ΒΑΡΔΙΝΟΓΙΑΝΝΗΣ vs ΑΦΟΙ ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΙ

αν το 100, είναι ένας πίνακας του Τζάκσον Πόλοκ, τότε αυτή τη στιγμή έχω μπερδευτεί στο τι εννοούσες με τον Ντίνο και τη Κάτια με βαθμό 400!

Ντίνος και Κάτια είναι υπαρκτά πρόσωπα? Δεν έχω καταλάβει:p Άτιμη κούραση :frowning:

ΜΕ ΣΥΓΧΩΡΕΙΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΠΙΟ ΛΙΑΝΑ.ΕΙΠΕΣ ΟΤΙ “ΦΤΑΙΕΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ” ΚΙ ΕΓΩ ΣΥΜΦΩΝΗΣΑ.ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΕΝΙΣΧΥΣΩ ΚΙΟΛΑΣ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΣΟΥ,ΕΦΕΡΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΤΙΣ 2 ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΕΞΕΧΟΥΣΕΣ ΦΥΣΙΟΓΝΩΜΙΕΣ ΤΟΥ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΠΟΥ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΟΥΝ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟ ΙΔΙΟ.ΟΤΑΝ ΜΙΛΑΝΕ ΤΑ ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΜΕΓΕΘΗ,ΟΛΟΙ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ ΚΟΙΝΟΙ ΘΝΗΤΟΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΙΩΠΟΥΝ ΑΚΟΥΓΟΝΤΑΣ ΤΟΥΣ ΜΕ ΔΕΟΣ…

ΥΓ.ΠΙΟ ΥΠΑΡΚΤΑ ΔΕΝ ΓΙΝΟΝΤΑΙ…:slight_smile:

Βασιλια Διαμαντη 13 αν ειναι ευκολο μη γραφεις με κεφαλαια γιατι ειναι σαν να φωναζεις.Επειδη λοιπον ο καρβου δε σηκωνει τσαμπουκαδες δε θες να τον αμολυσουμε ελευθερο γιατι μαυρο φιδι που σας εφαγε :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :lol: :lol:

Απο ειρωνιες καλα παμε…

Απο επιχειρηματα δεν βλεπω και πολλα πραγματα…

Γιε μου, τι περιμένεις, πες μου…

SportDay / Στέφανος Χάρης

Ειλικρινά θαυμάζω την τόλμη ορισμένων δημοσιογράφων. Αν πρέπει να πω τα πράγματα με τ’ όνομά τους, όχι μόνο τη θαυμάζω, αλλά τη ζηλεύω. Κακά τα ψέματα, δημοσιογραφία χωρίς τόλμη είναι εμφιαλωμένη ενημέρωση. Δεν μπορώ, λοιπόν, παρά να αναφερθώ στο παράτολμο επιχείρημα των τριών δημοσιογράφων από την εφημερίδα «Η ΠΡΑΣΙΝΗ». Ο διευθυντής, Ευάγγελος Ζορμπάς, με τους δύο αρχισυντάκτες του εντύπου, Πανορμίτη Κωνσταντινίδη και Βασίλη Παπαθεοδώρου, μπούκαραν απροειδοποίητα στο σπίτι του Παύλου Γιαννακόπουλου, ιδιοκτήτη της εφημερίδας στην οποία δουλεύουν, και απαίτησαν τόσο από αυτόν όσο και από τον γιο του, Δημήτρη Γιαννακόπουλο, να τους παραχωρήσουν συνέντευξη.

Οι «Πράσινοι Δημοσιογράφοι Χωρίς Σύνορα» απείλησαν μάλιστα τα αφεντικά τους πως αν δεν ανταποκριθούν στο αίτημά τους, θα παραμείνουν στο σπίτι μέχρι να ολοκληρωθεί το γήπεδο του ενιαίου Παναθηναϊκού στον Βοτανικό. Η πρώτη σκέψη ήταν να ζητήσουν να μείνουν μέχρι να πάρει ο Παναθηναϊκός πρωτάθλημα στο ποδόσφαιρο, αλλά με παρέμβαση των ψυχραιμότερων το αίτημα άλλαξε.

