Virgin Steele 6/11 @ Kύτταρο!

Αρα 21/12/2012 θα μας ερθουν οι Manowar για την συναυλια στα πλαισια του Into Glory Ride 2012 Tour.

Για Virgin Steel ειμαι ηδη μεσα αν δεν με εχουν παρει στρατο…

Από την κίνηση που έχει το thread ένα μήνα πριν το live, προβλέπω να γίνεται το αντίθετο με crimson glory, να ανακοινωθεί δηλαδή ότι από Κύτταρο θα παει Αν.Δε μας χαλάει!!!

Μπασίστα θα έχουν οι Virgin Steele; Το ρωτάω γιατί από τα τελευταία Live που έχω δει στο youtube, μάλλον είναι μαλωμένοι με το μπάσο…

η προπωληση παει καλα παντος, πιστευω οτι τα 200 limited των 25 ευρω θα τελιοσουν αρκeτα πριν το live, διοργανωσαν και εκδρομη απο Σαλονικα 20 ατομα.

για ριξε ινφο!!!

τα παιδια απο το συλλογο

αχα!!! thx :slight_smile:

Απο τις λίγες καλές heavy metal μπάντες που μου αρέσουν
ωραίοι και κλασσικοί

Έχει μάθει κανείς πόσο είναι το εισητήριο???

25 ευρω περιορισμενος αριθμος (δεν ξερω αν εχει ακομα, νομιζω ηταν 200)
30 ευρω τα υπολοιπα

το τελευταίο των 25? το πήρα εγώ ,είχε το νούμερο 100 ! απο δω κ πέρα μόνο των 30 !
τα λεμε στη συναυλια :slight_smile:

Λογω του ποδοσφαιρικου αγωνα θα παει λιγο πισω η εναρξη της συναυλιας
Doors open 20:00
Dexter Ward 21:00 - 21:50
Virgin Steele 22:20 - 24:00

Ποιού αγώνα;;; Μετρό προλαβαίνουμε;

παο-αεκ

Μια που περίσεψε ένα εισιτήριο, αν ενδιαφέρεται κανένας να του το πουλήσω ας μου στείλει ένα πμ. Τιμή, 25 ευρώ.

ακουγετε οτι παιζει να ερθουν χωρις τον μπασιστα τους!!
ισχυει κατι τετοιο ή ραδιο αρβιλα;

Είχαν και μασίστα?
http://www.slang.gr/lemma/show/masistas_13400
Μάλλον για να σηκώνει το σπαθί του DeFeis που είναι μεγαλύτερο από αυτόν.

Παμε, παμε ηρθε η μεγαλη μερα…:stuck_out_tongue:

είχαν παίξει μερικά σόου στη λατινική αμερική χωρίς pursino και με josh block στην κιθάρα αλλά στις ευρωπαικές τους εμφανίσεις κατεβαίνουν κανονικά ως τετράδα. c u there :smiley:

[SPOILER]Dust From the Burning
Immortal I Stand (The Birth of Adam)
Black Mass Blues
The Wine of Violence
In Triumph of Tragedy/Return of the King
Noble Savage
Don’t Say Goodbye (Tonight)
Dominion Day
Victory Is Mine
Drum Solo
Guiar Solo / Vow of Honour
Defiance
A Symphony of Steele
From Chaos to Creation / Twilight of the Gods
Sumerian Intro
By the Hammer of Zeus (And the Wrecking Ball of Thor)
The Burning of Rome (Cry for Pompeii)
Encore:
Veni, Vidi, Vici[/SPOILER]

Καλα θα περάσουμε απόψε… φωναξτε να παίξουν και αυτο

Αχ. Ορισμένος κόσμος ξέρει πόσο αγαπώ τους Virgin Steele. Δεν είναι τυχαίο που έχω ανοίξει και το θρεντ τους στο φόρουμ. Ήταν η πρώτη φορά που τους έβλεπα σήμερα και το περίμενα πως και πως.

Δεν χάρηκα όμως τη συναυλία όσο ήθελα. Το σετλιστ ήταν πραγματικά πολύ καλό, ο DeFeis σε τεράστια φόρμα και η μπάντα πολύ κεφάτη και ενεργητική.

Αλλά αυτός ο ήχος ρε παιδιά. Πόσο έριχνε την αξία του συγκροτήματος! Τα χαμηλά φωνητικά του DeFeis πνίγονταν στον θόρυβο, τα πλήκτρα το ίδιο. Οι Virgin Steele είναι ένα συγκρότημα σήμα κατατεθέν του οποίου είναι το ρομαντικό/λυρικό στοιχείο από τη μία πλευρά, και το βαρβαρικό/επικό στοιχείο από την άλλη. Ε, ο ήχος έπνιξε εντελώς το πρώτο από τα δύο στοιχεία, ενώ το δεύτερο σώθηκε περισσότερο εξαιτίας της συμμετοχής του κόσμου, που τραγουδούσαν/με όλοι μαζί. Μα να μπει το Burning of Rome και να μην αναγνωρίσω ποιό κομμάτι είναι από την αρχή??

Κρίμα, αυτό που ακούσαμε δεν αντικατοπτρίζει παρά το 20% της αξίας της μπάντας. (αν και εδώ που τα λέμε δε θα ήταν άσχημο να ακούγαμε λίγα περισσότερα από τα πιο λυρικά/ατμοσφαιρικά στοιχεία του συγκροτήματος, τραγούδια όπως το Emalaith, το Perfect Mansions κλπ).

Είναι πάντως γελοίο για άλλη μια φορά να τίθενται θέματα ήχου μετά από ένα μέταλ λάιβ. Είμαι βέβαιος πως μόνο στη χώρα μας γίνεται σε τέτοιο βαθμό αυτό.

Όπως και να χει, μακάρι να μας ξανάρθουν μελλοντικά, και υπό καλύτερες συνθήκες. Θέλω και θα το σκεφτώ πολύ να ξαναπάω.

ΥΓ - Πολύ καλό (και με καλύτερο ήχο!) το support.