπω στρατο…:frowning: :cry: :cry:

Mέτριο το σέτλιστ… Βέβαια είναι του 2005, αλλά πάνω - κάτω τα ίδια θα 'ναι…

So Tired
Cry Freedom
Falling In Love
Words In The Distance
Between Two Worlds
Free Me
Sunrise
Return To Fantasy
Gypsy
July Morning
Easy Livin’

Encore: Lady In Black

Βέβαια τα 5 τελευταία αποζημιώνουν…

Αυτό το setlist φαντάζομαι το βρήκες από εδώ http://www.rocking.gr/article2690.php .
Σε εκείνη την περιοδεία έπαιζαν με support τους Asia και για αυτό δεν έπαιζαν πάνω από μιάμιση ώρα.
Λίγους μήνες νωρίτερα στην Αθήνα είχαν παίξει:
Blood Red Roses, Cry Freedom, Rainbow Demon, So Tired, Words In The Distance, If I Had The Time, A Year Or A Day, Between Two Worlds, Free Me, Sunrise, When The War Is Over, Only The Young, The Other Side Of Midnight, Gypsy, Look At Yourself, July Morning
Encore:
Easy Livin’, Lady In Black

Και επίσης, το συμπέρασμα “πάνω κάτω το ίδιο θα είναι” από που το έβγαλες; Επειδή έπαιζαν αυτά πριν δύο χρόνια σημαίνει κάτι; Σε πληροφορώ ότι η συναυλία των Heep το '05 και αυτή του '03 είχαν αρκετά διαφορετικά setlist.

Πάντως ένα συγκρότημα της ηλικίας τους που δεν έχει νέο άλμπουμ εδώ και χρόνια πόσο μπορεί να ανανεώνει τα σέτλιστ?

το sympathy το λενε???

Τα 6 τελευταία…:roll: :roll:

Οσο οι Metallica που (παιζοντας μολις 2-3 κομματια απο τα 3 τελευταια τους) ειχαν στην τελευταια περιοδεια διαφορετικο σετλιστ για καθε πολη…

Το ότι δεν έχουν νέο άλμπουμ δεν έχει σημασία. Έχουν τόσα παλιά. Αλλά και πάλι, ο νέος τους δίσκος είναι έτοιμος εδώ και καιρό και θα κυκλοφορήσει το Μάρτιο. Ήδη παίζουν 1-2 κομμάτια από αυτόν στα τωρινά live τους.

Το φέρνω στην επιφάνεια γιατί κοντοζυγώνει… 10 μερούλες θέλει :slight_smile: .

Ίσως να πείτε πως είναι νωρίς… αλλά δε νομίζω, αν κάποιος δεν το πρόσεξε είναι μια καλή ώρα να αρχίσει να το σκέφτεται.

Όπως φαίνεται εγώ το σκέφτομαι αρκετά :roll:

Μάλλον εκεί θα είμαι,θέλω δηλαδή… τελευταία στιγμή θα ξέρω με σιγουριά,θα βρω εισιτήριο λογικά…:-s

Δε το λένε ρε γαμώτο!!! :frowning:

Φαζ ε???
Μεσα θα ειμαι κι εγω :stuck_out_tongue:

Tελικά δεν με κόβω να πηγαίνω… η οικονομία έχει πρωτεραιότητα.

Πηρα δυο εισιτηριακια και ειμαι ετοιμος. Ακουσα και τα 2-3 τραγουδια απο το νεο δισκο τους, τα οποια μου αρεσαν πολυ. Τουλαχιστον απο αυτους δεν εχω απογοητευτει ποτε συναυλιακα και παντοτε περναω καλα.

και εγω παιδες το τσιμπησα το εισητηριακι μου για το σαββατο εδω και καιρο!!! !:slight_smile:
δεν ξερω αλλα το fuzz ,οταν ειχa δει Blind Guardian μου ειχε φανει περιεργος χωρος για τετοια live:-k
Anyway αναμενουμε τον Mick Box και την παρεα του…8)

Kαμία ελπίδα για το wizard υπάρχει???:cry:

Τσίμπησα και εγώ το εισητηριάκι μου…Έχω την αίσθηση οτι θα περάσουμε πραγματικά καλά σε αυτή την συναυλία…Ίδωμεν…

Απαντηση απο κατω…

Απ’ ο,τι ειδα το παιζουν :-k