Τι ακούτε τώρα Vol. 666

7 Likes

Τώρα κατάφερα να το πρωτακουσω, ( είχα αποφυγει συνειδητά μέχρι τώρα ολους αυτους τους μήνες να ακουσω έστω και μια νότα),και σε επιπεδο πρώτων εντυπώσεων έχω να δηλώσω ότι είναι φοβεροφανταστικοκαυλωτικο κι υπεροχο…

Αυτά από έναν τυπο που ακουει black/death 24/7…

Νομίζω πως με την πρώτη ευκαιρία θα επανέλθω αναλυτικά στο αντιστοιχο θρεντ, μια που δεν έχω μοιρασει ακόμα εδώ αγάπη για τις λατρεμένες κολοκύθες…
Προς το παρόν, η φάση είναι
Out for the Glory,
Fist held high

Κισκαρος για παντα
Αndi για Πρόεδρος
Και λατρεμένος Γουέικι για Πλανητάρχης
( με Χανσεναρα σε ρόλο Γιόντα
Και τον πιο καυλωμένο μπασίστα της φάσης να κρατάει παλμο)

-παραλήρημα mode off-

10 Likes
3 Likes

3 Likes


Άνετα στην λίστα με τα καλύτερα της χρονιάς από τώρα!

5 Likes

https://www.youtube.com/watch?v=PUslQZAD-t8

Αυτο το αλμπουμ πρεπει να φυλαχτει σε ενα μουσειο κατω απτη γη για να το ακουνε στο μελλον και να παρουν τα credits που τους αναλογουν

4 Likes

Το αγαπημένο μου κομμάτι τους

9 Likes

cure?therapy?malakian!

8 Likes

Κομματάρα! Λίγο άνισος ο δίσκος στα αυτιά μου. Αγαπημένα το “To Shella” και «Tear”.

Βασικά οι ακουστικές στιγμές του δίσκου είναι υπέροχες. Δηλαδή σχεδόν όλος ο δίσκος, οπότε παίρνω πίσω το άνισος…τον λατρεύω τον δίσκο :joy:

2 Likes
9 Likes

δεν ξερω ποιο να πρωτοδιαλεξω :heart_eyes:

8 Likes

20 χρονια κλεινει η δισκαρα, το 2ο απο το σερι Fourth Legacy-Karma-Epica-Black Halo.

8 Likes
3 Likes
2 Likes

https://www.youtube.com/watch?v=iboBawOFhi0

3 Likes

Λίγο ρετρό πρωινιάτικα :stuck_out_tongue_closed_eyes:

2021-07-10 (24)

3 Likes

Και λιγο :crossed_swords: για brunch

To riff σαν οδοστρωτηρας που σε λιωνει και εσυ λες “μπορεις να ξαναπερασεις μια ακομη;”, ηχος σκοτεινος και μαυρος σαν τη Μορντορ. Καλο καλοκαιρακι σε ολους :sun_with_face:

16 Likes
2 Likes

Το τραγούδι εισόδου στο τραπέζι του γάμου μου…

4 Likes

Μας έβαλες στο κλίμα, έπιασε και μια… επική μπόρα εδώ, οπότε…

domine

Το εν λόγω βγήκε μια περίοδο που ο συγκεκριμένος ήχος δεν ήταν ακριβώς στο… επίκεντρο της μόδας.
Δεν πιστεύαμε στα αυτιά μας τότε επειδή, αφ’ ενός ήταν τόσο καταπληκτικό, αφ’ ετέρου διότι είχε έναν εντελώς δικό του χαρακτήρα.
Από τις σπάνιες περιπτώσεις δίσκων που καταφέρνουν και τα αδύνατα τους σημεία (όχι η ιδανικότερη παραγωγή, “ιδιαίτερος” τραγουδιστής) να μετράνε τελικά υπέρ τους!

7 Likes