W.a.s.p

Εχουμε και λεμε: Εγω χτες περασα καλα παροτι τους ειδα για 3η φορα. Η διαρκεια του σετ ηταν κατι αναμενωμενο αφου το ξερω οτι τα τελευταια χρονια οι εμφανισεις των W.A.S.P. δεν ξεπερνανε τα 80 λεπτα (χτες 70 περιπου), ειδικα τωρα που περασε και εμφραγμα ημουν σιγουρος και δεν ηλπιζα να παιξουν παραπανω οπως ηλπιζα τις προηγουμενες φορες. Οι αποδωσεις των τραγουδιων δεν ηταν και τελειες καναν λαθακια αλλα δεν τα κατακρεουργησαν. Στα θετικα που δεν επαιξε καρμπον σετ με την προηγουμενη φορα πραγμα που φοβηθηκα οταν ακουσα την εισαγωγη (The End) αλλα ευτηχως ξεθαψε τα Widowmaker, sleeping in the fire, Arena of pleasure. Φυσικα και δεν ηταν σαν την προηγουμενη εμφανιση τους τον Νοεμβριο του 2004 στο Gagarin παλι η οποια ηταν τρομερη, αλλα δεν ηταν και κακοι. Θα συμφωνησω οτι ηταν ψιλοαρπαχτη καθως τα 30 ευρω ηταν πολλα και ας ειναι μια εμφανιση ενος απο τα αγαπημενα μου σχηματα.

ΥΓ: Inside the Electric Circus, Still Not Black Enough, Kill Fuck Die, Helldorado, Dying For the World, The Neon God 1 & 2. Κυρ Blackie μηπως εχεις θυμηθει οτι εχεις βγαλει και κατι δισκους με αυτα τα ονοματα??? Γιατι μερικους δισκους απο αυτους τους εχεις αγνοησεις και τις 3 φορες.
ΥΓ 2: W.A.S.P. Dominator World Tour 2006-07, ενταξει το αλμπουμ δεν εχει βγει ακομα, αλλα οταν ονομαζεις ετσι την περειοδια και δεν παιζεις ουτε ενα καινουργιο ριφ (για τραγουδι ουτε ζητημα) μονο ατοπημα μπορεις να το πεις αυτο.

Thanx παιδια!Τελικα δεν θα παω σημερα στη συναυλια(ολοι λειπουν,γαμω τις εκλογες) και ειχα ψιλοεκνευριστει,αλλα με τα σχολια σας με ανεβασατε!
Ελπιζω να παιξουν χαλια! :smiley: :roll:
(Καλα πλακα κανω,αλλα και καλα να παιξουν οσοι πατε να πειτε οτι ηταν αθλιοι!)

Εγώ ήμουν εκεί, αλλά δεν πρόσεξα και πολλά… Πόναγε το πόδι μου… Ωραίο το έχουν φτιάξει το Gagarin… Ωραία η τραμπάλα του Blackie…
Για την συναυλία άστε τα…
Τα λεφτά μας πίσω
:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Για την ηλικία τους καλά παίξαν. Ο χώρος ήταν χάλια και ακόμα πιο χάλια ο ήχος.

Μάλλον δεν έχεις δει Saxon στον ίδιο χώρο να παίζουν τρίωρο σετ και να τα σπάνε όλα!

Μάλλον δεν έχεις δει Saxon στον ίδιο χώρο να παίζουν τρίωρο σετ και να τα σπάνε όλα![/quote]

Πρέπει να είχε και ρεκόρ προσέλευσης κόσμου εκείνη την μέρα.Από τα καλύτερα live ever ( για την συναυλία του 2003 μιλάω) 8)

Έχω δει 3 φορές τους Wasp και τις 2 στον ίδιο χώρο (Gagarin). Ποτέ δεν είχαν καλό ήχο. Πλέον πιστεύω ότι είναι επιλογή του group αυτή η βαβούρα. Σαν live απλώς φιάσκο… Ούτε 90 λεπτά με τα διαλείμματα, ο Blackie είχε “κλείσει” από το 4ο τραγούδι και μετά μόνο ούρλιαζε. Απορώ πως μαζέυτηκε τόσος κόσμος. 3 φορές σε 2 και κάτι χρόνια δεν είναι και λίγο. Ο χώρος δεν είναι κακός, έχει βγει πολύ καλός ήχος σε άλλα live, αλλά η περιοχή είναι φρίκη αν πας με αυτοκίνητο. Για να παρκάρεις πρέπει να πας 2-3 ώρες πριν.
Θέλω και εγώ τα λεφτά μου πίσω για να πάω σε άλλο live… :lol: :lol: :lol: :lol:

Ποια 90 λεπτά παλικαρι μου? 60 λεπτα με το ρολόι χρονομετρημένα παίξαν. Καθαρά, χωρίς τα διαλείμματα. :lol: :lol: :lol:
Davidian για την ίδια συναυλία λέμε. Γαμώ τα live!!! Πρώτη φορά διασκέδασα με heavy μπάντα τόσο πολύ (η πλάκα είναι ότι οι Saxon δεν με τρελαίνουν κιόλας). Άψογοι!

ναι, καθαρά 60κάτι λεπτά. με τα διαλείμματα 70κατι. Πολλά είπα… :lol: :lol: :lol: :lol:

K egw perasa poly kala sto live…bebaia ixera oti tha paixun ligo,opote apolaysa o,ti eida…na syblirwsw oti tin proigumeni fora eixe paixei to fadastiko 'kill your pretty face’apo to K.F.D.

Για την συναυλία άστε τα…
Τα λεφτά μας πίσω

Θέλω και εγώ τα λεφτά μου πίσω για να πάω σε άλλο live…

Computer από το Multirama ψωνίσατε και θέλετε τα λεφτά σας πισω?
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Αφού πήγατε, καλα να πάθετε!! :lol: :lol:

Ποιοι δισκοι απο wasp ειναι…ας το πουμε Must have?

Για τις νέες συναυλίες (2007) συνεχίζουμε κάτωθι:
http://www.rocking.gr/modules/forum/showthread.php?t=4940