ΒΑΡΔΙΝΟΓΙΑΝΝΗΣ vs ΑΦΟΙ ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΙ

Ουτε που με νοιαζει ποιος απο τους δυο αλλα η Πρασινη εχει καταντησει χαλαρα πιο γραφικη απο το Derby!

:respect: Πρασινη
Τι λενε οι τυποι ρε ?
Εγω ως φιλαθλος του Ολυμπιακου δεν με νοιαζει ποιος εχει δικιο.
Εγω θελω εναν Παναθηναικο δυνατο για να εχει ανταγωνισμο το
πρωταθλημα.

Να κανουμε δηλαδη δυνατες προπονησεις για την Ευρωπη.οκ πλακα κανω :lol:

Ρε σεις μια και κάπως έτσι τέθηκε στο αρχικό ποστ. Υπάρχει κίνδυνος διάσπασης της Πανάθας αν ενταθεί η κόντρα ΠΑΕ - Ερασιτέχνη όπως στο Πασόκ με Γιωργάκη - Βενιζέλο? Ποιος θα εγγυηθεί την ενότητα της “Παναθηναικής Οικογένειας” ? Ποιος θα είναι ο τρίτος πόλος?

Πιστευω οτι θα ερθει ο ιστορικος προεδρος Φιλιππιδης και θα πει “Ειμαι εδω!”

Ψιλοσπαμάρω στο βαζελοthread τώρα, αλλά επειδή κάποια πράγματα είναι καλό να μην μένουν στον αέρα:
H σύγκριση που κάνεις Sharuman του Λαπόρτα με τους διάφορους Έλληνες επιχειρηματίες που αναφέρονται πιό πάνω είναι πολύ άκυρη. Ο Λαπόρτα δεν είναι μεγαλομέτοχος αλλά εκλεγμένος από τα μέλη της Μπάρτσα πρόεδρος. Διαχειρίζεται λεφτά του συλλόγου, όχι δικά του.
Γενικά το μοντέλο διοίκησης των Ισπανικών ομάδων είναι πολύ διαφορετικό από το δικό μας και ειδικά η Μπάρτσα είναι μία πολύ ιδιαίτερη περίπτωση ομάδας λαϊκής βάσης. Οι αρχές πάνω στις οποίες είναι στημένη έχουν πολλά από τα πλεονεκτήματα του ερασιτεχνικού αθλητισμού που εκθειάζεις, συνδυασμένα με επαγγελματικό επίπεδο που της επιτρέπει να κάνει πρωταθλητισμό στην Ευρώπη και δεν έχει καμμία σχέση με το θλιβερό ερασιτεχνικό ποδόσφαιρο των Σκανδιναβών π.χ.

Λοιπον, αν και βαριεμαι ελεεινα, 2 πραγματακια:

Προσωπικα μονο οπαδος του Τζιγγερ δεν ειμαι. Αντιθετως, ειμαι ευγνωμων στους Γιαννακοπουλεους για οσα εχουν κανει για το μπασκετ του ΠΑΟ οχι τοσο για τα απιστευτα λεφτα που ριχνουν αλλα κυριως για το παθος που δειχνουν για αυτο που κανουν και για την πραγματικη αγαπη που δειχνουν για αυτον τον συλλογο. Αλλωστε αυτο ειναι που πορωνει τους οπαδους, αγαπη και αφοσιωση για αυτο που κανεις (και καμια φορα ισως υπερβολικη “παναθηναικοφροσυνη” για να ψαρωνουν οι “κολλημενοι”). Περσυ μπορουσες να πας γηπεδο στο μπασκετ σε αγωνα Ευρωλιγκας (πλην φαιναλ-φορ) μολις με 10 ευρω για να δεις την καλυτερη ομαδα της Ευρωπης… Δεν θυμαμαι να εκμεταλευτηκαν ποτε τους οπαδους του ΠΑΟ για να κερδισουν οικονομικα. Δυστυχως τωρα φαινεται πως το κανουν για να κερδισουν επικοινωνιακα και αυτο με λυπει ιδιαιτερα.:frowning:

