Vektor (US)

Αχ ναί είμαι απαράδεκτος. Το να καταδικάζεις άτομα που δεν ξέρεις, μέσω ίντερνετ είναι οτι πιο φυσιολογικό, όταν δεν συμφωνουν οι αποψείς σας. Επλιπλέον πραγματά που δεν ξέρεις γι αυτά τα άτομα που μπορεί να έχουν θετικότατο κοινωνικό προσήμο και που αυτά τα άτομα μπορεί να μην επιθυμουν να τα διατυμπανήσουν, επειδη προφανώς δεν τα γνωρίζεις, δεν έχουν καμιά σημασία, αρκεί εσυ να στηλιτεύσεις κάτι. Αναρωτίεμαι αν τελικά είναι κουτσομπόλης καποιός που εστιάζει σε κάτι, ή κάποιος που απλά τσαμπουνάει σαν φερέφωνο, οτί είναι μοδάτο.

Γελάω με ποστς τύπου QuintomScenario και angus7pl μόλις ανακοινώθηκε ότι «Ο David Disanto είναι γυναικοτσακίστας».
Ειδικά για τον Quintom κάνει μπαμ ότι θέλει να κράξει τη μπάντα με όποιον τρόπο μπορεί.
Θα μας πει τώρα ότι «α, δεν είπα κάτι εγώωω…Δεν έβγαλα συμπέρασμα. Απλά ήταν σίγουρο ότι θα βγουν κάποιοι να υπερασπιστούν τον wifebeater».
Που είναι -μέχρι στιγμής που γράφω αυτήν την απάντηση- αντικειμενικά Μ.Α.Λ.Α.Κ.Ι.Α. ως άποψη, γιατί δεν ξέρουμε αν όντως την βάραγε. Αυτό που ξέρουμε είναι ότι έφυγε ένα μαξιλάρι πάνω της και κουνήθηκε το κινητό και έκανε σαν υστερικιά (πριν και μετά).

Για δείτε λοιπόν παραδείγματα τώρα με Johnny Depp/Amber Heard που βγήκε στην επιφάνεια ΠΟΣΟ ΣΚΡΟΦΑ ήταν. Αλλά κλασσικά άτομα σαν εσάς πρώτα κρεμάτε και μετά κοιτάτε τη δικογραφία.
Για κάμια πλύση εγκεφάλου τύπου «Ναι, είσαι μισογύνης» , καλές είναι αυτές οι πίπες και μπορείτε να υπεραναλύετε εκεί όσο γουστάρετε και να κάνετε την τρίχα, τριχιά.

Αλλά τα δικαστήρια ευτυχώς πια θέλουν αποδεικτικά στοιχεία. Και περιπτώσεις «ααα είμαι γυναίκα με κακοποιούσε», ΕΥΤΥΧΩΣ δεν έχουν τελεσίδικες και δεδομένες αποφάσεις ΝΟΜΙΚΑ (μόνο από White Knighting πολυεθνικές και cuckold friendzone Beta males).

Τώρα στην απάντηση του angus:
Σα να βγαίνω και να λέω εγώ «ΓΑΜΩ ΤΑ ΣΠΛΑΧΝΑ ΣΑΣ, ΓΙΑ ΟΠΟΙΟΝ ΜΕ ΒΡΙΣΕΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ».

Φοβερή λογική, αλλά οκ ο Άνγκους που αγαπάμε.

Τώρα μένει να διαβάσω καμιά 30αριά ακόμα ποστς, αλλά φάνηκε ποιοι θέλανε να βγάλουν χολή (QuintomScenario) και ποιοι όχι (Drenie, PrimalRager)
Επίσης Rebel, χεστήκαμε αν ντρέπεσαι να αυτοπροσδιορίζεσαι πια ως μεταλλάς. Λες και έχει σημασία.
Μεγάλη ιδέα έχεις για τον ευατό σου, αλλά ξέχασα, είμαστε στο ίντερνετ και είμαστε τεράστιοι.

Clairvoyant7 εσυ εισαι?

Δυστυχώς για την αγαπη μου δεν ειμαι. Υπαρχουν και αλλοι που τον διεκδικούν.

Ο Clairvoyant7 είμαι, μπορείτε να με μπανάρετε αν θέλετε…Αλλά μόνο τον παλιό λογαριασμό…

(ok μόνο εγώ γέλασα :/)

Κάτι τελευταίο μιας και διάβασα γύρω στα 200+ ποστς (και τελικά έχω άλλα 40…έκανα λάθος πριν).
Εσένα Leper Jesus σε στεναχώρησε που δεν βγήκε να μιλήσει κανείς για την ενδοοικογενειακή βία;

Ο λόγος είναι πως προφανώς, ειδικά τα τελευταία χρόνια διαβάζεις παντού γι’αυτό. Είτε στην τηλεόραση σε διαφημίσεις (στις διαφημίσεις θυμάμαι μόνο γυναίκες να είναι θύματα αλλά whatever… πες ότι πάει βάσει ποσοστού…), είτε σε διάφορα «αφυπνιστικά» ποστς σε Μ.Κ.Δ. , γενικά όπου και να κοιτάξεις θα δεις κάτι για ενδοοικογενειακή βία.

Ποιο το νόημα λοιπόν να γράψει κάποιος κάτι τετριμμένο, πάλι ΓΕΝΙΚΑ; Είμαστε στο 1998; Όχι.
Γι’ αυτό προφανώς και θα εστιάσουν οι περισσότεροι στην εκάστοτε περίπτωση, γιατί εγώ προσωπικά ούτε την έχω δει καθηγητής ηθικής και νομίζω πως απευθύνομαι σε ενήλικες που καταλαβαίνουν τα στοιχειώδη.

