Τι ακούτε τώρα Vol. 666

Ψιτ! Το Echoes δεν παίζει, πρέπει να το ακούσω για να δω αν αξίζει να το ψηφίσω :stuck_out_tongue_closed_eyes: Το remastered του 2011 παίζει κανονικά όμως…

image

5 Likes
2 Likes

:ok_hand:

13 Likes
6 Likes

King Crimson δεν είναι αυτό?

1 Like

Περιεργο, σε μενα παιζει κανονικα απο το λινκ που εβαλα στο Spotify… θα το αντικαταστησω ομως με το Remastered, αναρωτιεμαι αν εχει να κανει και με regional settings. Ακυρο, σε μενα δε βγαζει καν το Remastered πουθενα ως επιλογη (!)

1 Like
2 Likes

όχι, αλλά καλή τρολιά ε? :stuck_out_tongue:

Δεν είναι το άλμπουμ των Κινγκ Κριμσον αυτό που ακούγεται? Πέρα από το τι γράφει πάνω.

όχι, το Close to the Edge των Yes είναι, σκάλωσα με τα σχόλια από κάτω -όταν πήγα όντως να ακούσω το Larks’ Tongue in Aspic - και λέω ας το ποστάρω, να δω αν κανείς θα πιάσει την τρολιά :stuck_out_tongue:

2 Likes

εν τω μεταξύ το έχω το άλμπουμ αλλά το έχω ακούσει μόνο 2 φορές κ όταν έβαλα το βίντεο να παίξει μου φάνηκε γνώριμο… :laughing: :laughing:

1 Like

Το ειδα κι εγω στα σχολια πριν ακουσω την οποιαδηποτε νοτα, αλλα αυτο που προσεξα πρωτο ειναι οτι στην περιγραφη λεει Pink Floyd επισης :sweat_smile: Το Larks’ Tongues In Aspic το γνωριζω παρα πολυ καλα λογω Dream Theater αρχικα :stuck_out_tongue:

1 Like

γενικά το comment section από κάτω, είναι ένας θησαυρός από τρολο-ατάκες και χαβαλετζίδικα τσιτάτα, προτείνεται για scroll down δηλαδή ασυζητητί :smile:

2 Likes
1 Like

Μεγαλος αληταρας ακομα και στα 75 του βγαζει κομματια που τα βαζω στο τερμα να ακουστουν σε ολο το Περιστερι
μπασο Duff απο guns n roses
drums chad aπο red hot chili peppers
κιθαρα andrew watt απο την προσωπική μπαντα του vedder

5 Likes


Ίσως ακουστεί υπερβολικό αλλά το θεωρώ ανώτερο απ’όλα τα Subrosa.
Τα οποία Subrosa, από ένα σημείο και μετά κούραζαν και δύσκολα τα άκουγα ολόκληρα. Aυτό εδώ κυλάει νεράκι, πολύ καλοδουλεμένες συνθέσεις παρότι μεγάλες σε διάρκεια…
Από τα καλύτερα της χρονιάς!

3 Likes
5 Likes

You’ll see me shine and roll with the wind again
silence couldn’t deal with your alibis
disclosure of heavens gate
I have seen Gethsemane in your eyes

7 Likes
8 Likes

Eight Bells-Legacy Of Ruin


3 Likes