Τι ακούτε τώρα Vol. 666

4 Likes

6 Likes

Την έπαθα και έγω!

2 Likes

Foobar μου λείπεις!

1 Like

Απαπαπαπαπααπ
Νερακι…:notes:

(Και εξώφυλλαρα ο seth)

5 Likes

σορρυ για την καθυστερηση αλλα ημουν στη δουλεια
ακουγοντας το πρωτο κομματι ειπα παμε για clenching the fists of dissent No2
δεν εχω ακουσει ολα τα υπολοιπα ακομα

1 Like

Εκτός από δισκάρα και εκ των κορυφαίων των… Αντηράξ (sic), το Peristence of Time που κυκλοφορησε πριν από 32 χρόνια τέτοιες μέρες, “άνοιξε το χορό” για τον καταιγισμό των κυκλοφοριών από τα τέλη Αυγούστου έως τις αρχές Νοεμβρίου του 1990, όταν όλο σχεδόν το “βαρύ πυροβολικό” της παγκόσμιας metal σκηνής έβγαλε καινούριο δίσκο1
Συγκεκριμένα οι: Black Sabbath, Queensryche, Anthrax, Judas Priest, Annihilator, Megadeth, AC/DC, Iron Maiden, Slayer, Sodom, King Diamond, Kreator και ελπίζω να μην ξεχνάω κανέναν!
Κάποιοι ήταν τεράστιοι δίσκοι που άφησαν εποχή, κάποιοι άλλοι πολύ καλοί, άλλοι λιγότερο, όλοι όμως ήταν “υποχρεωτικό” να τσεκαριστούν ακόμη κι από… νεοφώτιστους σαν και του λόγου μας τότε!

13 Likes

Για ακόμη μια φορά, μια κατηγορία μόνοι τους.

7 Likes
3 Likes

Βασικά ολόκληρο το δίσκο

4 Likes

Τί διαφορά έχει με το πρόγραμμα που χρησιμοποιείς τώρα? Και πώς καταγράφεις τη μουσική σου στο λαστ βασικά, μέσω spotify?

11 Likes
2 Likes
8 Likes

6 Likes
12 Likes

Τελευταία μέρα διακοπών…

O Σεπτέμβρης του '08 με βρήκε ατρόμητο, πλην όμως νεοσύλλεκτο (304), οπλίτη στην κουκλίστικη (not) Θήβα. “Έπρεπε” όμως να αγοράσω το DM την 1η ημέρα κυκλοφορίας του οπότε είπα στον ταγματάρχη ότι ήθελα άδεια για να δω 1-2 μέρες τον παππού μου που δεν ήταν καλά (αλήθεια ήταν και αυτό, ήθελα όντως να τον δω) αλλά ο τύπος, αν και μύστης γενικότερα, μου είπε πως παρότι με καταλαβαίνει, δε μπορούσε να μου δώσει κανονική άδεια πριν τελειώσει το βασικό στάδιο εκπαίδευσης και αν ήθελα να τη γράφαμε ως φοιτητική. “Μα αφού έχω τελειώσει τα πάντα”, του λέω… “ε, θα το ρισκάρουμε”, μου λέει… “καλά θα το σκεφτώ” του απαντάω, γιατί δεν ψηνόμουν και για ποινή σε περίπτωση που γινόταν καμιά στραβή…

Τελικά με κάποιο μαγικό τρόπο την επόμενη μέρα μου λέει ο γραφιάς του 1ου γραφείου ότι η άδεια μου εγκρίθηκε οπότε την έκανα σχεδόν πετώντας, είδα τον παππού, την επόμενη μέρα αγόρασα το CD, το ρίπαρα και το πέρασα στο samsung MP3 μου και επέστρεψα βράδυ στο στρατόπεδο εν μέσω “βραδιάς του οπλίτη” και ασμάτων από κάποια γνωστή λαϊκή αοιδό που δε θυμάμαι τώρα (δεν ήταν η Θώδη ούτε η Κονιτοπούλου πάντως).

Για τον δίσκο καθαυτό δεν έχω να πω και πολλά, τον έλιωσα στο MP3 άπειρες φορές (δυστυχώς ήταν και ο 1ος που λόγω συνθηκών δεν ασχολήθηκα ιδιαίτερα με τους στίχους), ΟΚ δεν βρίσκω όλα τα κομμάτια στο ίδιο επίπεδο, ιδανικά θα έκοβα το 1ο και το τελευταίο αλλά σε γενικές γραμμές έμεινα υπερευχαριστημένος. Τα περί τσίτα παραγωγής κτλ ποτέ δεν τα πήρα στα σοβαρά…

10 Likes

Άπλα δεν υπάρχει για Linux οπότε βολέυομαι με το ταπεινό και τίμιο Audacious.
Spotify μόνο για εξερέυνηση και για καμία λίστα.

On topic: Elysian Magnetic Fields | Dirge

2 Likes

Σηκώνομαι το πρωι βλεπω οτι δεν βρεχει οποτε αφηνω το summers rain (SR) κ κατεβάζω το αλμπουμ edge of thorns (EOT) γιατί μιλησαμε πολυ για Savatage (S) κ τους θυμηθηκα.

Τι κομματι θεε μου. Τι εισαγωγη τι φωνη ειναι αυτη παναγια μου κ χριστε μου κ απόστολοι τι παιχνιδισματα με την κιθαρα τι σολο; συναρπαστικό τραγουδι η πιο όμορφη γυναικα σε τραγουδι το πιο όμορφο ηλιοβασίλεμα η πιο γλυκιά ανοιξιατικη νυχτα.

Το ποδηλατο παρολο που χθες (!!!) το πηγα για σερβις ειχε ξεφουσκωμενο μπροστινό λάστιχο (φουιτ για τους σαλονικεις) οποτε επαιξε peugeot 206 ανευ EOT.

17 Likes

i blame @Ixnay and @pargalatsos for this

15 Likes

Savatage μόνο

19 Likes