Οπότε να αποφύγω τα τετριμμένα;
Ας κάνω μια εξαίρεση.
Όποιος έχει κάνει έγκλημα, ας καταδικάστεί και ας εκτίσει ποινή.
Το να πετάξεις μαξιλάρι και να βρίσεις (δεν θυμάμαι αν έβρισε στο βιντεο) δεν θα πρεπε να θεωρείται αδίκημα. Ειδικά αν αυτό έγινε μια φορά όπως βλέπουμε στο βίντεο.
Το να βιάσεις, ή να προκαλέσεις οποιαδήποτε σωματική ζημιά σε κάποιο άλλο ον πρέπει να θεωρείται αδίκημα.

Μιλώντας τώρα περί ανέμων και υδάτων και να χουμε ένα copy-paste (γιατί εκεί καταλήγεις σύμφωνα με την πρόταση σου τελικά) κάθε φορά που υπάρχει ένα τέτοιο φαινόμενο που έρχεται στη δημοσιότητα, είναι εξαιρετικά βλακώδες. Γιατί είτε θα χεις μερικά botακια που θα ποστάρουν τα προφανή, και από κάτω θα συμφωνούνε και όλα ρόδινα (φαινομενικά) ή θα χεις τρολς που θα λένε «όχι βαράτε τες, έτσι τους πρέπει» και θα αρπάζονται χωρίς νόημα.

Τέλος πάντων δεν καταλαβαίνω γιατί θέλετε να γράφονται τα προφανή και μάλλον θα κάνω αποχή από την ανάγνωση των υπολοίπων.

ΚΑΙ ΝΑΙ, ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΠΟΙΟΣ ΛΕΕΙ ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΠΟΙΟΣ ΛΕΕΙ ΨΕΜΑΤΑ ΕΔΩ.
ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ

Δυσκολες εποχες , πολύ οργη. Γιατι δεν πινεις κανα τσιγαρο, βοηθάει.

Πριν γράψω τα ποστς βάρεσα ηρωίνη με τζαλαπένος και σε λίγο θα πάρω σίσα.

ΑΛΛΑ, για να μείνουμε ον-τόπικ και Black Future ή Outer Isolation?

Την επόμενη με γουακαμολε, μπορει να εχει καλυτερα αποτελεσματα.

BREAKING NEWS:

After a four year hiatus following the highly regarded album, “Terminal Redux”, the two original guitar players, David DiSanto and Erik Nelson, have decided to reform Vektor.

With new talent from Mike Ohlson on drums and Stephen Coon on bass, Vektor is back as strong as ever!

The band currently in the studio working on new material, and are preparing for multiple tours in 2021

5 Likes

Τα μισα να κανουν…

Δίσκος Nekromantheon το 2020, δισκος Vektor το 2021, κλείσαμε.

6 Likes

Πω πω οταν πηραν μπρος στο An νομιζα οτι θα πεθανουμε

3 Likes
2 Likes

Γυναικοβάραtour 2021.

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΑΧΑΧΧΑ
ΧΑΧΑΧΑΧΑ
ΧΑΧΑ
ΧΑ
Α

φοβερό.

8 λέξεις που ήθελα να πω εδώ και χρόνια

ΚΑΙΝΟΎΡΙΟ ΚΟΜΜΆΤΙ VEKTOR ΓΑΜΩ ΤΟΝ ΑΞΟΝΑ ΤΗΣ ΓΗΣ

Ωραίο ήταν, αρκετά σύντομο και σχετικά απλό για βεκτορ, γαμάτη εισαγωγή και σημασία έχει πως κυκλοφορησαν κατι

9 Likes

Παιζει να μου αρεσει περισσοτερο απο τα περισσοτερα που εχω ακουσει απο Vektor.
Κι ας ειναι ενα reprise του She-Wolf των Megadeth το πρωτο λεπτο :stuck_out_tongue:

1 Like

Χαχα οκ θα το παραδεχτω πως θυμίζει αρκετά she-wolf.

Μαν οποίον από τους τρεις δίσκους τους και να ακούσεις είναι διαμάντια του τεχνικού thrash, αν σου αρέσει έστω και λίγο το είδος

Edit: Βασικά τώρα που το σκέφτομαι το πιο πιθανό είναι να σου αρέσει το Terminal redux περισσοτερο από τα τρία, επειδή είναι πιο prog και με πιο πολλές εξω-thrash-ικες επιρροές, περάσματα prog rock/ψυχεδέλειας κτλ (αλλά και black metal περασματα). Είναι βέβαια και ένα κλικ πιο δυσπεπτο από τα προηγούμενα δύο. Το πιο εύκολο σαν άκουσμα είναι το outer isolation που το λατρεψα από την πρώτη ακρόαση (αφού πρώτα μάζεψα το σαγόνι μου από πάτωμα). To ντεμπούτο, black future, είναι λίγο χαοτικό στην αρχή, αλλά μετά από λίγες ακροάσεις όλα βγάζουν νόημα

Δε θα ακουσω κανενα βασικα γιατι δεν ψηνομαι να στηριξω wifebeaters

1 Like

Έχω ακούσει την ιστορία , χωρίς να την ψάξω σε βάθος, αλλά ποτέ δεν μπορείς να ξέρεις τι ισχύει πραγματικά , ποιος πραγματικά φταίει , αυτή τι του είχε κάνει κτλ κτλ. Δεν τον υπερασπιζομαι, αλλά στην τελική δεν με αφορά, φαντάσου όμως και το σενάριο να μην φταίει ο ίδιος και να του γαμηθηκε όλη η καριέρα από όλα αυτά.