Τι ακούτε τώρα Vol. 666

lahiooooooooooo :cowboy_hat_face:

2 Likes

Μετα απο αρκετες ακροασεις νομιζω πως μιλαμε για εναν πολυ ωραιο δισκο, σε μια εντονη αλλαγη κατευθυνσης που τους ταιριαξε αρκετα. Για να μην μας λειπουν πολυ και οι παλιοι Deafheaven, εχει κάποια ξεσπασματα στο τελος καποιων κομματιων που θυμιζουν παλιοτερες δουλειες τους.

3 Likes

1 Like

I wanna see it painted, painted, painted
Painted black, yeah

4 Likes

Καλο ταξιδι στον Νικο Μαϊντα. Ακομα θυμαμαι τραγουδια σαν την διασκευη στο “Μαθητη” του Ζαμπετα που επαιζε συχνα τοτε στο Mega, οπως και το επαναστατικο “Sarajevo” εφεραν πολυ κοσμο στην χρυση εποχη της ελληνοφωνης ροκ δεκαετιας του ΄90… η συγκεκριμενη συνθεση του ομως και ερμηνεια του ομως στο ποιημα της Κατερινας Γωγου, ειναι απο τις κορυφες του συγκεκριμενου ιδιωματος

13 Likes

Ακουμε ενα επος

9 Likes

Τωρα ακουμε ολο τον δισκο, ευχαριστω αδερφε.

2 Likes

Δεν το ακούω ακριβώς τώρα γιατί είμαι στη δουλειά, αλλά ακόμη και με τη σκέψη μόνο ενθουσιάζομαι, χώρια που δεν θέλω να είμαι στην απ’ έξω στο πάρτυ που έχετε στήσει! Θα το βάλω όμως στην πρώτη ευκαιρία!

11 Likes

και εγω εδω :stuck_out_tongue_winking_eye:

5 Likes

Εγώ θα σας τη χαλάσω με κόκκινο black metal

4 Likes

8 Likes

6 Likes

Ωραια καλλιτεχνικη στροφη

5 Likes
7 Likes

image

I jump on the bandwagon που λένε και στο χωριό μου

6 Likes

Για κάποιον λόγο ('70s vibes μάλλον), κατέληξα εδώ ακούγοντας το solo-αριστούργημα του “Darkest Hour” από το “Senjutsu” (α, ρε παικτούρα Smith). Go figure…

Τι ύμνος ο ακόλουθος και πόσο συγκροτηματάρα οι BOC;

12 Likes

τι ομορφο μπασιμο δισκου(δισκαρας δηλ) :slightly_smiling_face:

8 Likes

Στο Σαράγεβο τραγουδάει ο Μαϊντάς ή απλά παίζει μπάσο;

ο Ασλανογλου τραγουδουσε στο Sarajevo. Ο Μαϊντας εκει επαιζε ακομα keyboards.

1 Like
10 Likes