ΒΑΡΔΙΝΟΓΙΑΝΝΗΣ vs ΑΦΟΙ ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΙ

Όσοι από μας αγαπάμε την Πανάθα όσοι πιστεύουμε ότι ΟΣΟ ΜΑΣ ΠΛΗΓΩΝΕΙ ΤΟΣΟ ΜΑΣ ΠΟΡΩΝΕΙ όσοι έχουμε γράψει σε θρανία τοίχους τετράδια χαρτοπετσέτες το ανεπανάληπτο ΕΛΛΑΣ ΕΥΡΩΠΗ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΘΥΡΑ 13 όσοι έχουμε ως ήχο κουδουνίσματος στο κινητό μας το ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΜΕΓΑΛΟΣ όσοι έχουμε στερηθεί ακόμη και το φαγητό μας με σκοπό το αντίτιμο ενός εισητηρίου για την θρυλική πάλαι ποτέ ΛΕΩΦΟΡΟ ή το ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΣΤΑΔΙΟ όσοι δακρύζουμε στις πρώτες νότες του ΓΚΡΕΜΙΣΤΕ ΤΑ ΤΕΙΧΗ όσες με την κοιλιά στο στόμα σταθήκαμε κοντά στην μεγάλη αυτή ομάδα που δεν είναι ομάδα ειναι ΙΔΕΑ σίγυρα δεν είμαστε καθόλου ευχαριστημένοι με τα όσα θλιβερά συμβαίνουν στον Παναθηναικό και εννοώ την κόντρα που έχει ξεσπάσει μεταξύ του πλουσιόπαιδου που αφού βαρέθηκε τα playmobil και τα αυτοκινητάκια πήρε την ΠΑΕ για να παίζει και των Γιαννακοπουλέων.
Στο παρακάτω πολλ ζητάω την άποψή σας για το συγκεκριμένο θέμα πείτε και ει δυνατόν αιτιολογήστε την

ΘΕΡΜΗ ΠΑΡΑΚΛΗΣΗ Οπαδοί άλλων ομάδων γαύροι χανούμια και λοιποί μην το κάνετε σαν τις εφημερίδες της δεξιάς που και καλά υποστηρίζουν Γιωργάκη γιατί νομίζουν οι μωρές ότι με τον Γιωργάκη δεν κινδυνεύει ο Κωστάκης…

Τζίγκερ = κακο …

Αφοι Γιαννακοπουλοι = Τσιρακια των Ελωχιμ και των Νεφελειμ με εδρα την λευκη πυραμιδα ανατολικα της ερημου Τάκλαμακαν

Αντιγράφω από συνοδευτικό φυλλάδιο «Η ΒΙΒΛΟΣ ΤΟΥ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ», το οποίο κυκλοφόρησε με «ΤΟ ΒΗΜΑ» της Κυριακής 5 Μαρτίου 2006:

«Στις 17 Ιουλίου 1979 το ελληνικό ποδόσφαιρο γίνεται επαγγελματικό, οι ομάδες Ανώνυμες Εταιρίες και η οικογένεια Βαρδινογιάννη παίρνει την πλειοψηφία (54%) των μετοχών της ΠΑΕ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ, επικρατώντας του ετέρου διεκδικητή Παύλου Γιαννακόπουλου, ο οποίος αργότερα ανέλαβε τις τύχες του τμήματος μπάσκετ.»

Ένα από τα μεγαλύτερα «what ifs» που έχω στην ζωή μου και που ποτέ δεν θα βρει απάντηση, είναι ποια θα ήταν η πορεία και η τύχη του τμήματος ποδοσφαίρου του ΠΑΟ, αν το είχαν αναλάβει από τότε οι Αδελφοί Γιαννακόπουλοι, βλέποντας τι έχουν χτίσει και τι έχουν καταφέρει στο τμήμα του μπάσκετ… :-k :-k :-k :-k

Χμμμμ κάθε χρόνο στους 8 στην ευρώπη ??? :-k :-k :-k

μήπως 4 ευρωπαικούς τίτλους???:-k :-k :-k

Εγώ, από πίτα που δε τρώω, τι με νοιάζει και αν καώ, αλλά θα το πω γιατί δε θα μπορέσω… Θα σκάσω αν δε το πω:

Όλοι οι Ολυμπιακοί και οι ΑΕΚτζήδες, ευχαριστούμε θερμά τον κύριο Γιαννακόπουλο και την εφημερίδα “Πράσινη” που διώχνει τον ΠΑΟ από διεκδικητή του τίτλου για φέτος. Πάντως, η οικογένεια Βαρδινογιάννη σας έφερε και τις πορείες, που υποστηρίζετε ότι είναι καλύτερες από τις κούπες μας, άρα γιατί δε τους αγαπάτε? :stuck_out_tongue:

Δεν ξέρω η μπάλα σε ευρώπη είναι 3-4 κλικ ποιο πάνω απο το μπάσκετ …

Θέλει δυσανάλωγα μεγαλύτερο budget …:-k :-k :-s

Δεν ξέρω ποιος φταίει από τους δυο. Πάντως για το ερώτημα τι θα έκανε ο ΠΑΟ στη μπάλα αν ήταν πρόεδρος ο Γιαννακο έχω να πω πως άλλο μπάσκετ άλλο ποδόσφαιρο. Στο μπάσκετ ο Γιαννακό βάζει από την τσέπη του, δεν έχει ούτε κέρδη από εισιτήρια ούτε από χορηγούς κλπ. Στο ποδόσφαιρο δεν σε παίρνει να κάνεις κάτι τέτοιο, όποιοι το προσπάθησαν τώρα ζητάνε από το κράτος να καθαρίσει για πάρτη τους.

Το πρόβλημα δεν είναι η οικογένεια Βαρδινογιάννη το πρόβλημα είναι ο Γιάννης Βαρδινογιάννης jr και η παρέα του η οποία παρέα του αποτελούμενη από ποδοσφαιροτεχνοκράτες και καλά -μένα μου λέτε? τζίγγερ πετράκης ο κος Βανδής πρώην ντέμης και οι λοιποί πλην ελαχίστων εξαιρέσεων βλέπε Πηλαδάκης κλπ είναι τα μεγαλύτερα λαμόγια που πέρασαν από το ελληνικό ποδόσφαιρο ever- δεν αγαπούν το Παναθηναικό άρα γιατί να τους αγαπάμε εμείς???

Πιστεύω ότι αν οι Γιαννακόπουλοι είχαν πάρει το ποδόσφαιρο, σίγουρα ένα Champions League θα το είχαμε πάρει (πολύ πιθανόν του '96, που είχαμε φτάσει στους 4), και επίσης ένα Ουέφα.

ποδοσφαιροτεχνοκράτης ήταν και ο Λαπόρτα, ο πρόεδρος της Μπαρτσελόνα που όταν ψηφίστηκε όλοι έλεγαν ότι έπεσε ένα κάστρο, αφού πλέον ο πρόεδρος της Μπάρτσα είναι ένας γιάπης. Όσο και αν δε μου αρέσει όμως μια και δεν υποστηρίζω Μπάρτσα, με αυτό τον γιάπη πρόεδρο γιγαντώθηκε η Μπάρτσα.

Για μένα αν ο Τζίγγερ είχε λιγότερη γκρίνια και μουρμούρα από την εξέδρα θα είχε αποφύγει πολλά λάθη. Στο Παναθηναϊκό, όποιος βγει και πει ότι ο τάδε δεν κάνει σωστά τη δουλειά του, αμέσως όλη η εξέδρα τον έχει λατρέψει και τον πιστεύει. Τη μία έκραζαν τον Ζάετς, γιατί έτσι έλεγε ο Λιβαθηνός, μετά έκραζαν το Λιβαθηνό γιατί έτσι έλεγε ο επόμενος και πάει λέγοντας και τώρα κράζουν τον Βέλιτς γιατί έτσι το λέει η Πράσινη και η Θύρα 13. Μπορεί να έχει και δίκιο η Πράσινη, δεν έχω άποψη. Όμως αυτή η νοοτροπία είναι που σας διχάζει και θα σας παίρνει μακριά από τους τίτλους για αρκετά χρόνια ακόμα… Όταν ενωθεί πάλι ο ΠΑΟ και διώξετε αυτούς που σας κοροϊδεύουν, τότε θα δείτε άσπρη μέρα… Για μένα, δε φταίει ούτε το ticket club, ούτε ο Τζίγγερ ή ο Γιαννακόπουλους, ούτε η Θύρα 13 ή ο Βύντρα. Φταίει ο κόσμος του ΠΑΟ που αφήνει τον οποιοδήποτε να ασκεί πολιτική στις πλάτες του.

