Τι ακούτε τώρα Vol. 666

3 Likes

Ειναι τρελλαμενα τα παλικαρια

2 Likes

Ε αφού πήγες προς τα εκεί, το συνέχισα

3 Likes
4 Likes

Επειδή άναψα τα δάδα και δε μπορώ ν’ αντισταθώ…

4 Likes

Λίγο από το YT μωρέ, μια φορά το κάθε διαθέσιμο κομμάτι μέχρι να φτάσει ο δίσκος στα χέρια μιας!

5 Likes

To intro των 25 δευτερολέπτων στην αρχή είναι από τα πιο όμορφα πράγματα που έχω ακούσει στη μουσική.

6 Likes

The Devil’s Blood

4 Likes

Τιμής ένεκεν για την επέτειο που έγραψε ο Ian. Δε μου πολυαρέσουν οι Maiden, αλλά τέτοιο τραγούδι πύραυλος δεν έχει ξαναυπάρξει. Τα σηκώματα δε στο “Leaaaaaaarn to flyyyyyyyy” είναι legit αιτία να τρακάρεις το αεροπλ…εεε αμάξι

9 Likes

10 Likes


sweet sweet vibes :sunglasses:

4 Likes

Δεν μπορώ να ξεφύγω από το Maiden κλίμα

8 Likes
7 Likes


στο 3 ακουσμα βρισκομαι…θελει ακουσματα,οπως και το προηγουμενο.τουλαχιστον εξαιρετικοι,σε οτι εχουν κανει αλλωστε στην εως τωρα πορεια τους

1 Like

Επειδή έκρινα ότι καλόν θα ήταν να ξεκολλήσω λίγο από τους Maiden που μονοπώλησαν το ενδιαφέρον τις τελευταίες ημέρες, είπα να το κάνω σταδιακά βάζοντας μια από τις μεγαλύτερες επιρροές τους - και ο έχων ώτα ακούειν ακουέτω!

9 Likes


Αυτοκτόνησε ο Χ.

3 Likes

Να το πω την αλήθεια μου , ούτε κράταγα την ανάσα μου, ούτε με ενδιέφερε ιδιαίτερα, ούτε καν ήξερα πότε κυκλοφορεί. , ο χρόνος θα δείξει πόσο αξίζει
Ωστόσο επί του παρόντος Μία λέξη : Εθισμός

9 Likes

η χροια στο μπασο,η αγεραστη φωνη,το συναισθημα και οι μελωδιες στην κιθαρα…απο κοντα δυο ακομα ε-ξαι-ρε-τι-κοι μουσικοι.highlight στο 54:00 , ολο το live γκρουβα :cowboy_hat_face:

1 Like

Το είδα και στο metallum. Δεν τον ήξερα, μόνο από τη μουσική του, κρίμα μόνο και θλίψη. Τίποτα άλλο.

2 Likes

Δεν έχω ασχοληθεί πολύ με τη μουσική τους, ειδικότερα, με αφορμή δικά σου ποστ και ορισμένων ακόμα συμφορουμιτών-οπαδών του είδους, τους γνώρισα και εξεπλάγην ευχάριστα όταν κατά τύχη έμαθα ότι είναι Έλληνες. Εύχομαι από καρδιάς τα εναπομείναντα μέλη να βρουν τη δύναμη να συνεχίσουν να εξερευνούν τα μουσικά τους μονοπάτια, είτε ως Human Serpent είτε ως κάτι άλλο. Πολύ κρίμα για το παλικάρι, δεν υπάρχουν λόγια.

3 Likes