Τι ακούτε τώρα Vol. 666

6 Likes

τα ίδια και εδώ !

2 Likes

Με αρρώστησε αυτό το κομμάτι. Νομίζω ένα από τα 3 καλύτερα του δίσκου. Μου κάνει η μελαγχολία που βγάζει.

3 Likes

Πολύ ιδιαίτερο από κάθε μουσική πλευρά νομίζω ότι είναι το “Part V”.

Συμφωνώ. Θα το είχα πιο ψηλά με άλλα φωνητικά πάντως. Και δεν εννοώ για τις κραυγές. Κάτι με εμποδίζει εξαιτίας τους να το απολαύσω περισσότερο.

1 Like

image

4 Likes

Μακράν το αγαπημένο μου από δαύτους κι ένα από τα σημαντικότερα metal albums της ζωής μου, ακριβώς επειδή είναι συνυφασμένο με μία ιδιαίτερη για εμένα περίοδο. Αδυνατώ να περιγράψω το πόσα “χιλιόμετρα” έχει “γράψει” μέσα μου. Άγγιξες ευαίσθητες περιοχές…

2 Likes

Νομίζω πως κι εγώ το προτιμώ λίγο παραπάνω από, το άλλο αριστούργημα τους, το Amok

1 Like

Μόλις το έβαλα να παίζει κι έχω ανατριχιάσει.

Κι εγώ το προτιμώ από το “Amok”, αλλά όχι τόσο γιατί είναι καλλιτεχνικά ανώτερο από αυτό (μάλλον δεν είναι), αλλά γιατί ακούγοντάς το “βλέπω” μία παλιά ταινία της ζωής μου. Μου έκανες ζημιά.

1 Like

Την έπαθα κι εγώ μια ζημιά να σου πω την αλήθεια από χθες που έβαλα το Amok μετά από πολλά χρόνια. Δυστυχώς αδικοχαμένη μπάντα.

1 Like

Επειδή μιλάμε για μία από τις αγαπημένες μου μπάντες όλων των εποχών (εξού και το “The_Black_League”), δεν θα την χαρακτήριζα αδικοχαμένη.

Οι ίδιοι επέλεξαν να το λήξουν αξιοπρεπώς, και, όσο και αν μας στεναχώρησε αυτό, το δεχτήκαμε ως απόφαση και στάση.

Πιστεύω βέβαια ότι εάν δεν είχε πεθάνει ο Miika, θα βλέπαμε κάποτε μία επανασύνδεση. Αισθάνομαι τυχερός που τους είδα στα “ντουζένια” τους το 2002 στο Gagarin (αν θυμάμαι σωστά).

1 Like

Σωστα θυμασαι. Ωραιο λαιβ.

1 Like

1 Like
2 Likes
2 Likes
3 Likes

Μου φαίνεται απίστευτο το πως άφησα να περάσει τόσος καιρός από την τελευταία φορά που κατέφυγα στην μαγεία αυτού του αριστουργήματος (κάποιοι το θέλουνε και καλύτερο δίσκο όλων των εποχών)

3 Likes