Velvet Revolver - Libertad

ok se sigxwrw

episis, hdh exoun paixei arketa kommatia akoma apo to libertad sto tour ektos autwn tou ep,
auta einai “Let it roll”, “Get out the door”, “She Mine” opws kai “The Last Fight” opou paizei na nai to 2o single apto 2o album. ola auta yparxoun sto youtube… klassika

  • Ο Slash κατηγορείται γιατί κάπνισε στην σκηνή!!!

Το δημοτικό συμβούλιο της πόλης του Cardiff ξεκίνησε έρευνα ύστερα από ισχυρισμούς ότι ο Slash και ο Scott Weiland κάπνισαν στην σκηνή της Cardiff International Arena.

Το κάπνισμα έχει απαγορευτεί σε δημόσιους κλειστούς χώρους στην Ουαλία από τις 2 Απριλίου.

Το συγκρότημα βρίσκονταν στο Cardiff στα πλαίσια της παγκόσμιας περιοδείας τους για την προώθηση του νέου τους δίσκου Libertad.

Ο Gavin Allen, που έγραψε κριτική για την συγκεκριμένη συναυλία για την εφημερίδα South Wales Echo, είπε: “Δεν νομίζω να ενοχλήθηκε κανείς από το κοινό και δεν άκουσα κανένα να παραπονιέται. Είναι πιθανό οι fans να μην γνωρίζουν καν ότι είναι παράνομο.”

Σύμφωνα με τον νόμο όποιος πιάνεται να καπνίζει θα πρέπει να πληρώσει 50 λίρες (περίπου 75 ευρώ) ενώ αν υπάρξει ποινική δίωξη και καταδικαστεί ο κατηγορούμενος, το πρόστιμο μπορεί να φτάσει και τις 200 λίρες (περίπου 300 ευρώ).

Το πρόστιμο όμως μπορεί να φτάσει μέχρι και τις 2500 λίρες (περίπου 3670 ευρώ) για τον υπεύθυνο του κτιρίου στο οποίο κάπνισε ο κατηγορούμενος, αν δεν κατάφερε να τον σταματήσει.

Το δημοτικό συμβούλιο δήλωσε: “Η απαγόρευση του καπνίσματος στο Cardiff λειτουργεί πολύ καλά, οπότε απογοητευτήκαμε όταν ακούσαμε ότι κάποιος μπορεί να κάπνισε στην σκηνή της Cardiff International Arena”.

“Δεν έχουμε δεχθεί ακόμη επίσημη καταγγελία αλλά θα το ψάξουμε το θέμα και θα μιλήσουμε άμεσα με τον υπεύθυνο του χώρου για να του εξηγήσουμε ότι αυτή η συμπεριφορά είναι απαράδεκτη και για να πάρουμε διαβεβαιώσεις ότι δεν θα ξανασυμβεί…” LOOOOOL#-o :-s www.gnr.gr

se 9 meres episimos, an kai… diereuse

Olo to album edw

http://www.clearchannelmusic.com/cc-common/mfeatures/velvetrevolverSP/

Καποιος δεν διαβασε την ανακοινωση!!!8)

Αυτό το θέμα δεν πρέπει να πάει στις κυκλοφορίες; :-k

ωραία videos από το libertad έχουν στην εμφάνισή τους από φετινό download festival…

Στις 2 πρώτες ακροάσεις νομίζω πως το Libertad μου αρέσει αρκετά ως πολύ.

Δεδομένα το She Builds Quick MAchines μου άρεσε πάρα πολύ από το EP, όπως και το Just Sixteen.

Let It Roll, Get Out The Door, Mary Mary, Can’t Get It Out Of My Head και Gravedancer είναι αυτά που ξεχώρισα.

Επίσης, και γαμώ είναι το country outro (εντελώς από το OST του Oh Brother Where Art Thou) του δίσκου.

Ο δίκος συνοδεύτηκε από το γαμάτο αφιέρωμα του τελευταίου τεύχους του Classic Rock για τα 20 χρόνια του Appettite For Destruction και τη συνέντευξη των VR που οι δηλώσεις του Slash μυρίζουν reunion από χιλιόμετρα.

o diskos einai katapliktikos. H paragwgi safws anoteri apo twn 1o tous, o brendan o’brien ekane para polu kali douleia.
h atraction tou diskou i fwni tou Weiland. O diskos einai polu sugxronos, akougete polu freskos kai oso perissotero ton akous toso kaluteros fainete. To Get out the Door to kalitero tous kommati kai akougete kai teleia live, kateme to kalitero kommati pou exoun paixei se live meta to Vasoline.

oi gnr as kanoun reunion arkei na exoume egguhseis kai gia reunion twn stone temple pilots8)

Ο δισκος απο οτι φαινεται θα ειναι καλυτερος απο το contraband αυτο ειναι δεδομενο, ειναι πιο δουλεμενος, πιο ωραιος και γενικα νομιζω θα πουλησει αρκετα μαλιστα. Ο slash εχει πιο ενεργο ρολο με σαφως πιο ποσα solo ο weiland κι αυτος βελτιωμενος αλλα παλι κατι…δεν παει με αυτον. Αντε να βγουνε και τα 2 Libertad και chinese για να εχουμε ελπιδες για κανα reunion…:stuck_out_tongue:

o δισκος ειναι λιγο καλυτερος απο τον προηγουμενο κ παρα πολυ χειροτερος απο οτι κανανε αυτοι οι τυποι στο παρελθον τους,μιλω για ολους,b sides twn stone temple pilots,gnr στην καλυτερη παιδες.

