Σχολειο vs δουλεια

Σας ακουω…

Ξυπναω μια μερα και λεω"ωχ,παλι σχολειο".Ελα ντε ομως που σε καποια χρονια θα ξυπναω ποιο νωρις για να λεω"ωχ,παλι δουλεια"…

Θελω να ακουσω τη προτιματε ολοι εσεις,μικροι και μεγαλοι.Την περιοδο που ησασταν στο σχολειο(συμπερλιμβανομενο και το πανεπιστημιο) η οταν βγηκατε στην αγορα εργασιας και στα βασσανα της ζωης?

λολ, πατησα ενα συνδιασμο κουμπιων και εβγαλε δυο ποστς :S

Εγω πλεον σχολειο ειμαι τουριστας οποτε σχολειο…Ο,τι κανω απο διαβασμα το κανω μονος μου…

Ασε που με τις μουν@ρες πυ εχουμε φετος στο λυκειο περιμενω πως και πως να ερθει η δευτερα!

εγω την ωρα που ξυπναω λεω : ωχ σχολειο ρε γαμωτο
και βαριεμαι να σηκωθω…αφου σηκωθω ομως δεν υπαρχει προβλημα γτ παω εκει και δεν κανουμε τπτ…

Προσωπικά με τα τωρινά δεδομένα, άνετα σχολείο… Τουλάχιστον δεν σηκωνόμουνα από τις 6 :lol:

Σχολείο ασυζητητί. Έχει πλάκα και η δουλειά αλλά η ξεγνοιασιά στο σχολείο δε συγκρίνεται με τίποτα.

Σχολή.

Ξυπνάς 7 η ώρα, λες πρέπει να πάω σχολή. Μετά λες “δε γαμιέται” και ξανακοιμάσαι. :lol:

Αυτο ακριβως.Απλα ξυπναω 12 και μετα λεω δεν γαμιεται και ξανακοιμαμαι :stuck_out_tongue:

Σχολειο ρε παιδια !! ξυπναω 7:30 παω σχολειο και την αραζω μεσα στην ταξη :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Σχολείο φυσικά !

Όσοι πάμε ακόμα συνήθως παραπονιόμαστε αλλά κατά βάθος καλά είναι.Όταν όλα έχουν τελειώσει και δουλεύουμε πλέον θα αναπολούμε τις καλές στιγμές και την ξεγνοιασιά,άσχετα αν στο σχολείο έχουμε ζήσει και πράματα τα οποία μας στεναχώρησαν και δεν μας άρεσαν.

Αει στο καλό,συγκινήθηκα :cry:

Σχολειο!Ειδικα 3η Λυκειου.Ωραιες εποχες.Η δουλεια θα ηταν καλη αν καναμε οτι μας
αρεσε.Δηλαδη αν δουλευα σε δισκαδικο ή σε κανα μαγαζι με pc δεν θα με χαλαγε καθολου.

Σχολειο…εχεις 150 απουσιες να κανεις…:lol:

ωραια φαση το σχολειο δεν λεω καλα περναω

αλλα ρε θελω να δουλεψω να βγαλω τα δικα μου λεφτα…

Δουλεια και παλι δουλεια.Άθλια ηταν στο σχολειο.Δεν το χω νοσταλγησει ουτε μιση μερα,ειδικα το αγχος της 3ης Λυκειου.

Δουλειά. Καλό είναι το σχολείο/η σχολή, αλλά μετά από κάποιο σημείο και πέρα πρέπει να βγάζεις τα λεφτά μόνος σου για να πάρεις το CD, να βγείς με τη κοπέλα, να πάς στο live κλπ. Δεν μπορεί να έχεις φτάσει τα 25 και να περιμένεις ακόμη από τη μαμά και το μπαμπά. Κι αν σου αρέσει η δουλειά πού κάνεις περνάς πολύ πιο ωραία κι από το σχολείο.

+1

Συμφωνω απολυτως!Δεν συγκρινετε με τιποτα το να εισαι ανεξαρτητος,να εχεις τα λεφτα σου και να κινησε οπως εσυ θες…να μπορεις να μας την κοπελα σου οπου θες και να μην το σκεφτεσε…να μπορεις να παρεις τα Cd σου ανετα και ομορφα…οποτε φυσικα δουλεια!

Και τα δυο ειναι χαλια… :thumbdown:

σχολειο με τις ατελειωτες καφριλες

Δουλεια γιατι πληρωνεσαι. Απλο. Αλλωστε σκολειο παντα εκανα κοπανα την πρωτη ωρα για νανι.:oops:

Σαφως και δουλεια . Υποτιθεται πως το εχεις επιλεξη και το γουσταρεις εχεις συνδικαλιστικα σωματεια και βγαζεις δικα σου χρηματα να τα κανεις οτι γουσταρεις χωρις να σου λενε