Στρίμωξαν τους ιδιοκτήτες τους σε έναν καναπέ, που αν τον δείτε στις φωτογραφίες που δημοσίευσε χθες «Η ΠΡΑΣΙΝΗ», σου φέρνει στο μυαλό το τραγούδι του Νταλάρα «Εφτά νομά σ’ ένα δωμά», και άρχισαν να τους «πυροβολούν» με τις πιο σκληρές ερωτήσεις που περνούσαν από το μυαλό τους. Ειλικρινά, οι Γιαννακοπουλαίοι θα πρέπει σαν ράτσα να είναι πολύ ετοιμόλογοι, διότι μπόρεσαν να απαντήσουν σε ερωτήσεις του τύπου:

«Πού πιστεύετε πως οφείλεται το γεγονός ότι ένα άθλημα, όπως το μπάσκετ, που δεν έχει την εμπορικότητα του ποδοσφαίρου, συγκεντρώνει περισσότερους Παναθηναϊκούς, απ’ ό,τι τη Λεωφόρος;».

Ή το ακόμα πιο σκληρό: «Τι χρειάζεται ένας άνθρωπος για να ξεκινήσει από το μηδέν, χωρίς δική του δουλειά και να φτάσει να γίνει αυτοδημιούργητος εκατομμυριούχος;».

Δεν ντράπηκαν και ούτε φοβήθηκαν τις επιπτώσεις στην ερώτηση: «Πώς πιστεύετε ότι θα είχε εξελιχθεί η ιστορία του Παναθηναϊκού στο ποδόσφαιρο, εάν είχε αναλάβει το 1979 την ΠΑΕ ο Παύλος Γιαννακόπουλος;».

Ανατριχιάζω ακόμη και τώρα που τη διαβάζω για χιλιοστή φορά, φίλε αναγνώστη, αλλά η ερώτηση που ακολουθεί τέθηκε από τους παράτολμους δημοσιογράφους στον ιδιοκτήτη τους. Ποια ήταν αυτή; Διάβασέ την να ανατριχιάσεις και εσύ:
«Σε μια σύσκεψη της ΚΕΔ το 2005 είχε πει ο Θανάσης Γιαννακόπουλος “Θα γαμ… όποιον πειράξει τον Παναθηναϊκό”. Πώς σας ακούγεται αυτό;».

Εκτός του ότι κρατιέμαι να μη φωνάξω ότι έχω πειράξει τον Παναθηναϊκό, για να εισπράξω την απειλή του Θανάση, δεν μπορώ τώρα που χαλαρώσαμε και το θάρρος περισσεύει να μη δημοσιεύσω και την απάντηση του Παύλου: «Το επαναλαμβάνω και εγώ! Οποιος πειράξει τον Παναθηναϊκό, θα γαμ…».

Στη φωτογραφία στο κέντρο της σελίδας δημοσιεύω με πολλή συγκίνηση το επόμενο πρωτοσέλιδο της εφημερίδας «Η ΠΡΑΣΙΝΗ». Ο Σταμάτης Κόκκοτας με τον γιο του, Ντίμη. Η συνέντευξη θα γίνει με τον ίδιο βάναυσο τρόπο. Θα ακολουθήσουν ο Βαρθακούρης με τον Πάριο και ο Βαρδής με το Βαρδάκι…

εξυπνάδες…
η ποδοσφαιροφυλλάδα ασχολείται και με μπάσκετ τώρα,οκ…

O Kώστας Γκόντζος έγραψε οτι κάποια μειοψηφία (υπονοώντας το κατάμεστο πέταλο της Λεωφόρου απο οπαδούς της Θύρας 13) αποδοκίμασε τον Σαλπιγγίδη την ώρα που εκτελούσε το πέναλτυ.
Φαίνονται ξεκάθαρα στην εκτέλεση του πέναλντυ οι μούντζες και τα γιουχαρίσματα από το πέταλο του Ενιαίου Φορέα της Θύρας 13.Ειδικά όταν μπαίνει το γκολ, η απογοήτευση είναι διάχυτη.Διακρίνονται δε πολλοί που χοροπηδάνε και σφίγγουν τις γροθιές από τα νεύρα τους.
Γιάννη Βαρδινογιάννη συνέχισε να κάνεις δηλώσεις και να μας ανοίγεις τα μάτια.Και όταν βρεις χρόνο ξετύλιξε και το κουβάρι που λες τόσα χρόνια.Να μάθουμε κι εμείς που να πάμε να πληρωθούμε κι αν δικαιολογούνται οι ώρες στα ερασιτεχνικά τμήματα,στους συνδέσμους.Δίδαξέ μας κάποια πράγματα για την αγάπη προς το τριφύλλι.
Α, και μη σε τουμπάρουν και κάνεις μεταγραφές.Καλά το είπες:“Μεταγραφές δε σημαίνουν ενίσχυση”.Ξέρεις εσύ από τέτοια.