Αγαπημένο video game genre

storyline+μουσικη γαμουν-μεσαιωνικα μοτιβα=ατμοσφαιρα,οποτε με κερδισε απο τα αποδυτηρια εμενα:D-εντονο hack n slash στοιχειο.

http://www.youtube.com/watch?v=me26Cb_c6Uk&feature=related.

Γενικα,παιξτο χθες…

to Witcher μεγαλη αγαπη,συνιστω ανεπιφυλακτα!τρομερο παιχνιδι απλα

CALL OF DUTY ΧΑΛΑΡΑ!

Για αγαπημενο ειδος λεμε,Witcher κτλπ ηταν μια παρενθεση.

α οκ τοτε αυτα με τους πολεμους που δεν εχουν ζομπι και τερατα…και το μανατζερ…πως τα λενε αυτα δεν ξερω…

:lol::lol::lol::lol:

το manager simulation σιγουρα,με το αλλο τι εννοεις?:stuck_out_tongue: Πες κανα παραδειγμα.Mαλλον τα strategy λες=P

παιζεις στον πισατορα?

οχι στρατετζι…το κολλ οβ ντιουτι εννοω…δηλαδη τι κατηγορια ειναι αυτο;;

πισατορα;;; τι ειναι αυτο;; το pc;;

αααα fps:p

Strategy

I mostly play Age of Empires, Total War.

Mostly

Aθανατο Age of Empires 2! Εκλεισες σπιτια.
Επικες 7ωρες μαχες σε λαν στο σπιτι και δε συμμαζευεται.

Παρ’ολα αυτα εδωσα σε rpg. Οχι τοσο στο στυλ του Final Fantasy οσο στο στυλ του WoW. Τα mmo ειναι πολυ πιο ενδιαφεροντα νομιζω. Τα αλλα τα βαριεμαι μετα απο λιγο.

οφτοπικ,αλλα προσφατα εχωσα το Age of empires 3 μαζι με 2 εχπανσιονς…ποοολυ καψιμο λεμε…

ναι ρε στο πισι :stuck_out_tongue:

2 χρόνια μετά, η απάντηση μου είναι διαφορετική: όλα τα gernes με ενδιαφέρουν και μου αρέσουν, αρκεί το παιχνίδι που παίζω να είναι εξαιρετικό και να ταιριάζει στην ανάλογη στιγμή.

Πολυ σωστο.+1

Μεγάλη απογοήτευση για μένα το 3 :frowning:

δεν τοχα παιξει,και προς το παρον,μου αρεσει αρκετα…2 δεν ειναι σιγουρα παντως…αλλα γτ ρε,προς το παρον παντως εμενα,μια χαρα με καλυπτει…

Μάλλον γιατί περίμενα να είναι το 3 για το 2, ότι ήταν το 2 για το 1
Περίμενα ένα 2 με καλύτερα γραφικά, καινούργιους λαούς-μονάδες και βελτιωμένο gameplay. Είδα και τα τρένα και ξενέρωσα :stuck_out_tongue:

Good old japanese rpg’s, final fantasy style, ήταν και είναι η μεγάλη μου αδυναμία. Είμαι απο κείνους που έχουν κατά καιρούς κατεβάσει γιαπωνέζικα roms ρε emulators για να παίξω παιχνίδια με ονόματα όπως “Bakumatsu Korinden Oni” στα γιαπωνέζικα, έστω και για λίγο (μια που δε καταλάβαινα τι σκατά γινόταν :P). Επειδή όμως είναι χρονοβόρα τα άτιμα, δεν ασχολούμαι παρά περιστασιακά πλέον.

Κατα τ’ άλλα έχω περάσει απο όλα τα είδη των games κατά καιρούς, με μπασκετάκια, strategy, platform, και action/adventures να έχουν καταλάβει ισάριθμα ποσοστά χρόνου (απο τη ζωή μου).

Α, και φυσικά τα κλασικά retro games, δεκαετίας '80, που πάντα θα τιμούμε γιατί είμαστε true και γαμάτοι.

Ναι ρε γαμωτο. Και εγω το περιμενα πως και πως και μολις βγηκε ξενερωσα τη ζωη μου. Ακομα και AoE 1 καλυτερο ειναι νομιζω.