Αγαπημένο video game genre

third person action/adventure σε συνδιασμο και με λιγο RPG

Βασιλιάς των παιχνιδιών τα RPG! Αυτή η γλύκα της ψευδούς εξέλιξης, το συναίσθημα της αυτοπραγμάτωσης, η ψευδαίσθηση πως κάνεις κάτι ουσιώδες, η φαντασίωση πως από τα χέρια σου θα γεννηθεί ένας νέος ανίκητος ημίθεος που στο μυαλό σου έχει το ίδιο όνομα με σένα…
νολάιφ αλλά ποιός νοιάζεται! ΑΦΟΥ ΤΟ ΔΙΑΣΚΕΔΑΖΟΥΜΕ

RPG θα πω κι εγώ, με ιδιαίτερη αδυναμία στα JRPG ^^

rpg,horror και action για μένα :slight_smile:

fpc και τα μυαλα στα καγκελα!!!
call of duty κλπ…

RACING!!!
Και συγκεκριμενα: Flatout(ΥΠΕΡΜΕΓΙΣΤΟ λιωσιμο!!!), nfs underground2 και most wanted, Pure, Toca race driver, F1.

Strategy…Η σειρά total war…:bow2:

Bump!

Και ασχετο αλλα τι soundtrack ειχε το Dave Mirra ρε πουστη μου!

What I Got - Sublime
Dust - Cypress Hill
Maxwell Murder - Rancid
Don’t Drag Me Down - Social Distortion
Be Quiet and Drive (far away) - Deftones
Loose - Primer
Greed - Pennywise
Never Alone - Dropkick Murphys
Got It All in Sight - 59 Times the Pain
Stupid Lullabies - Swingin’ Utters

γιατί δεν υπάρχει ρε μαλάκες επιλογή για παιχνίδια ξύλου (fighting games ή αλλιώς beat’em up) ? Όταν παίζω πλέον μόνο αυτά παίζω, Tekken, Street Fighter, κι ελάχιστα Mortal Kombat. Βγήκε πρόσφατα Marvel VS Capcom 3, βγαίνει σύντομα και Tekken Tag Tournament 2, κρίμα που δεν έχω δικό μου Ps3…

παλιότερα προτιμούσα κλασικά action/adventure και έλιωνα ώρες ολόκληρες και με RPG, κυρίως Zelda, Kingdom Hearts, και Final Fantasy. Μεγαλώνοντας όμως δεν έχω την ίδια υπομονή να καίγομαι μόνος μου, οπότε προτιμώ κάτι με γρήγορη δράση και ξύλο, σαν τα fighting games! Επίσης γούσταρα οποιοδήποτε racing game της πλάκας, τύπου Mario Kart ή Crash Team Racing, ΟΧΙ Gran Turismo κλπ. Και με extreme sports, φάση Tony Hawk Pro Skater, άν κι από ένα σημείο και μετά άρχισαν να κουράζουν γιατί βάλαν πολλά στοιχεία παιχνιδιών πλατφόρμας.

ΝΑΙ ρε! Τι παιχνιδαρα και τι εποχες ρε πουστη!
Ειδικα το What i got και το λαχανι Haro του Mirra,ολα τα λεφτα!

RPG ψήφισα

Επίσης λατρεύω strategy games και μερικά adventures όπως fahrenheit και runaway

runaway κορυφή, fahrenheit επίσης κορυφή αλλά όχι και τόσο καθαρόαιμο adventure.

Και εγώ RPG ψήφισα. Πιστεύω πως είναι το ποιό “επεκτάσιμο” είδος παιχνιδιού και τρέφω μεγάλη αδυναμία σε adventure (κάτι syberiες κάτι myst κάτι amerzones Μπρόκεν σορντ πολλά…)
και strategy micosoftiκού τύπου, καθώς επίσης και τα αγαπημένα της sierra caesar, homewrold …

Επίσης Action εδεικότερα fps μπορούν να γίνουν ιδιαζόντως γκαυλωτικά όπως unreal, half life quake doom

Βασικα gimme games και οτι νάνε :slight_smile: :slight_smile:

survival horror


Νομίζω απάντησα:p αλλά και rpg και τα simulation γουστάρω επίσης.

grim fandango!!
Συγκινηση

Πωπω,syberia…τι μου θυμισες…Myst…

Longest journey εχεις παιξει?

…και το monkey island όμως, αξεπεραστο ακόμα μαι σήμερα. Ειδικά από πλευράς γρίφων μαι ατάκας!!
Bump στο θρέντ μου για αγαπημένα παιχνίδια αν δεν το κάνατε ήδη. Άντε!..

Sports φυσικα.Ατελειωτες ωρες καψιματος με pro evolution και nba 2k .Kαι απο αλλες κατηγοριες fps.Γουσταρω πολυ παιχνιδια τυπου call of duty,metal of honor,killzone :D:D

Αction adventure…

Παιχνιδια οπως Silent Hill, Alan Wake, Uncharted…

FPS και sports ειναι super για καψιμο σε online με φιλους.

Το αξεπεραστο ομως…παραμενει το Resident evil. Aυτες οι στατικες καμερες ή ακομη και οι active που κανανε την εμφανιση τους στο code : Veronica X…τα pre-rendered γραφικα…θυμιζει κατι απο μουσικη metal των 80’s…

Πολυ προσφατο παραδειγμα (φυσικα πολυ πιο ανανεωμενο και μοντερνο σε ολα) ειναι το castlevania.

Φυσικα μεσα στο 11 κυκλοφορουν παιχνιδαρες Xbox & Ps…οποτε…θα γινει πολεμας.

το κρασ μπαντικουτ και το olympic games (ΝΑΙ αθλήματα λοιπόν! Αν υπαρχει καποιος αλλος καυλωμενος να παρουσιαστει) τι θεωρουντε??? Ε αυτΑ!