Τα vista φταίνε!

Θάψτε ελεύθερα εδώ το νέο (σχετικά) λειτουργικό της Microsoft.
Μήπως ειναι καλυτερα να λεγονται SVISTA???

Tα μισα παιχνιδια δεν παιζουν και θελουν καποιο fix!!!
Tελλλλος. Xp ftw!8)

Καλα μωρε δωστε λιγο χρονο.Μεχρι το service pack 2 θα σιαξουν.

Γιατονπεο ειναι παντως τωρα.

Συμφωνω και εγω με το ζορρυ τα εβαλα

Mετα απο κανα 12 ωρο λειτουργιας το pc μου αρχιζει να τα παιζει. SVISTA.

Βασικα και ο ΟΤΕ φταιει αλλα τα βιστα φταινε για ολα…

:lol: :lol: :lol:
Eτσιιιιιι! μην ξεχναμε τους βασικους εχθρους :stuck_out_tongue:

παιδια το πραμα ειναι τραγικο…και το χειροτερο απο ολα ειναι οτι οι τυποι σου βαζουν την αστυνομια μεσα στο σπιτι σου…πλασαραν 2 εφε της πλακας και εκλεισε η δουλεια…
εμενα μου ηρθε το νεο λαπτοπ και το πρωτο πραγμα μου εκανε ηταν,
,να κολλησει…:lol: :lol:
ειναι και αλλα που ειναι αργα και δε μπορω να τα γραψω,
και μην ξεχνατε,
www.ubuntu.com

με πραγματικα εντυποσιακα εφε…και πολλα απο τα οποια ειναι πολυ χρησημα…(και δε θελουν και pc τερας για να παιξουν,:smiley: :smiley: :smiley:
http://www.youtube.com/watch?v=E4Fbk52Mk1w

Τι? Αμα παρουν πρεφα οτι τα 'χεις κοπια?? Βλακαροι.

τα πιστευετε αυτα που λετε? εγω εχω vista ultimate και παιζουν μια χαρα, αρκει να κανεις τα update που χρειαζονται οπως και στα xp. Games, προγραμματα ολα οκ αυτη η λυσσα και η γκρινια των ελληνων σε ολα τα θεματα δεν την καταλαβαινω? μηπως θελετε να σας θυμησω οτι τα ιδια λεγανε καποιοι και οταν βγηκαν τα xp? μολις βγει και το service pack τους θα τελειωσουν και τα μικρα προβληματα. εδω τα xp εχουν service pack 3 υστερα απο τοσα χρονια τα vista σας φταινε?

AAAAXXX…Oxι μονο θα τα θαψουμε…7 κιλα λασπης θα ριξουμε σ αυτο το τερατουργημα της τεχνολογιας…
Ελεινα κ τρισαθλια…Κολλανε στην πιο απλη εφαρμογη,δεν μπορεις να κατεβασεις τιποτα,sσερνονται και καθε 3 κια λιγο το πισι θελει φορματ…χαλια…
(H)asta ta vista baby:-# :x

μαλλον κατι εχει το pc σου:-k

ένα πράγμα δεν μπορώ να καταλάβω… όποτε πάει ένα OS να απαλλαγεί από τα κλασσικά προβλήματα που το βασανίζουν για τουλάχιστον μια πενταετία… τσουπ πετάνε στην πίστα ένα νέο “φανταχτερό” μπιχλιμπίδι (βλ. vista). Μετά όλοι ψαρώνουν και αρχίζει μια προπαγάνδα τύπου “εσύ δεν έχεις βάλει ακόμα τα vista? είναι μαμάτα κλπ κλπ” ή “τα παράθυρα μου πετάνε!!! (aero)”
θες εφέ παιδί μου? παίξε κανα παιχνίδι (αν τα καταφέρεις με τα vista δλδ :lol: ), δες καμιά ταινία…
απλά δείτε ότι η μικροσοφτ ενώ είχε αποφασίσει να αποσύρει τα xp από το παζάρι (ειδικά με την αγορά νέου pc), τώρα έχει καταλήξει στο να ρωτάει “θα θέλατε κ vista με τον υπολογιστή σας?” οσάν στα μακντοναλντς!

Νοp…Ολοκαινουργιο και πανακριβο…

εχεις κανει ολα τα update?