Ο λογος λοιπον που οι περισσοτεροι οπαδοι “δεν παμε” την ΠΑΕ πιστευω πως ειναι η αυτη ακριβως η ελειψη παθους για την ομαδα την οποια μπορουν να βρουν στους Γιαννακοπουλεους οπως ακριβως οι οπαδοι του Ολυμπιακου μπορουν να βρουν (κυριως παλαιοτερα) στον Σωκρατη. Ο Τζιγγερ δειχνει απροκλητα πως βλεπει τον ΠΑΟ ως αλλη μια ανωνυμη εταιρια (οχι οτι δεν ειναι, αλλα στο ποδοσφαιρο πρεπει να συνυπολογιζεις και το συναισθηματικο δεσιμο πολλων ανθρωπων με την ομαδα πραγμα το οποιο δεν συμβαινει στις “επιχειρησεις”) με αποκλειστικο σκοπο τη μεγιστοποιηση του προσωπικου του (δηλαδη της ΠΑΕ) οφελους. Ετσι, μετακινουμενος σε μικροτερη εδρα εκτινασει στα υψη τις τιμες των εισιτηριων ωστε να επωφεληθει οικονομικα. Την ιδια πολιτικη ειχε η ΠΑΕ αρκετες φορες και στο παρελθον οταν τα παιχνιδια ηταν “εμπορικως εκμεταλευσιμα”. Αντιθετα στο μπασκετ ειτε παιζαμε κυπελλο με τον Διαγορα Χαλανδριου ειτε προημιτελικα Ευρωλιγκας με την Ταου ηξερες πως με 10 ευρω μπορουσες να δεις την ομαδα. Και μαλιστα στη μια περιπτωση μιλαμε για μια μετρια (δυστυχως) ευρωπαικη ομαδα ενω στην αλλη την καλυτερη πολλες φορες της Ευρωπης…
Θυμαμαι οταν ειχε παει Μαδριτη να δω Ρεαλ-ΠΑΟ μας ειχαν ζητησει 4500δρχ για το εισιτηριο (και μιλαμε για το Μπερναμπεου και σε αγωνα δευτερης φασης Champions League-ειχαμε ηδη περασει τον πρωτο ομιλο τοτε). Αντιθετως, στην πρωτη φαση των ομιλων για να δω ΠΑΟ-Μαγιορκα απο το πεταλο της Λεωφορου ηθελα 10000δρχ… καντε συγκρισεις.
(και μην μου πειτε οτι η Λεωφορος ειναι μικρο γηπεδο και θα γεμιζε ετσι κ αλλιως, ναι το ειδαμε και φετος αυτο).

Ειδικα για την φετινη απαραδεκτη πολιτικη της ΠΑΕ στο θεμα των εισιτηριων τα εχω καπου ξαναγραψει, δεν εχει νοημα να επαναληφθω. Ομως απο προχθες (υστερα απο πολυ “κραξιμο” - γι’αυτους που λενε οτι οσο και να φωναζεις δεν προκειται να αλλαξει τιποτα) καποια πραγματα αλλαξαν προς το καλυτερο: πλεον αν θελεις να πας με καποιον φιλο σου γηπεδο δεν ειναι αναγκη να ειναι και αυτος “μελος” αν εισαι ηδη εσυ. Επισης μπορεις το εισιτηριο σου να το μεταβιβασεις σε τριτο ατομο αρκει να αναγραψει πανω τα στοιχεια του. Αλλα το πιο σημαντικο ειναι πως βλεπω μια σημαντικη μειωση στις τιμες. Πλεον μπορει να δεις ευρωπαικο αγωνα με 20 ευρω ακομα και αν δεν εισαι μελος στις προεδρικες ΠΑΛΕΦΙΠ και “Θυρα 13-1966”…
Το προβλημα δεν λυθηκε καθως παραμενει ακομα το αγκαθι του αποκλεισμου (ουσιαστικα) των υπολοιπων οργανωμενων απο τη Θυρα 13. Ομως πρεπει να παραδεχτω πως γινεται πολυ πιο ευκολη η ζωη των απλων (μη οργανωμενων) φιλαθλων που θελουν να πανε πλεον στο γηπεδο. Για μενα αποτελει μια ενδεικτικη κινηση καλης θελησης και οπως κραζουμε στα ασχημα θα πρεπει να επαινουμε οταν βλεπουμε καποια καλη προσπαθεια. Μπραβο λοιπον στην ΠΑΕ αν και ακομα δεν ειναι ουτε στην αρχη…

