Σχολειο vs δουλεια

Με αυτή τη σειρά; :lol:

επέλεξα δουλειά…
μεγαλώνουμε, εξελισώμαστε , ωριμάζουμε…και σε αυτό με έχει βοηθήσει η δουλειά και όχι τόσο το σχολείο.
παράγω μέσα από την δουλειά μου και ταυτόχρονα πληρώνομαι και μπορώ έτσι να κάνω πράγματα για τον εαυτό μου…

Agree.Αν και δεν εχω πειρα μεγαλη στη δουλεια, δεν θα γυρνουσα ΠΟΤΕ σχολειο.Αντε μια μερα για να δω τους παλιους καθηγητες και να κανω χαβαλε αλλα κατα τ’αλλα το μισουσα!
(Τελικα εχω μισησει κατι…:stuck_out_tongue: )
Μην ξεχναμε, οτι στη δουλεια μπορει να ειναι τα πραγματα δυσκολα αλλα βγαινουν και λεφτα!:roll:

Εσύ βαλτα με άλλη σειρά αν δεν σε βολεύει αυτή. :wink:

Κι εγώ συμφωνώ με χόκαμ -δουλεια! Ξεθεωτική ή μη, ενδιαφέρουσα ή αγγαρεία, αλλά κατοπιν επιλογής (ως ένα βαθμό)…

Φοιτητης με δουλεια της πουτσας για χαρτζιλικη.Οτι καλυτερο

Φοιτητης με χαρτζιλικι απο το μπαμπακα και τη μαμακα. Οτι καλυτεροτερο :stuck_out_tongue:

Σχολείο!! Δεν υπάρχει τίποτα καλύτερο από τα χρόνια στο σχολείο… αυτά είναι που σου χαράζονται στην μνήμη! και όχι η δουλειά που θα κάνεις στα 20 ή στα 30:)

Απ το σχολείο θα προτιμήσω τις διακοπές κι από τη δουλειά τα χρήματα…

Και γιατι δεν εγινες καθηγητρια; :roll:

Ποιός είπε ότι δεν έγινα???

Να απαντήσω σοβαρά κι όλας!

Δουλειά, για τους ακόλουθους λόγους:

[ul]
[li]Οικονομική ανεξαρτησία, που είναι και το κυριότερο
[/li][li]Κάνεις αυτό που γουστάρεις.
[/li][li]Προσφέρεις έργο
[/li][/ul]

Σχολείο με την καμία όμως [-X [-X [-X

τώρα για σχολή … :-- :-- :-- :-- :–

:-- :-- O:) O:)

To καθενα ειναι το καλυτερο στην ηλικια που το κανει ο κοσμακης συνηθως!
Βεβαια σοφος ο Κουμφουκιος. Αν κανεις μια δουλεια που γουσταρεις ειναι σαν να μην δουλευεις και σκεψου οτι ταυτοχρονα πληρωνεσαι για αυτο… :wink:

Ετσι ακριβως!!!:slight_smile:

Αλλα στο διλλημα αυτο χαλαρα σχολειο.

δουλεια βεβαια αρκει να κανεις κατι που να σ αρεσει8)στο σχολειο εκτος του οτι εισαι αναγκασμενος να καθεσαι μεχρι τις 2 να ακους τις μλκιες των καθηγητων εισαι κ υποχρεωμενος να διαβαζεις μεχρι το βραδυ κ να τρεχεις κ στα φροντηστηρια:(α πα παααα:?

Σχολειο.Μου ελειψε το ατιμο.

Καλά όσοι λέτε ότι σας έλειψε το σχολείο για ελάτε να δείτε τι τραβάμε εμείς οι νεανίες που δίνουμε Πανελλήνιες…
Δε λέω βέβαια ότι και το να δουλεύεις είναι εύκολο, αλλά τουλάχιστον είσαι ανεξάρτητος, δεν έχεις έγνοιες όπως “πωω τώρα να διαβάσω”, “ωχ αύριο γράφω διαγώνισμα”…

Βέβαια φαντάζομαι ότι σε οποιαδήποτε άλλη χώρα της ΕΕ εκτός απ’την Ελλάδα το να’σαι μαθητής θα’ταν πολύ πιο ευχάριστο.

Σχολειο Σχολειο Σχολειο!!!
1ον ειναι σχεδον παντα κοντα στο σπιτι μας
2ον πας στην ταξη κ μπορεις για 7 ωρες να κανεις χαβαλε κ τιποτε αλλο
3ον ξυπνας γυρω στις 7μιση κ οχι πιο νωρις οπως για να πας στην δουλεια!
4ον (και σημαντικοτερο) ειναι το πολυ 8 μηνες τον χρονο + οι απουσιες που μπορεις να κανεις + οι απουσιες που δεν σου βαζουν…:stuck_out_tongue: