Μικρο σπιτι στο λιβαδι vs Καρουζελ

Ποιο είναι το Καρουζελ?Δεν θυμάμαι…:-k :lol:

[SIZE=“1”]Κ εγώ έβλεπα Καρουζελ. :oops: [/SIZE]

Δε Bluezlick Legacy lives on :!:

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ8O
ΔΕΝ ΣΕ ΚΑΝΩ ΠΑΡΕΑ ΠΙΑ! ΧΡΙΣΤΕ ΚΑΙ ΔΙΑΟΛΕ:!:

Το μικρό σπίτι το συμπαθούσα μάλλον επειδή διαδραματιζόταν σε ένα λιβάδι και είχε καλή υπόθεση (για τότε…). Το Καρουζελ μου άρεσε πολύ αλλά στις 15.00 που το έβαζε δεν κατάφερνα να το βλέπω πάντα. Θυμάμαι εκείνα τα ψεύτικα φανταχτερά αυτοκινητάκια που “οδηγούσαν” τα μικρά και το είχαν πάρει πολύ στα σοβαρά καθώς και εκείνο το μαυράκι που του είχαν δώσει μια κρέμα που -δήθεν- θα τον έκανε λευκό. Και η δεσποινίς Χοακίνα ήταν από τις πιο εκνευριστικές φιγούρες της σειράς. Η δασκάλα ήταν πανέμορφη αν θυμάμαι καλά…

Mαζί δεν κανουνε και χώρια δεν μπορούνε…
:lol: :stuck_out_tongue:

χαχαχαχαχα :lol3: :lol3: :lol3:
και τα 2 ηταν ωραια, αλλα καρουζελ ρε καρουζελ :roll:
ωραιες εποχες, τωρα εχει κατι βλακιες “φλωρεσιεντα” και κατι τετοια [-X

ΚΑΡΟΥΖΕΛ ΡΕ ΚΑΡΟΥΖΕΛ ΚΑΡΟΥΖΕΛ ΚΑΡΟΥΖΕΛ ΚΑΡΟΥΖΕΛ ΚΑΡΟΥΖΕΛ ΚΑΡΟΥΖΕΛ ΚΑΡΟΥΖΕΛ ΚΑΡΟΥΖΕΛ

Οκ το rocking μόνσταh το κάπσαμε.-

Θα συμφωνήσω με Σόφι για άλλη μια φορά!

Αγαπη μου! :oops:

Ηταν και τα δύο άθλια χαχααχαχαχαχχαχααχαχαχα

Το μικρό σπίτι στο λιβάδι το βλέπα κάθε πέμπτη πριν την μάχη και όχι τίποτε αλλο ρε παιδιά αναφερόταν στην Μινεσσότα και όλο για την Μινεάπολη έλεγε που να ξέρα τότε η πτωχή ξανθιά ότι θα αξιωθώ να πατήσω τα χώματα αυτά μια μέρα…
Έκτος απο σήριαλ είναι και σειρά βιβλίων ξέρετε σαν την πολυάννα ένα πράμα και έχει πουλήσει εκατομμύρια αντίτυπα κατέχει ξεχωριστή θέση στις προθήκες των αμερικάνικων βιβλιοπωλείων και δεν νοείται αμερικάνος που να μην έχει διαβάσει το μικρό σπίτι στο λιβάδι την καλύβα του μπαρμπα θωμά και το όσα παίρνει ο άνεμος…
Όσο για την μηλόπιτα η μηλόπιτα είναι για όσους ζουν στον αμερικάνικο βορρά κάτι παραπάνω από απαραίτητη δεν ξέρω αλλά γλυκά μόνο μηλόπιτα και κεηκ

Kαλά ε, Καρουζέλ δεν έχανα ούτε επεισόδιο!!!

:respect:

Πωπω επεστρεψα στο δημοτικο!Το μικρο σπιτι στο λιβαδι δεν το ειχα δει πολλες φορες αλλα το καρουζελ
δεν εχανα επεισοδιο.Η δασκαλα λεγοταν Σιμενα.Η μορφη της σειρας ηταν ο Χαιμε Παλιγιο που ηθελε να
γινει τερματοφυλακας και του εριχνε συνεχεια σφαλιαρες ο πατερας του.Η μαρια χοακινα και η διευθυντρια
του σχολειου επαιξαν στο ιδιο σηριαλ που αναφερθηκε νωριτερα,οποιο και να ηταν αυτο.

Καρουζέλ γιατί τόσο καλές δασκάλες υπάρχουν μόνο στα παιδικά :cry:

καρουζελ.πολυ φλωρικο το μικρο σπιτι στο λιβαδι.επισης νομιζω οτι στο καρουζελ η πρωτη δασκαλα ηταν νοστιμουλα:roll:

ναι αλλα η μαιρη απο το μικρο σπιτι την ειχε ανετα

:-k δεν την θυμαμαι.

ΡΕ παιδερα.