Έχεις πρόβλημα αγαπητέ Ερασιτέχνη? Βγες και πες το αμέσως. Όχι μετά την πρώτη ήττα της ομάδας στην Τρίπολη μέσω της εφημερίδας που ελέγχεις (Πράσινη) γιατί τότε θα σε ακολουθήσουν και θα σε πιστέψουν περισσότεροι… Για μένα ακόμα και δίκιο να έχουν και να τους χρωστάνε λεφτά από το ματς με εμάς, το έχασαν. Αυτά έπρεπε να τα είχατε κόψει εδώ και καιρό. Αφού δε τα ξεκόψατε σε μερικούς, κόψτε τα τώρα, για να μην έρθει ο επόμενος και σας τα κάνει πάλι…

Οι αδελφοί Γιαννακόπουλοι θέλουν και πρέπει να πάρουν την ΠΑΕ όσο και αν προσωπικά διαφωνώ με την στρατηγική που ακολουθούν προσωπικά δεν μουν πέφτει λόγος ας ακολουθήσουν όποια στρατηγική θέλουν αρκεί το αποτέλεσμα να είναι ένα
[SIZE=“5”]ΘΑΝΑΣΗ ΘΕΕ ΠΑΡΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΑΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ[/SIZE]

Δεν είμαι γνώστης και για αυτό δεν παίρνω θέση αλλά, ειλικρινά, έχετε το Θανάση ικανό να διοικήσει ολόκληρο ερασιτέχνη ΠΑΟ; … :-k

Ο Παναθηναϊκός είναι σύλλογος και αυτόν υποστηρίζω στα αθλήματα που γνωρίζω και γουστάρω.Δε θα πάω πχ ποτέ να φωνάξω ή οτιδήποτε σε βόλεϊ ή πόλο…
Κανέναν επιχειρηματία,όσα καλά ή στραβά έχει κάνει.Αγαπάμε παίκτες,προπονητές,αλλά όχι επιχειρηματίες.Στον Παύλο μόνο μια μικρή αδυναμία γιατί είναι και πολύ πιο σεμνός από το Θανάση.Δεν επιτρέπεται πρόεδρος να βρίζει και να κυνηγάει διαιτητές και παράγοντες.

Ρε Τζιγγερ εχεις κανει την ΠΑΕ σαν τα μουτρα κ θα βοηθησεις τον ερασιτεχνη;;

ΕΛΕΟΣ!!

Άρα ROCK&ROSES το θέμα, δεν είναι ποιος έχει δίκιο από τους 2, αλλά το ποιος είναι το προτιμότερο να είναι πρόεδρος του ΠΑΟ… Αυτό είναι δικό σας θέμα και μόνο…

Εγώ όποιον και να έχετε, με το διχασμό που έχετε, πάλι θα σας περνάω :stuck_out_tongue:

Παιδια ξεχαστε το Θαναση και τον Παυλο στην ΠΑΕ, δεν πωλειται και ουτε προκειται να πουληθει, σε καμια 50ρια χρονια ισως…

Εμενα δεν με νοιαζει η κοντρα αυτη να πανε να πνιγουμαι δεν ειμαι ο παδος κανενος προσωπου ειμαι φιλος του Παναθηναικου.

Τέτοια ξεφτιλίκια δεν έχω ξαναδει σε “αδιαίρετο” σύλλογο.

Ρε δεν παν να γ@μηθ0υν λέω γω

Καταλάθως ψήφισα “Είμαι οπαδός άλλης ομάδας και στηρίζω Τζίγγερ”, αλλά το έκανα καταλάθος και αν είναι εύκολο θα ήθελα να αφαιρεθεί η ψήφος μου. Αν όχι, δεν πειράζει.:slight_smile:

Βασικά δεν στηρίζω κανέναν και το ίδιο θα έλεγα και αν ήμουν βάζελος. Και οι δύο τους είναι λαμόγια του κερατά και δεν πρόκειται να γίνω τσιράκι κανενός προέδρου. Προτιμώ το ερασιτεχνικό ποδόσφαιρο και γενικά τον ερασιτεχνικό αθλητισμό, που στην ουσία είναι και γνήσιος αθλητιμσός. Ακόμα και Ξάνθη που υποστηρίζω είμαι από αυτούς τους λίγους που βρίζουν τον Πανόπουλο και τον έβριζα ανέκαθεν. Και Μπαρτσελόνα που υποστηρίζω τον λαπόρτα τον βρίζω ασύστολα. Ας ρωτήσετε πρώτα κάποιον εργαζόμενο στις επιχειρήσεις των διαφόρων μεγαλομετόχων πως περνάει προτού τους στηρίξετε.