Velvet Revolver - Libertad

Έτος; :lol: :lol: :lol: :lol:

:thumbup:

Oπως ειπαν manos87 και crapsody, σαφως περιμενουμε πως και πως να βγουν τα νεα album απο αλλα συγκροτηματα οπως metallica,whitesnake,GNR(το γνωστο και μη εξαιρεταιο chinese democracy) και αλλα…,παρα το νεο αλμπουμ των VR τοσο πολυ. Σιγουρα η πρωτη τους δουλεια ηταν μετρια, ομως μην ξεχναμε οτι ηταν ενα αλμπουμ που εγινε πολυ γρηγορα οπως εχει δηλωσει ο slash και νταξει δεν ειχε το αναμενομενο αποτελεσμα, με λιγα λογια βγαλανε ενα δισκο ετσι για να ξεκινησουνε απο καπου.

Το Libertad περιμενω να ειναι καλυτερο και πιστευω θα ειναι γιατι αν δεν γινει κατι τετοιο τοτε θα μπω σε σκεψεις οσο αναφορα την κορυφαια ex-guners τριαδα mat sorum-duff-slash…,ισως αν ειχανε εναν καλυτερο frontman να τα καταφερνανε καλυτερα.Δεν ξερω αν παιζονται διαφορα “παιχνιδακια” αναμεσα σε VR-GNR για το ποτε θα βγει το libertad η το CD και ποιος θα προλαβει να το βγαλει πρωτος απο τον αλλον.:?

Εν πασει περιπτωσει για να μην το φιλοσοφουμε και πολυ το πραγμα, ας δωσουμε 1 ευκαιρια στους VR, νεο συγκροτημα ειναι και στην τελικη δεν μπορουν να κριθουν τι επιπεδο συγκροτηματος ειναι ακομα.
Οπως ειπαμε ομως εχουν αλλα albums προτεραιοτητα και μετα το…Libertad.:-s :-k

Προς administrator / moderators:
Αυτό το topic δεν ταιριάζει περισσότερο στις κυκλοφορίες, παρά στην επικαιρότητα; :-k

Θέλω να πώ κάποια πράγματα γενικότερα για τους V. R.

Οι περισσότεροι εδώ μέσα ξέρουν ότι είμαι άρρωστος με τους Guns N’ Roses! 8)
Όχι μόνο μουσικά, στα πάντα!

Γουστάρω αυτά τα άτομα που τους αποτελούσαν! :yes:

Η έμφανιση των Velver Revolver στη δισκογραφία, έδωσε την ευκαιρία σε κάποια εκατομμύρια οπαδούς να δουν ξανά μαζί τον Slash, τον Duff και τον Matt! :yahoo:

Αυτό ήταν πολύ σημαντικό για κάποιους!
Και αυτό αρχικά μου αρκούσε…

Καταλαβαίνω, από την άλλη, ότι πάρα πολλοί άλλοι δεν έχουν αυτό το “δέσιμο” με αυτά τα άτομα και βλέπουν το θέμα καθαρά μουσικά… και καλά κάνουν! :wink:

Η κυκλοφορία του “Contraband” πάντως, με …προσγείωσε λίγο απότομα!

Αιτίες;
Δεν αντέχω με τίποτα τον Weiland! [-X
Από το 1992 δεν τον άντεχα!
Ούτε την φωνή, αλλά κυριώς το image!
Και πήγαν και διάλεξαν αυτόν, αντί για τον θεό Sebastian Βach π.χ.

Μουσικά είναι πολύ περισσότερο Stone Temple Pilots, παρά G N’ R…

Δεν έχει solos… ή τουλάχιστον δεν έχει τις sol-άρες που μας πέταγε ο Slash και μας έλιωνε…

Δεν είναι καθόλου πιασάρικο…
manos87 θα ήθελα πολύ να ήταν, αλλά δεν είναι καθόλου!
Πιασάρικο είναι π.χ. το καινούργιο Pink Cream 69 ή το καινούργιο Gotthard…

Κάποια από τα tracks, μοιάζουν μεταξύ τους, κάτι που στους Guns δεν γινόταν ούτε για αστείο…
Ά ρε Izzy…

Το ύφος του γενικότερα, είναι αρκετά “μοντέρνο” για τα γούστα μου… :?
Και αρκετά πιο rock ‘n’ roll, από ότι hard rock που θα προτιμούσα…

Και στον τομέα των lives…
Απογοήτευση… :frowning:
Αν και σε 63 μέρες που θα τους έχω δει άλλες 2 φορές (02/06 και 24/06), θα μπορέσω να βγάλω ασφαλέστερο συμπέρασμα! 8)

Παρόλα αυτά, το “Contraband” τελικά μου αρέσει αρκετά!
Κομμάτια σαν τα “You Got No Right”, “Fall to Pieces”, “Dirty Little Thing”, "Loving the Alien"και “Spectacle” δεν γράφονται από άλλες μπάντες εύκολα!
Αν και το “Fall To Pieces” είναι αντιγραφή του “Only Get So Far” των Brides Of Destruction…:stuck_out_tongue:

Πιστεύω πάντως ότι ο νέος δίσκος θα είναι καλύτερος!

Οι περισσότεροι εδώ μέσα ξέρουν ότι είμαι άρρωστος με τους Guns N’ Roses!

Ποτε το ειπες ρε κοπριτη; Τωρα το μαθαινω…
Σε λιγο θα μας πεις οτι εισαι πορωμενος και με τους Μaiden :-k

VELVET REVOLVER: New Album Preview Available - May 15, 2007

Πηγη:http://www.roadrunnerrecords.com/blabbermouth.net/news.aspx?mode=Article&newsitemID=72565

Καλο εξωφυλο νομιζω οτι ειναι. Η βλακεια ειναι οτι δεν μπορεις να ακουσεις τα samples λογω aol…:?

Κατι κινειται στους velvet…8) Ψαξτε και βρειτε το Let it roll απο κανα youtube, ωραιο σολακι απο slash.8)

Οντως ωραιο εξωφυλλο!ΓΙα να δουμε τι λεει και το σιντακι!

i sugekrimeni banda ithele allo tragoudisti,kalos o weiland k tromeri i douleia tou me stone temole pilots alla me velvet revolver eidika sto contraband tragoudise 3 tragoudia do it for the kids,slither,fall to peaces auta itan ta kala olo to upoloipo album mia metriotita k o kosmos efage to hype…
eprepe na exoun ton ian astbury ston opoio eixane kanei k protasi alla pali kala pou den pige giati perimenoume tin epistrofi twn thewn CULT pou tha kanoun pali polu kosmo na faei laspi k na katalavei ti esti rock

:thumbup:

Τελικα το εξωφυλλο του Libetard ειναι αυτο…

Και οχι το προηγουμενο πιο πανω που ειναι σαφως πολυ καλυτερο απο τουτο…:-s:-k

Αυτοο ^^^ ειναι το εξωφυλλο…

Το μαυρο ειναι σχεδιο που πουλιεται σε μπλουζες.

Κι αυτο θα ναι το εξωφυλλο του single.

Καλό, αλλά του σινγκλακίου είναι σούπερ!!

Slash εχω μπερδευτει τελικα ποιο ειναι το εξωφυλο? Εγω νομιζα στη αρχη οτι ειναι αυτο με τους σκελετους κλπ, αλλα στο site των velvet revolver δεν εχει αυτο αλλα το μαυρο, οπως επισης και στο amazon.com ετσι το παρουσιαζουν. Επισης στο site(velvetrevolver.com) αν πας στο store θα δεις οτι εχουν για μπλουζες οχι το μαυρο σχεδιο αλλα το αλλο.


http://www.roadrunnerrecords.com/blabbermouth.net/news.aspx?mode=Article&newsitemID=73434
Τεσπα μπορει να εχω λαθος.#-o

Οταν λεω μαυρο εννοω αυτο… αυτο 8α ναι για το cd

single

μπλουζες

Ετσι ειναι… Ελπιζω να βοηθησα…:slight_smile:

kikloforise hdh to single alla ektos aftou kai ena ep “melody and teh tyranny” me 3 nea kommatia(to ena diaskeui tou psycho killer) kai mia live ektelesi tou do it for the kids… alla pou na to parete prefa, oloi pozeria eiste edw mesa gnr ki etsi xerw gw8O 8O 8O 8O 8O 8O

Προφανώς ούτε εσύ το είχες πάρει πρέφα για να μην είχες ποστάρει μέχρι τώρα! Εκτός αν το έκανες για να τεστάρεις τις γνώσεις των άλλων!!:lol: :lol:
Anyway, η συγκεκριμένη κυκλοφορία δε με ενδιαφέρει καθόλου…

den ekana post giati eixa faei ban, alla pira ena mail prosfata gia ena party kai eipa na mpw na dw ti paizei!
esy afou de se endiaferei auti i kikloforia giati kaneis p:-k ost?

Δε θα έκανα, απλά βαριόμουν και διάβαζα τα topics.Να που βρήκα και κάτι ενδιαφέρον (ότι είμαι ποζέρι):lol:
Τέσπα, σε φιλικό κλίμα τα λέω όλα αυτά, δε με πείραξε τίποα ιδιαίτερα από αυτά που είπες…

Εδω 5 εξεχοντα μελη του φορουμ κατα τη διαρκεια μιας συζητησης για τους GnR.

Συγχώρεσέ μας, μεγάλε γνώστη των VR, εμάς τα μικρά και άσχετα ποζέρια που ασχολούνται μόνο με GN’R… #-o