θα συμφωνησω scapegoat οτι ειναι καλογυαλισμενα xp και εφε και τιποτα φοβερο.
παντως επιμενω οτι και οταν βγηκαν τα xp παλι τα ιδια ειχαμε.

αυτό που γίνεται με τα vista δεν το χω ξαναδεί… anyway
ρε συ Lunatic πες μας τι ακριβώς τρέχει με το δικό σου μήπως μπορεί κανείς να βοηθήσει
God damn ram craving vista :lol:

καταρχας δεν παιζει να ναι θεμα του υπολογιστη πχ eχω μνμη (2 GB),γρηγορο επεξεργαστη κτλ…
Εγω με τα viasta εχω τα εξης προβληματα…

δε μπορω να κατεβασω μεγαλα αρχεια…οποτε κατεβαζω μονο μουσικη και αυτην μεμονωμενα(γι αυτο μπορει να φταιει και το τορεντ βεβαια)

οταν ειναι πολυ ωρα ανοιχτο το πισι μπλεκονται τα εικονιδια στην επιφανεια εργασιας και δεν μπορω με τιποτα να κανω τερματισμο απο το μενου…
κολλαει ατελειωτα ειδικα με παιχνιδια και δε μιλαω για τρελα γραφικα ή πολύ βαρια στυλ oblivion,αλλα με πιο απλα…
σε σημειο να σβηνει η οθονη και να κανει εναν ηχο οπως οταν υπερθερμαινεται και δουλευουν τα ανεμιστηρακια στο φουλ.
οταν θελω να κατεβασω κατι μεσω τορεντ κ παταω πχ το azureus μου κατεβαζει με αλλο εγκατεστημενο προγραμμα…

δε μπορω να βαλω msn γιατι οταν ξεκιναω την εφαρμογη μου βγαζει ειδοποιηση οτι χτυπαει σε ενα DLL αρχειο…
Τρελα πραγματα κ εχω κανει scan για ιους…δεν εχει τιποτα…
Απλα ειναι θεμα χρονου μου βαλει τα XP γιατι δε ξερω να το κανω μονη μου…:frowning:

μακαρι να ηταν μονο αυτο…

και το λαπτοπ μου…με το που το εβγαλα απο το κουτι,το ανοιξα…απο την πρωτη κιολας χρηση κολλησε…:lol:

φιλε μου κι εγω ολα τα updates κανω…αλλα διαφορα δεν ειδα…(και ουτε προκειται)…
ενας βασικος λογος που τα windows vista ειναι τρομερα αργα ειναι ο τεραστιος ιστος απο τεχνολογιες DRM(Digital Rights - Restrictions Management)…χοντρικα αυτο που κανουν ειναι να ελεγχουν το λογισμο που χρησιμοποιεις…και κοιτανε αν τα προγραμματα που χρησιμοποιεις εχουν αδεια χρησης,αν τα τραγουδια που ακους ειναι νομιμα η πειρατικα…κτλ κτλ…και φυσικα ολη αυτη η ιστορια χρειαζεται πορους,.
ειναι κειμενο που το ειχαν βγαλει τα παιδια απο τα εαακ στο τμημα μας…καποια στιγμη θα το ανεβασω…

και κατι ασχετο…τουλαχιστον ο μπιλαρας ειναι ειλικρινης…
οταν τον ρωτησαν ποιο ειναι το 'χειροτερο προιον απο εχει λανσαρει ποτε του…ειπε…ρωτηστε με σε 5 χρονια…τοτε θα μπορω να σας δωσω μια ‘καυτη’ απαντηση…
δε μπορω να βρω το βιντεο…οταν το βρω θα το ποσταρω…

τα πιο απλα που παρατηρησα την λιγη ωρα που εχω κατσει σε πισι με βιστα.

  • απειρες παραπανω διεργασιες.Στα ΧΡ εχω 25 στα βιστα ειναι ανοιχτες κανα 40αρι διεργασιες.
  • χρειαζεται παρα πολυ μνημη.την μνημη την θελουμε για το Τοταλ Γουορ μαμημενη Microsoft!
  • Windows Defender. oυδεν σχολιο. ειστε σιγουροι ? εσεις εκτελεσατε ? κτλ

Και σε μενα και θελω να το σπασω. Και εχω καλη ραμ και επεξεργαστη.
Ε, πες ρε σταθης21 κανα παραδειγμα! Μονο Αμερικη να υποθεσω ε?