Τι ακούτε τώρα Vol. 666

7 Likes

7 Likes

Μεγάλος δίσκος σε όλα τα επίπεδα

2 Likes

1 Like
2 Likes

1 Like

100% σωστό. Αν και γέρνω προς τη νύχτα των άλλων. Μεγαλειώδες κλείσιμο καριέρας.

2 Likes

Λογικά το έχω ξαναποστάρει (50 φορές ξερωγω), αλλά νταξ…

Κατά την άποψή μου, αυτός ο δίσκος είναι η επιτομή του metal. Δεν πρέπει να έχει κακό σημείο, ακόμη και τα κενά ανάμεσα στα τραγούδια είναι μαεστρικά δομημένα και σωστά τοποθετημένα.

Επίσης, το Hell Patrol είναι όλο το heavy metal συμπυκνωμένο σε 3’ και 35’’. Διπλες κιθάρες που στάζουν ατσάλι και μελωδία, δίκαση που κτίζει θεμέλια, galloping pace από τη rhythm section ο οποίος μπορεί να σε κάνει να τρέχεις περισσότερο απ’ όσο μπορείς (true story, την πάτησα χθες - ξανά), αλλαγές ρυθμού βγαλμένες από την πιο διεστραμμένη μεταλλική φαντασία.

Και αυτή η φωνή… Λες “δεν υπάρχει ψηλότερα”, αλλά ναι, υπάρχει. Και μπορεί να πάει λίγο ψηλότερα, αλλά κρατάει καβάτζα για κάποιο άλλο σημείο του δίσκου. Δεν μπορώ να βρω ψεγάδι σε αυτό το τραγούδι κι αν εσείς βρείτε, ούτε και με νοιάζει.

Δεν είμαι φανμπόης των JP, αλλά νομίζω ότι αυτός ο δίσκος είναι η πανσπερμία του metal.

17 Likes

Ρε το πιο απιστευτο ειναι το χρονικο σημειο που το βγαλανε. Μετα απο τρομερη δικη και σχεδον 20 χρονια απο τοτε που ξεκινησανε, απιθανα πραγματα…!

7 Likes


SKAPHE - Skaphe

3 Likes

71gSZUyv8CL.AC_SY355

Σουητ μελανκολια για Τρίτη

4 Likes

τι ωραίος δίσκος!

1 Like

Tι είν τουτο?

Τσων Φρουσιάντε - The Empyrean

2 Likes


SKAPHE - Skáphe²

και τωρα αυτο

SKAPHE - Untitled EP

3 Likes

Πως το θυμήθηκα τώρα βραδιάτικα αυτό το καταπληκτικό swedish melodeath αλμπουμάκι …και έφτασα σε αυτό το γαμάτο album closer…δε γινόταν να μην το ποστάρω…όλα τα λεφτά το μακρόσυρτο σόλο στο κλείσιμο του κομματιού…τρελή έμπνευση ο κιθαρίστας ναούμ (ελπίζω δλδ :wink: )

1 Like

Ωραία μπάντα και Ωραίος δίσκος.

2 Likes

Επηρεασμένος από το Mayhem thread, έχω καταλήξει εδώ:

5 Likes
4 Likes