Ved Buens Ende-06/03/2020@Temple (Athens), 07/03/2020@8ball (Thessaloniki)

Καμία ιδέα πώς πάει η προπώληση τώρα? Δεν έχω προνοήσει ακόμα…

Υποτίθεται ότι οι γυναίκες είναι προνοητικές :stuck_out_tongue_winking_eye:

κανα προγραμμα εχουμε;

1 Like

Μια χαρά, και Agnes Vein εδώ απ’ ό,τι είδα.

Δεν έχω ιδέα για set-list, κι ούτε θέλω να δω πριν τη συναυλία. Πιστεύω θα παίξουν κι από το demo, μιας και βρίσκω εκείνα τα κομμάτια πιο ωμά και συναυλιακά. Πάντως έχω τεράστια περιέργεια να δω πώς θα επιδράσει η μουσική τους live.

Ρε τι γινεται; Καμια ανακοινωση ακομα

1 Like

Για ποιο πράγμα;

Για το προγραμμα;

4 Likes

…και ο @motorpsycho πάντα απαντάει θετικά :stuck_out_tongue: :grin:

3 Likes

:grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

1 Like

Σοβαρά, χωρίς @motorpsycho μιας και δεν ασχολούμαι με σοσιαλ , θα πήγαινα ό,τι ώρα να ’ ναι στις συναυλίες :grinning:

3 Likes

Ωραίος! Δεν περνάνε οι ώρες όμως…

2 Likes

Please, όχι spoiler όσον αφορά το set-list. Αλλά γράψτε ελεύθερα εντυπώσεις!

Θα πας αυριο; Η απλα το εκαψες; Σε καθε περιπτωση μολις γυρισα. Λαβε ως δεδομενο πως δε θα με πεις φανατικο της μπαντας ( και σε γενικες γραμμες του ειδους), πιο πολυ σε καζουαλ ακροατη φερνω. Ε ηταν συγκλονιστικα (περα απο δυο καγκουρες που καθονταν δυο μετρα πιο κει)

4 Likes

Πολυ ωραια ηταν, γαμω. Α ρε Piggy, αθανατος εισαι… @Leper_Jesus λεω να ποσταρω μια φωτο το σετλιστ, φυγε λιγο :stuck_out_tongue:!

5 Likes

Φοβήθηκα την απομυθοποίηση ειδικά στο ξεκίνημα.

Όταν όλα πήραν τον δρόμο τους ξέχασα πως ήμουν σε συναυλία.

Εμπειρία ζωής.

Για πιο αναλυτικά, τις επόμενες μέρες.

Δεν ήμουν προετοιμασμένος πάντως για όσα ένιωσα.

7 Likes

^ ψυχραιμότατος. :stuck_out_tongue:

Ήταν κάπως πανέμορφα ε. Δεν ξέρω πώς να περιγράψω κάτι άλλο, θα στείλω απλώς την αγάπη μου στον βικότνικ [που τον είχα δει κάτι χρόνια πίσω και δεν ήξερα τι να του (πρωτο)πω και απλά του ένευσα ταπεινά χαχαχ] και τα χαιρετίσματα μου στον @martian που ήρθε χωρίς να έχει ακούσει νότα κι έφυγε αλαλάζοντας.

1 Like

Εγω δεν ενιωσα τοσο παιδια

Μέρα Δεύτερη. Καλά να περάσετε όσοι πάτε σήμερα.

Ο Βικότνικ, κάπως, ρέφαρε για εκείνο το λάιβ του με τους DHG πριν λίγα χρόνια. Είχα το βλέμμα καρφωμένο πάνω του, και αν ο Τεράστιος Carl Michael κουβάλησε εν γένει την συναυλία, ήταν αυτή η σκοτεινή αντίθεση με τον Yusaf που φάνταζε σαν δαίμονας που ξεπρόβαλλε να μας θυμίσει την κληρονομιά μιας ολόκληρης σκηνής με τα στοιχειωτικά black metal περάσματα.

Τα φωνητικά του ήταν εξαιρετικά, οπότε ας κάνει κάποιος την καλή να φέρει DHG παρακαλώ. Αν κρίνω και από τη απόδοση του drummer, τότε πρέπει να είναι σε διαολεμένη φόρμα η μπάντα.

Δεν θα μιλήσω για την συναυλία, αυτά στην ανταπόκριση που έρχεται, θα πω μόνο αυτό, σημειώνοντας πως είναι συναυλία που επιδρά στον θεατή ανάλογα του πως προσλαμβάνει αυτόν τον μύθο:

Προσπαθώ να ξυπνήσω σήμερα, δεν έχω ανοίξει ακόμη τα μάτια μου. Ένα δύστροπο δυσαρμονικό riff-άκι παίζει μέσα στο μυαλό μου, μεταβαίνοντας από την μια άκρη του κεφαλιού μου στην άλλη.

“Ι slumber throught my years.” Σκέφτομαι ασυνείδητα.

Ανοίγω τα μάτια μου, ακόμη βουρκωμένα.

Ψυχοσάββατο σήμερα.

5 Likes

Ναι, Θεσσαλονίκη μένω, σήμερα θα τους δω εγώ.

Πω-πω, ρε παιδιά, λέτε όλοι τρομερά πράγματα, για να δούμε. Πόσο θα ήθελα ένα “Remembrance of things past”, μια ζωή αποτελεί το αγαπημένο μου Ved Buens Ende τραγούδι, κι ένα από τα πιο στοιχειωτικά που έχω ακούσει γενικότερα… Ή ένα “The plunderer” έστω. Για να δούμε.

3 Likes