Τα vista φταίνε!

Eγω οταν πρωτοαγορασα το λαπτοπιον (Core Duo,2 GB ram) εβαλα τα Χυστα και σερνοταν ολο το συμπαν γυρω μου.
Υπηρχε μια εμφανεστατη διαστρεβλωση του χωροχρονου και ολα πηγαιναν πιο αργα κι απο τον χοντρο Νορβηγο που ειχε καποτε ο βαζελος (Στραντλι νομιζω) και την επομενη μερα πηραν τον μπουλο στην μπυραϊκη

τα DRM φυσικα και υπαρχουν παντου…οχι μονο στη αμερικη…επισης DRM υπαρχουν και σε προγραμματα οπως itunes…κατσε και σε λιγο θα ανεβασω το αρχειο με το κειμενο…
αυτη η τεχνολιγια εξυπηρετει διαφορους σκοπους…

ok…το ανεβασα…
αξιζει να το διαβασετε μια φορα…
http://rapidshare.com/files/95386539/eleuthero_logismiko.pdf.html
(ενα μεγαλο μερος του μιλαει και για τα βιστα)

Απ οσα εχω δει από φιλους μου που τα εχουν(σε καινούργια pc),παραμενω πιστος στα αγαπημένα μου XP=D>

Lunatic τελευταια φορα format ποτε εκανες?:roll:

format κάνετε με τον καλό πατροπράδοτο τρόπο ή με κανένα restore disk που δίνουν σήμερα οι τσίπακες με τα λάπτοπ?
Προσωπική μου άποψη: Αφού μπαίνεις στον κόπο να κάνεις φορματ… δε βάζεις κ τα xp με κανα sp3 να βρείς την υγειά σου? :-k

σωστος

Δεν υπάρχει Sevice Pack 3.

Ναι αυτο θα’λεγα,δεν εχει βγει SP3…
Περιμενουμε τα κωλοβιστα μηπως κ βελτιωθουν με το SP 1 τους.Αν κ χλωμο :roll:

Service Pack 3 για τα xp έχει βγει. Ορίστε άπιστοι:

Αντε ρε,δεν το χα παρει χαμπαρι.
Αφου το 2 μια χαρα ηταν,τι το θελαν το 3 :stuck_out_tongue:

Εχει βγει ρε παιδια. Αφου εμενα μου κανει windows update αλλα μου ζηταει κατι μαλακιες για να κανω την εγκατασταση και βαριεμαι…

Ρε μην είστε θύματα, ψάχτε και λίγο. Το δήθεν SP3 δεν είναι τίποτα παραπάνω από όλα τα updates των XP μαζεμένα.

Windows XP Service Pack 3 Overview
Brief Description
Windows® XP Service Pack 3 (SP3) includes all previously released updates for the operating system. This update also includes a small number of new functionalities, which do not significantly change customers’ experience with the operating system.

Από την Microsoft

Όσοι έχουν το SP2 και κάναν κανονικά όλα τα updates δεν το χρειάζονται.
Ίσα ίσα που σύμφωνα με δηλώσεις κάποιου στελέχους της εταιρίας το πακέτο αυτό προκαλεί πολλές φορές αστάθεια στο σύστημα.

Γιατί είμαστε θύματα? Το πλερώνουμε το sp3 και δεν το ξέρουμε? :stuck_out_tongue:
Εγώ δεν είχα κανένα sp, οπότε λέω ας βάλω το 3 που είναι πιο καινούργιο… Πάντως προβλήματα αστάθειας δεν έχω εδώ και κάτι μήνες που το χρησιμοποιώ.

Θύματα γιατί σίγουρα θα περιέχει και updates που δεν είναι καλή ιδέα να εγκατασταθούν από όσους έχουν λειτουργικό… όχι απολύτως νόμιμο ας πούμε… :roll:

Τι μας πέρασες, για ερασιτέχνες? Αυτά τα προβλήματα τα έχουμε εξαλείψει προ πολλού…
Εδώ έβαλα τον media player 10 που ήθελε έγκυρο licence των windows, στο sp3 θα κόλλαγα… :smiley:

Δεν κατάλαβες τι είπα αλλά δεν θέλω να επεκταθώ εδώ μέσα…

Μωρέ καταλαβαίνω (αν δεν έχω κάψει τελέιως τον λίγο εγκέφαλο μου), αλλά δε θα κάτσει να κυνηγά η microsoft έναν Έλληνα ανύπαρκτο…

Μπορεί να σε αναγκάσει να κάνεις φορμάτ όμως αν σε πάρει πρέφα και δεν λέει. :wink:

Μπα. Αυτά είναι φίδια μου φαίνεται. Πρέπει να το έχω κανα 2 με 3 μήνες το sp3 και δεν έχω κανένα πρόβλημα, οπότες…