Σχολειο vs δουλεια

Το σχολείο δεν είναι υποχρεωτικό από ένα σημείο και μετά :wink:

Σωστος…αλλα ποιος το λεει στους γονεις του…:(:(:frowning:

Πατε ρε σχολειο και διαβαζετε και αφηστε τις παπαριες,μην ακουτε κανεναν,αυτα που ζητε ειναι απο τα ποιο ομορφα χρονια της ζωης σας οπως και να εχει,και οι γνωσεις και η θεωρεια ειναι απο τα σημοντικοτερα και ουσιαστικοτερα πραγματα σ’ αυτην την ζωη,οσο και αν υπαρχει σημερα το κινημα-αλα Ψωμιαδη “εγω εχω σπουδασει την ζωη στο πεζοδρομιο”,ποτε και για κανεναν λογο μην υποτιμησετε την παιδεια και το διαβασμα:wink:

Don’t worry, όταν έρθει η ώρα και τελειώσουν, τότε θα το εκτιμήσουν :wink:

Χαχαχαχαχαχα…Ολοι ετσι δεν καναμε αλλωστε;:stuck_out_tongue:

Ε ναι!

Σε όποιον λέω οτι η καλύτερη σχολική χρονιά που πέρασα ποτέ είναι της Γ’ Λυκείου, με κοιτάζει με στραβό μάτι:p

Χαχαχαχαχαχαχα,αδερφος εισαι!Ετσι ακριβως!Πραγματικα ηταν η χρονια που ενιωθα πιο γεματος και ωριμος απο ποτε,ολα ειχαν την ρεγουλα τους,ολα τα αλλα προβληματα σου λυμενα απο αλλους (βλεπε μαμα-μπαμπα:p),και εχεις την αισθηση οτι κανεις κατι σημαντικο στη ζωη σου,την αισθηση και την υπερηφανεια που ειχα οταν καταφερα αφου ειχα φτυσει αιμα τοσα χρονια να περασω χαλαρα χαλαρα στην σχολη που ηθελα θα την αλλαζα με τιποτα στον κοσμο!

  • το απίστευτο δέσιμο που είχα τότε με μερικά παιδιά/καθηγητές!

Δε γυρνάνε τα γ@μημένα τα χρόνια πίσω:(

Γερο.:har:

Eγώ πάντως όταν τελείωσα το Λύκειο δεν είχα καμία αίσθηση ότι είχα κάνει κάτι σημαντικό στη ζωή μου. Όπως το πάρει κανείς.

Αυτο ακριβως…

εμενα η καλυτερη χρονια πρεπει να ταν η χρονια της πρωτης γυμνασιου…μολις ειχα παει στο γυμνασιο αλλα νομιζα οτι ηταν ακομα δημοτικο και ειχε απειρη αφασια…μετα ακολουθησε μια γαματη επισης δευτερα γυμνασιου,αλλα απτη τριτη και ολο και χειροτερα…(τωρα ειμαι δευτερα λυκειου)

Το σχολείο είναι το πιο σκληρός εργασιακός τόπος, άσε που δεν πληρώνεσε #-o:!:

Το σχολείο όμως παρέχει παιδεία? Γιατί εγώ άλλη αίσθηση είχα και όταν ήμουν μαθητής και τώρα δεν έχω αλλάξει γνώμη.

Το ίδιο και εγώ. Μόνο μια ανακούφιση που γλύτωσα από το πρωινό ξύπνημα…

Πάντως στο Poll ψήφισα σχολείο μόνο και μόνο για τους χουλιγκανισμούς του γυμνασίου 8)

Δουλεια.
Σε αντιθεση με το σχολειο, η δουλεια εχει απολαβες.

Και στα δυο μπορεί να έχει μαλάκες πάνω από το κεφάλι σου. Στο σχολείο καθηγητές, στη δουλειά προισταμένους ηλίθιους. Πάντως όταν τελείωσα το σχολείο ένιωσα καλύτερα…Πάντως θα πω ότι προτιμώ δουλειά. Έχει φράγκα η υπόθεση!:stuck_out_tongue:

+1 ενω στο σχολειο σκας φραγκα για τα φροντηστηρια:(

το μονο συν που βρισκω στην δουλεια ειναι αυτο που ειπανε οι απο πανω μου, δηλαδη τα χρηματα :smiley: κατα τα αλλα προτιμω το σχολειο :stuck_out_tongue: ειχε μεν φασαριες με καθηγητες και λυκειαρχες αλλα ειχε αλλη φαση οπως και να το κανουμε :roll:

Σχολειο, παρολο που δεν εχω εμπειριες απο δουλεια, υποθετω πως δε συγκρινεται το συναισθημα να μαλωνεις με τον οπισθοδρομικο θεολογο σου για το κατα ποσο η rock ειναι η μουσκη του σατανα (:p:p) και κατα ποσο ισχυει το οτι οσοι ακουν rock ειναι αλητες και τπτ αλλο… 8):slight_smile:

+1 χαχα:lol: καλο!αν κ δεν το μπορω το σχολειο:?