Για την κοντρα με τον Ερασιτεχνη τι να πω εχω ξενερωσει τη ζωη μου. Πραγματικα πιστευω πως ηταν ενα θεμα που θα μπορουσε να λυθει χωρις να δωθει δημοσιοτητα. Γιατι ετσι μονο κακο στον ΠΑΟ κανεις που ισχυριζεσαι πως αγαπας και υπερασπιζεσαι… Απαραδεκτη η πολιτικη της “Πρασινης” τοσο στην κοντρα ΠΑΟ-ΠΑΕ οσο και στη γενικοτερη σταση της ολοκληρο τον τελευταιο καιρο. Δεν γινεται να βγαινεις με εξωφυλλο κατακριτεο για τον ΟΣΦΠ μετα το φιλικο που εδωσε με τη Σαχταρ οταν την ιδια μερα υπηρχαν θεματα οπως η εθνικη και η παρουσια του ΠΑΟ στο ΝΒΑ!#-o
Τετοιο κομπλεξ και μιζερια δεν ηθελα να δω απο εφημεριδα του Παναθηναικου. Μπραβο, ξεπερασατε ακομα και τον Πρωταθλητη!8O #-o

Προσωπικα ειναι η πρωτη φορα που κατηγορω τους Γιαννακοπουλεους για κατι τοσο σοβαρο. Ναι, στην κοντρα αυτη εχουν ΑΔΙΚΟ. Δεν γινεται να σκας τοσα λεφτα για μεταγραφες στο μπασκετ και να κανεις σκατα ολον τον ΠΑΟ και τον κοσμο του για τις εισπραξεις 2-3 αγωνων, ελεος… Και αληθεια, για την κατασταση στα ερασιτεχνικα τμηματα του ερασιτεχνη φταιει η ΠΑΕ? Αν πραγματικα αγαπας τον ΠΑΟ και εχεις αφιερωσει τη ζωη σου σε αυτον (οπως διατυνωνται οι Γιαννακοπουλεοι και πραγματικα μερικες φορες το εχουν δειξει και στην πραξη) τοτε σκας αλλο 1 εκατομμυριο ευρω (και πολλα λεω) και κανεις μοντελο ολα τα τμηματα του ερασιτεχνικου ΠΑΟ. Γιατι οι πραγματικα “καλες πραξεις” και οι αληθινες φαινονται οταν τις κανεις και δεν το μαθαινει κανεις, οταν δεν το κανεις για τη δημοσιοτητα αλλα επειδη πραγματικα το αισθανεσαι. Που ειναι ολα αυτα? Και αν αδικηθεις και καπου, τη στιγμη για σενα που ενα ποσο της ταξεως των 30000ευρω δεν θα σε βγαλει στην επαιτεια, προσπαθεις να το τακτοποιησεις οσο πιο ηπια γινεται. Δηλαδη τωρα που υπαρχει τετοιο ρεζιλικι και διχασμος, τωρα που ρισκαρουμε ακομα και το θεμα του γηπεδου ειναι καλυτερα?

ΥΓ: Δεν ψηφισα.

