Σχολειο vs δουλεια

εχεις κανει ποτε απουσιες και δεν σου τις εχουν βαλει καλοοοοοοοοοοοοο!
να μου μαθεις και εμενα το κολπο:p:p:p
σχολειο ΦΥΣΙΚΑ!!!1

Αμα ο απουσιολογος ειναι ο κολλητος σου δεν ειναι κ πολυ δυσκολο…:stuck_out_tongue:
Και αν δεν ειναι ξεκινα την παρεα μαζι του…

Kαι επιπλεον δεν εχεις δουλεια και για το σπιτι. Δουλευεις και το ωχταωρο σου και τελος. Αλλα νομιζω οτι τα μαθητικα χρονια δεν συγκρινονται. Απο αυτα θα εχουμε να θυμομαστε.

δεν γινεται γιατι απουσιολογος ειναι μια μαλακο πολυ σπαστικια που ακομα και στις φιλες της βαζεις απουσιες κανονικα οποτε δεν γινεται:p:p:lol:#-o

:lol::lol: Κουραγιο τοτε… Δεν πρεπει να σου εχουν μεινει κ πολλοι μηνες…

+Στο σχολειο διπλα σου ειναι κ ο φιλος σου κ οχι ο καθε μαλακας που εβαλε το αφεντικο!!!

ευτυχως που εχω κανει μονο 10 απουσιες:p:p:p

+στο σχολειο μπορεις να κοιμηθεις με την ησυχια σου χωρις να σε ενοχλει κανεις:p
ειδικα οταν εισαι διπλα στο καλοριφερ ειναι ο καλυτερος υπνος που εχεις κανει(δοκιμασμενο):lol::lol:

Έχοντας δουλέψει γύρω στους 10 μήνες συνολικά στη ζωή μου κι απ’όσο μπορώ να κρίνω, σχολείο.
Μου λείπει, μπζιλό.

Σχολειο ρε παιδια,πλακα κανουμε;Τα τελειοτερα χρονια της ζωης μαζι με τα φοιτητικα!

:thumbup:

Για μενα η σειρα παει ως εξης:

1 Πανεπιστημιο
2 Δουλεια
3 Σχολειο

Η καλύτερη εποχή για μένα ήταν στη σχολή, φοιτητικά χρόνια το απόλυτο κάψιμο…σηκωνόμουν από το πρωί για να πάω για καφε. Μάθημα? Τι είναι τούτο?? Μόνο στα εργαστήρια για να μην πάρω απουσίες. Και στο σχολείο καλά ήταν δεν λέω. Τώρα και η δουλειά έχει τα καλά της, και κυρίως τα λεφτά αλλά δε μπορώ την μιζέρια της καθημερινότητας και το γεγονός ότι δεν μπορώ να ξενυχτίσω τις καθημερινές, όχι γιατι δεν θέλω αλλά δεν μπορώ. Πέφτουν οι διακόπτες εκεί μετά τις 00:30…

σκατα και τα 2…

Well said…

αν εισαι μουσικος ή γενικοτερα καλλιτεχνης κ βγαζεις κ κατι δεν ειναι σκατα η δουλεια.βεβαια δεν το παιρνεις σαν δουλεια αλλα τελος παντων…

σωστη…το θεμα ειναι οτι μεχρι να γινεις μουσικος,πας σχολειο και ισως δουλευεις κιολας…:wink:

Eπίσης, πέρα από τα λίγα συγκροτήματα που έχουν πιάσει την καλή, τα μέλη των υπολοίπων έχουν και κανονικές δουλειές :wink:

ετσι ειναι…δυστυχως μονο οσοι εχουν τα μεσα τα βρισκουν με τις δισκογραφικες…:frowning: κ αλλοι που εχουν πραγματικα ταλεντο οχι μονο δουλευουν αλλα κ δεν εχουν απηχηση[-X

Στη δουλειά πληρώνεσαι.

Στο σχολείο στα πληρώνουν άλλοι! :Ρ

τα ιδια σκατα ειναι κ τα δυο!!!

Αν έχεις επιλέξει σωστά την δουλειά τότε είναι ευχαρίστιση και πληρώνεσαι κ ολας. Αντίθετα στο σχολείο συνήθως δν εχεισ καμια επιλογή