Αγαπημένο video game genre

πωπωπωπω τι αρπιτζιαρικο φορουμ που ειμαστε! :thumbup:

Μεγαλη μου αγαπη τα final fantasy, αλλα συναμα και τεραστια αγαπη με call of duty 4 (admin 2 χρονια περιπου σε γνωστους ελληνικους servers, συμμετοχες σε τουρνουα και cups)

Αν και η μια μου δουλεια εχει να κανει με netcafe, γλιτωσα φτηνα απο την ενασχοληση=καψιμο με mmorpg :stuck_out_tongue:

FPS for the win :smiley:
Favorite of all times: Call Of Duty 4 :stuck_out_tongue:

το San Andreas εχει και stealth στοιχεια,rpg στοιχεια αλλα κατα τη γνωμη μου ειναι action!:slight_smile:

Και παιχνιδαρα επισης.

TO KAΛΥΤΕΡΟ ΑDVENTURE/PUZZLE: GABRIEL KNIGHT 3.

Η παιχνιδαρα…

Λίγο απ’ όλα…

Κυρίως FPS,Action και Racing αλλά ποτέ δε λέμε όχι και σε ένα καλό RPG και RTS.

Adventure πάλι ποτέ όπως και sports μόνο για κάνα διπλό.

Κλάσσικ, δηλαδή τέτρις, σούπερ μάριο & πάκ μαν.

Πολλα,αλλα πιο πολυ μαλλον adventure και action μαλλον.

bump,να πουν κι οι καινουριοι.

RPG 8)

RPG για μένα μακράν. Η γκάβλα να φτιάχνεις χαρακτήρα, να ανεβαίνεις λέβελ και να παίρνεις καινούρια μαγικά, να μην μπορείς να ξεκολλήσεις σκεπτόμενος άντε άλλο ένα κουέστ ακόμα ή η ανακάλυψη ενός καινούριου τσεκουριού που βιάζει σάρκες δεν συγκρίνεται με τίποτα. Ευτυχώς που τα χω κόψει τα τελευταία 2-3 χρόνια αλλιώς θα καταντούσα 150 κιλά με σπυριά. Είμαι πολύ επιρρεπής.

Προσθέτω Hack and Slash και RPG, αρκεί να έχουν βίαια και περίπλοκα κόμπο.

Ο ορος “hack n slash” αφορα το gameplay,δεν ειναι ειδος απο μονο του.Τσεκαρε Hellgate:London αν δε το χεις παιξει για τετοια φαση=)

Ωραίο παιχνιδάκι. Κλώνος ντιάμπλο με τρισδιάστατα γραφικά και σε φουτουριστικό σκηνικό. Γενικώς πολύ καλό υποκατάστατο για άτομα που έχουν λιώσει ντιάμπλο μέχρι αηδίας και δεν αντέχουν άλλο. Και το sacred ήταν συμπαθητικός ντιάμπλο κλώνος.

To έχω παίξει, και δεν ενθουσιάστηκα. Προτιμώ πιο μπρουτάλ καταστάσεις, πιο μεσαιωνικές. Αποφεύγω τα φουτουριστικά παιχνίδια.

αυτο.

Καλα Diablo δεν ανεφερα γιατι σιγα μη δε το χει παιξει.Ειναι σα να λες αγαπημενο μουσικο ειδος τη thrash και να μην εχεις ακουσει νοτα Slayer:p

Sacred δεν εχω τσεκαρει…

@PanosKosto:The Witcher?Αν και δε ξερω αν θεωρειται καθαρο hack n slash…

Point and click adventures αλλά και γενικότερα σχεδόν όλα τα adventures.

Full Throttle
Monkey Island Series
Broken Sword Series
Grim Fandango
Gabriel Knight Series
Maniac Mansion
Atlantis
Myst Series
και πολλά άλλα…

αν και έχω 2-3 χρόνια να πάιξω παιχνίδια (γερνάμε σιγα σιγα…:lol:), πάντα λάτευα rpg τύπου [SIZE=“4”]final fantasy[/SIZE]. όσοι έχουν παίξει το [SIZE=“5”]7[/SIZE] ξέρουν για τι πράγμα μιλάω…όσοι ΔΕΝ το εχετε παίξει σταματήστε να διαβάζετε αυτή τη στιγμή και κατεβάστε το αγοράστε το βρείτε το τελοσπάντων και [SIZE=“6”]ΛΙΩΣΤΕ[/SIZE]
:bye:

Ε κι εγώ γι’αυτό ανέφερα αμέσως κλώνους ντιάμπλο:p
Τσεκάρετε Sacred, λέει αρκετά.
Αυτο το The Witcher δεν το ξέρω καθόλου, δώσε στοιχεία μπας και το χαζέψω λίγο αν βρω χρόνο (λέμε τώρα).