Ε νταξει οτι κανανε στο παρελθον το κανανε,μην περιμενουμε θαυματα απο την μια μερα στην αλλη. Λιγο το
οτι οι VR χαρακτηριστηκαν ως soupergroup πριν καν ξεκινησουν(απο μια πλευρα σωστα λογω του παρελθοντος
που εχουν ονοματα οπως Slash, Duff,Weiland,Sorum , αλλα απο την αλλη μαλλον καπως υπερβολικος ο χαρακτηρισμος αυτος), αρα δημιουργηθηκαν προσδοκιες οτι οι VR θα ειχαν ενα ηχο που θα θυμιζε GNR κλπ.

Ενταξει το contraband εμενα δεν μου αρεσε περα απο 1-2 κομματια και τον θεωρω κακο ντεμπουτο για τους VR,
στην αρχη μου ηταν αντιπαθητικοι τελειως κυριως λογω του Weiland αλλα και γιατι δεν μου αρεσε ο ηχος του
contraband, με το Libertad που θα ειναι καλυτερος δισκος απλα θα μου γινουν καπως πιο συμπαθητικοι…:-k

Εγω παντως εχω την εντυπωση οτι οσο κι αν προσπαθησουν ο slash με τον Axl να κανουν κατι χωριστα οπως γινεται τωρα δεν θα πετυχουν, αυτοι οι 2 πανε πακετο, μονο μαζι μπορουν να κανουν κατι καλο.:frowning:

Vasika… oti kanan sto parelthon to kanan, to thema einai na proxorisoun mprosta! as mi xehname oti oi VR xaraktirizonte akoma ws soupergroup, meta apo 2 diskous… to oti katorthosan na kratisoun auto to titlo simainei polla! Episis otan akous VR perimenontas na akouseis gnr einai fusiko na mi saresoun,kai gw ama akousw stp perimenontas na akousw doors einai sigouro oti de tha mou aresoun. To oti ipirxan prosdokies oti tha thimizei gnr de ftaei to group alla oi fans, allwste de tha sinergazontan me to scott ama thelan mia tetoia kateuthinsi, antitheta thelan mia pio up-to-date prossegish. To oti de thimizoun gnr pantws gia mena einai to thetiko, den eimai fan twn 80s…

O Weiland pantws dhlwse oti einai o kaliteros diskos pou exei kanei apo to '94 kai meta… dld einai apo no4 kai Shangree? poios xerei arage?.. to sigouro einai oti einai kalitero apo oti exei vgalei o axl apo 94 kai meta:lol: :lol: :lol: :lol:

Κάποια στιγμή (σύντομα ελπίζω!) θα κάνω ολοκληρωμένο review.

Αυτό που θέλω να πω αυτή τη στιγμή είναι ότι τελικά το βρίσκω ελαφρώς καλύτερο από το “Contraband”! 8)

Στην πρώτη ακρόαση η απογοήτευση ήταν μεγαλειώδης και ήμουν έτοιμος να ξεθάψω το μεγάλο φτύαρι και να αρχίσω τις απαιτήσεις για άμεση διάλυση και reunion ΤΩΡΑ, αλλά από τη δεύτερη - τρίτη, άρχισα να αλλάζω γνώμη δραματικά! :yes:

Το solo στο τέλος του “Just Sixteen” σπέρνει και στο “American Man” η κιθάρα “κλαίει” σχεδόν όπως κάποτε… :respect:

Γενικώς, μου θύμισε κάπως τον πρώτο Slash’s Snakepit και αυτό με έφτιαξε πολύ…

Περισσότερα εν καιρώ…:wink:

Το καινούριο μου φάνηκε ένα σκαλί πιο πάνω από το “Contraband” με τα φωνητικά πλέον σε πλήρη ισορροπία με την μουσική και ένα σύνολο γενικά πολύ αξιόλογο. Καλούλι είναι.

to contra htan tou 0, auto einai tou 2. it’s a long way to a 10… lol !

Λοιπον οταν το κατεβασα και το πρωτοακουσα ειπα τι μαλάκια ειναι αυτη, αλλα ηξερα οτι θα πουλησει τρελα λογο ονοματων και μονο. Ετσι περνοντας εξω απο ενα δισκαδικο και μην εχοντας κατι αλλον να αγορασω μπηκα και το πηρα και εγω.

Μετα απο κανα 2 πιο προσεκτικα ακουσματα κατεληξα και εγω οτι ειναι καλητερος απο τον πρωτο με καλητερες κιθαρες και πιο δεμενα κομματια. Μονο ελατωμα ο καφρος ο τραγουδιστης που δεν μάρεσει ουτε σας φωνη αλλα μου τη δινει και σαν παρουσια. Ασε που στη σκηνη κανει κατι κινησεις αλλα Axl. Τελος παντων οπως ειπωθηκε το παρελθον ειναι παρελθον και εμεις μενουμε με μια ελπιδα να βελτιωθουν κι’άλλο.

Ανεβαίνει διαρκώς και σταθερά με κάθε άκουσμα.

Καταπληκτικός δίσκος!

den ksero pos 8a akougetai. den mporo na ksero, auto pou elpizo omos einai na mhn einai kalogialismenos… 8a doume…
kai kala o producer tous proteine na kanoun mia cover kai @@
ase mas re duff. stisou na se gamisei kiolas. eleos. :lol: