Vektor (US)

καλα ρε ΨΑΡΙ ειναι δυνατον να ειναι μαπα ? γαμανε τα κομματια!

[I]“Dark Creations, Dead Creators”[/I] ειδικά ήταν μπόμπα.

Περιμένουμε μεγάλα πράγματα εδώ, το [B]“Black Future”[/B] ήταν μίνι επανάσταση για το thrash άσχετα που του έδωσαν σημασία πολύ λιγότεροι απ’ όσοι θα έπρεπε. Δεν πειράζει Heavy Artillery είναι αυτή, όταν υπογράψουν στην Earache (βλ. ENFORCER) ίσως τους αναφέρει λίγο παραπάνω και κάνα hammer, για το οποίο οι νέες thrash μπάντες αρχίζουν και τελειώνουν στους SUICIDAL ANGELS (καμία μομφή για τα παιδιά).

Ευτυχώς που υπήρχε ένας Γιοβανίτης να το φιλοξενήσει στην Underground Kommandoz στήλη καθώς και στη κορυφή της λίστας του για τις κυκλοφορίες του 2009.

κι ομως, ψαρωσα. και αυτο γιατι δεν ειμαι τοσο ενθουσιασμενος οσο θα ηθελα απο τα 2 κομματια. πιστευω ομως οτι η τελικη μ γνωμη δεν παιζει να ειναι χειροτερη απο το να καραπορωνομαι με το αλμπουμ!

:thumbup:

Παρεπιμπτοντως, εχει πετυχει κανεις το βινυλιο σε νορμαλ τιμη?

μα δεν βγηκε ακομα νομιζω, εκτος αν εννοεις preorder. ρε, ψηνεστε να το κανουμε μια παραγγελια μερικοι μαζι να μας ερθει φθηνοτερα με τα ταχυδρομικα ?.. θυμαμαι για το Black Future το βινυλιο, τα μεταφορικα ΕΚΑΙΓΑΝ, κ τελικα το πηρα απο ενα trade απο καποιον αλλον, γιατι απο την εταιρεια ηταν απελπιστικα πολλα για ΕΝΑ κομματι…

Βασικα για το Black Future ελεγα, αλλα κι αυτο που λες δε με χαλαει καθολου, ας μαζευτουμε 8)

Το Black Future στο ebay υπαρχει γυρω στα 35 ευρω total σε BIN

http://www.amazon.com/gp/product/B005XLYL9W/ref=dm_sp_alb?ie=UTF8&qid=1319650680&sr=8-12

τι ηδονη που ακουγονται τα παλια…

ακυρο.Πηγα να γραψω κατι για cd κατι ενω εσεις μιλατε για βινυλιο.σορρυ

Το βινυλιο παιζει να το φερει ο Βαλτσανης (Nuclear Winter) οποτε περιμενουμε να δουμε.

πες του να φερει 2. αν εχει καμια λιμιτεντ εκδοση τοσο το καλυτερο

Distro εχει, δε θα φερει μια κοπια ο ανθρωπος. :stuck_out_tongue: Κατσε να δουμε γιατι το Black Future του χε βγει πολυ και δε θυμαμαι γιατι. Ηταν υψηλη η τιμη του wholesale; Πηγαν πολλα τα ταχυδρομικα απο Αμερικη; Το γιατι δε το θυμαμαι αλλα ειχε βγει τσιμπημενο (και το θεμα ειναι οτι ο συγκεκριμενος προσεχει παντα τις τιμες του).

ειναι ακριβα τα ταχυδρομικα της Heavy Artillery. ειχα παει και εγω να το παραγγειλω, αλλα ειδικα για ενα κομματι δεν ελεγε καθολου. τελικα το τσιμπησα απο αλλου με ενα trade…

Το μπλε ή το πράσινο βινύλιο έχεις Νιρ;

το διπλο πρασινο με το slipmat !

Εντάξει δεν είμαι κι ο πιό ψαγμένος θράσερ, αλλά το Black Future πιστεύω είναι ό,τι καλύτερο έχει υπάρξει στο θρας τα τελευταία 20 χρόνια (μαζί με τους Aura Noir). Και με διαφορά μάλιστα. Περιμένω το καινούριο με την τσαπού στο χέρι.

imo ΟΧΙ και τα τελευταια 20 χρονια, το γαμ**ες και ψοφησε ! αλλα τα τελευταια 10 συμφωνω, και για μενα ! αλλα νταξει, οχι κ καλυτερο απο το Coma of souls ή απο το Seasons in the Abyss πχ. και μην πεταχτει κανας εξυπνος να πει οτι βγηκαν το '90 και οχι το ΄91, το ξερω, χαζε ! αλλα πιανονται για 90ς…

υπαρχουν και αλλες μπαντες - φονιαδες που ακολουθουν απο πολυ κοντα (Hypnosia - extreme hatred, Swordmaster - postmortem tales, evil army - s/t) αλλα και για μενα ειναι οτι πιο ανωτερο και καλοδουλεμενο εχει βγει σε αυτο το τριπλοκαυλωμενο ειδος :stuck_out_tongue:

Εντάξει μωρέ, επέτρεψέ μου λίγο ενθουσιασμό, τους έχω λιώσει πολύ τελευταία. Βασικά, αυτό που ήθελα να πω ακριβώς είναι ότι αν εξαιρέσουμε τις κλασσικές 80s thrash μπάντες (που έβγαλαν και στα 90s και στα 00s κάποιους γαμάτους δίσκους, σύμφωνοι), ή ό,τι τέλος πάντον ξεπήδησε από εκείνη την κλασσική εποχή του θρας, το Black Future είναι από τα καλύτερα θρας τεμάχια που έχω ακούσει. Ή αν θες πάρτο σαν “οι Vektor είναι από τις καλύτερες ΣΥΓΧΡΟΝΕΣ θρας μπάντες που έχω ακούσει”.
Τα άλλα που λες δεν τα έχω τσεκάρει και θα το κάνω asap.

Ποτέ δεν θα καταλάβω τον ενθουσιασμό πολλών με το extreme hatred των Hypnosia.

Ε, περίσσευε το πάθος από αυτόν τον δίσκο. Ήταν μεν πολύ Kreator (αν και κουβαλάει λίγο παραπάνω ρετσινιά στο θέμα λόγω του ομώνυμου που είναι ξώφθαλμο Kreator worship), αλλά έπαιρνε πόντους σε ανόθευτη μανία και πάθος. Σε συνδυασμό με τα εμπνευσμένα ριφς, το τρομερά καλοπαιγμένο και καλοηχογραφημένο συν του ότι μιλάμε για πιτσιρίκια τότε, ε, δικαιολογημένος ο ενθουσιασμός.

Κομματάρες είχαν και εν τέλει σε σχέση με τον οχετό ρετροθρας που ακολούθησαν στην δεκαετία, που πραγματικά δυσκολεύεσαι να ξεχωρίσεις τις μπάντες μεταξύ τους, αυτοί ήταν πολύ πιο ιδιαίτεροι. Και πριν το νοστάλτζια wave. Και μιλάμε για ντεμπούτο. Φοβερή μπάντα και δίσκος. Κρίμα στο παλικάρι τον ντράμερ, ήταν πολύ ωραίος παίχτης.