ΥΓ2: Αν δεν ειστε Παναθηναικος και καθησατε να το διαβασετε ολο εχετε προβλημα. Μεγαλο μαλιστα

Αν εχετε πιει υπαρχουν ελαφρυντικα…

ωραιες εξυπναδες…λες και εσεις εισαστε καλυτερα…ρε ανοιχτε τα ματια σας…το θεμα ειναι ενα,ειναι κανεις ευχαριστημενος στη ελλαδα απο την μπαλα που βλεπει?..ας κανοθν κατι λοιπον και ας αφησουν τα καραγκιοζιλικια…#-o

Αν είσαι moderator? :oops:

Δεν είμαι καλύτερα με 5 κούπες τα τελευταία 3 χρόνια? Ποιος είναι καλύτερα τότε?

Στην Ελλάδα η μπάλα έχει ανέβει πολύ. Εγώ μέχρι στιγμής είμαι ικανοποιημένος από το επίπεδο του Ελληνικού Πρωταθλήματος. Εκτός από τους 3 της Αθήνας, με αξιώσεις χτυπάνε όλα τα ματς πλέον και οι Άρης, Πανιώνιος, Λάρισα, ΟΦΗ (τώρα φτιάχνουν σιγά σιγά), ΠΑΟΚ, Ατρόμητος και πολλές ακόμα ομάδες. Εδώ ο Αστέρας Τρίπολης πήρε το Ζαϊμί. Με τέτοιο πρωτάθλημα όπου καλώς ή κακώς ιδρώνεις φέτος για τους βαθμούς, τα εσωτερικά προβλήματα στις ομάδες θα είναι όλο και ζημιογόνα αν δε τα προσέξουν… Εγώ για το δικό σας το καλό το λέω…

α)δεν τον λενε Ζαιμι αλλα Ζαιρι β)εσυ πιστευεις οντως οτι εστω οι 3 παιζον μπαλα? γ)εχεις δει κανεναν ευρωπαικο αγωνα δ)εχεις παιξει ποτε μπαλα?

Εσύ εκτός από το περσινό, έχεις δει άλλο Ελληνικό Πρωτάθλημα?

Η ΑΕΚ θα παίξει καλή μπάλα. Τα ντέρμπυ με εμάς θα τα χάσει όμως άνετα.

Ο ΠΑΟ θα μπορούσε να παίξει καλή μπάλα, ειδικά όταν γυρίσουν υγιείς οι επιθετικοί του χαφ, αλλά με αυτό τον κόσμο που έχει δε θα παίξουν

Ο Ολυμπιακός στην Ευρώπη μέχρι στιγμής τα πάει περίφημα και μόνη παραφωνία είναι το ματς με τον Άρη. Σε όλα τα άλλα έπαιξε από καλή έως σαρωτική μπάλα.

Ο Άρης είναι ομάδα που όλο ανεβαίνει και έχει τεχνίτες ανερχόμενους παίκτες, με τον προπονητή που ξέρει καλύτερα από οποιονδήποτε άλλον πώς να τους χειριστεί

Ο ΟΦΗ στην επίθεση είναι γερός, στην άμυνα μπαζει, αλλά θα τη βρουν τη λύση.

Ο Πανιώνιος πάει για πολλά φέτος. Ο Κουμουρτζι ξέρει πολλά καντάρια. Ο Τζιμπουρ είναι παικτούρα και ο Λίνεν προπονηταράς

Η Λάρισα μπορεί να κάνει πολλά, αλλά με αυτές τις διαιτησίες θα φτύσει αίμα και για ισοπαλίες.

Ο Απόλλων Καλαμαριάς, ο Αστέρας Τρίπολης, ο ΠΑΟΚ, η Ξάνθη και ο Ατρόμητος θα κάνουν κηδείες στις έδρες τους.

Πες μου εσύ, πότε τα τελευταία 10 χρόνια το Ελληνικό πρωτάθλημα ήταν δυνατότερο και δυσκολότερο και θα παραδεχτώ ότι δε ξέρω τίποτα και εσύ τα ξέρεις όλα…

Εκτός αν δεν κατάλαβες τι ακριβώς είπα, οπότε ξανά διάβασε το quote που μου έκανες… Άλλο μπάλα από ομάδες και άλλο ποιότητα πρωταθλήματος. Στην Αγγλία μέχρι στιγμής καμία ομάδα δεν παίζει μπαλάρα. Σημαίνει τίποτα για το πρωτάθλημα τους αυτό?

ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΙΚΙΟ ΦΙΛΕ.Ο ΚΟΣΜΟΣ ΦΤΑΙΕΙ ΓΙΑ ΟΛΑ.ΤΟ ΛΕΕΙ ΚΙ Ο …ΝΤΙΝΟΣ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΤΙΑ.:roll:

Δε τους ξέρω, αλλά ήδη ακούγονται πιο έξυπνοι από πολλούς Παναθηναϊκούς:p

ΑΛΟΙΜΟΝΟ.EINAI EΞΕΧΟΥΣΕΣ “ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΕΣ” ΤΟΥ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΥ ΚΟΣΜΟΥ…

ΥΓ.ΠΑΝΤΑ ΕΥΠΡΟΣΔΕΚΤΗ Η ΣΥΜΠΑΡΑΣΤΑΣΗ ΚΑΙ ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΑΠΟ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΙ ΚΑΙ ΠΟΥ ΒΕΒΑΙΑ ΝΟΙΑΖΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΚΟΠΤΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟΥ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΥ…

Και στα πα ρε Καρβου! Τι καθεσαι και ασχολεισαι? Αφου ΔΕΝ εισαι Παναθηναϊκος ΔΕΝ εχεις δικαιωμα γνωμης…

Τι να κάνω? Εγώ φταίω που είμαι καλός. Μιας και εμείς οι Ολυμπιακοί είμαστε οι μόνοι που ξέρουμε τι σημαίνει επιτυχία στην Ελλάδα, είπα να τους πω κανένα μυστικό μπας και δουν καμία άσπρη μέρα…

Τριφυλάρα παίξε μπάλα, θα σε περάσει κι η Καβάλα!

ΚΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΕΛΛΑΔΑ.ΜΕΤΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΔΙΠΛΟ(ΚΙ ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΕΠΑΛΗΘΕΥΤΗΚΕ Ο ΝΟΣΤΡΑΔΑΜΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΝΤΕΛΕΙΑ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ),ΤΩΡΑ ΣΑΡΩΝΕΤΕ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ.

ΑΝΕΠΙΒΕΒΑΙΩΤΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΘΕΛΟΥΝ ΤΟΥΣ ΕΠΙΤΕΛΕΙΣ ΤΗΣ ΡΕΑΛ ΝΑ ΣΚΕΦΤΟΝΤΑΙ ΝΑ ΖΗΤΗΣΟΥΝ ΝΑ ΚΑΤΟΧΥΡΩΘΕΙ ΤΟ ΜΑΤΣ ΤΗΣ ΤΡΙΤΗΣ 0-2 ΣΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΥΠΕΡ ΣΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΝΑ ΠΑΙΞΟΥΝ ΚΑΙ ΞΕΦΤΙΛΙΣΤΟΥΝ ΑΠΟ ΤΑ ΠΥΡΑΥΛΟΚΙΝΗΤΑ ΤΟΥ TAKIS…

Eυχομαι να περασει ο Ολυμπιακος για να περασεις κι εσυ και να σε πετυχει στην επομενη φαση

ααααα εσυ παιζεις στο Κορατς του ποδοσφαιρου?Κριμα του χρονου :smiley:

Οταν τους ακουσεις θα αλλάξεις γνωμη.:lol:

:lol: :lol: :lol:

α) Μη γράφεις κεφαλαία, γιατί κουράζουν

β) Λογική κομπολόι.

γ) Το θέμα είναι για τον ΠΑΟ. Πες γνώμη για τη τέλεια ομάδα σου και μην ασχολείσαι με εμάς τους οχθρούς που δε τη βλέπουμε τέλεια…

προφανώς. Αφού είναι Παναθηναϊκοί :stuck_out_tongue:

ΜΑ ΤΗΝ ΕΙΠΑ ΗΔΗ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΑ ΜΑΖΙ ΣΟΥ.ΦΤΑΙΕΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ…