Warlord

Να κλεισω ακτοπλοϊκα για Χανια; Ή οχι ακομη;

Η συνέντευξη: A-Z interview (Mark Zonder) - Rock Hard Greece Συνεντεύξεις Rock Hard Greece

Καλα πηγε αυτο.

15 Likes

Δεν με ψήνει η φάση.

1 Like

χωρίς Μπιλαρο δεν υπάρχουν Warlord

10 Likes

μπορεί να είναι παιχτούρι, αλλά είναι μέγιστος φραγκο-κιλλέρ.εδώ παλιά τον έκραζε και ο τσάμης, πριν τα βρούν. ο οποιός ήταν ασυνεπής προς άλλα που έλεγε, (οτι δεν θα έκανε τους warlord ξανά κτλ) αλλά θεοσχωρέστον. γενικά η όλη η φάση των warlord, πέραν του ότι παιχτικά ήταν καλοί, ήταν πολύ ερασιτεχνική. μέτριες μίξεις/παραγωγές με εξαίρεση το πρώτο, διαφορές δηλώσεις που δεν θα έκαναν αν ήταν λίγο πιο έξυπνοι-μπιζνεσγουαιζ κτλ.

1 Like

Βρήκαν αντικαταστάτη του Τσάμη. Δλδ, κάπου έλεος ρε παιδιά…

Παρακαλώ; Ποιος βρήκε αντικαταστάτη; Υπάρχουν ακόμα οι Warlord;

Δεν μου αρέσει ο όρος “αντικατάστατης του Tsamis”. Ας πούμε ότι βρήκαν έναν κιθαρίστα να παίξει τα μέρη του Tsamis για να γίνει η δουλειά $$$$$$$

Προσωπικά θα παρακολουθώ τις εξελίξεις εξ αποστάσεως

1 Like

Εγώ θα κάνω τον δικηγόρο του διαβόλου και θα πω το εξής: Από τη στιγμή που το λένε ότι το συγκρότημα ενεργοποιείται για να αποτίσει φόρο τιμής στον Τσάμη, δεν είναι ό,τι χειρότερο έχουμε δει. Υπάρχει περίπτωση να διατηρηθεί μια ικμάδα αξιοπρέπειας στο όλο πράγμα.

Υπάρχει βέβαια και η περίπτωση απλά να μην είμαι έτοιμος να καταγγείλω ένα από τα μεγαλύτερα μέταλ ινδάλματά μου απ’ όταν ήμουν πιτσιρικάς (τον Μαρκ ντε), για την ώρα όμως ας το αγνοήσουμε αυτό.

3 Likes

Οτιδήποτε άλλο και να έλεγαν, θα ήταν χειρότερο. Αυτό θα έπρεπε να σε έβαζε σε κάποιες υποψίες :stuck_out_tongue:

1 Like

Ε θέλω να τους δώσω το δε μπένεφιτ του δε ντάουτ, καταλαβαίνεις :frowning_face:

Νταξει είναι από τις περιπτώσεις συγκροτημάτων που απλά δεν νοούνται χωρίς ένα συγκεκριμένο άνθρωπο. Για εμένα θα ήταν πιο τίμιο αν ονομαζοντουσαν κάπως αλλιως

2 Likes

Ο Ζόντερ δυστυχώς είναι γνωστός φραγκοφονιάς και όχι και ο πλέον εντάξει χαρακτήρας. Και τον λατρεύω σαν μουσικό, έτσι;

Δεν σώζεται από πουθενά το συγκεκριμένο, θλιβερή κίνηση. Αν ήθελαν να αποτίσουν φόρο τιμής, ας άλλαζαν όνομα (όπως είπε και ο Παργαλάτσος) και όλα καλά. Πες ότι είμαστε οι Black Mass και κάνουμε ένα μικρό τουρ εις μνήμην του εκλιπόντος, πολύ πιο τίμιο και δείχνει περισσότερο σεβασμό. Αλλά εκεί δεν υπάρχει το brand name…

7 Likes

Αν ήθελαν να ήταν πραγματικά TRUE, θα ονομαζόντουσαν Return Of The Warlord. Win-win κατάσταση.

2 Likes

Και να άλλαζε το όνομα, πάλι φραγκοφονιά θα τον λέγαμε.

Τεσπα. Όπως έγραψα και πιο πάνω, κρατάω μικρό καλάθι και παρακολουθώ εξ αποστάσεως και αναλόγως θα κρίνω.

Κάποια πράγματα πρέπει να αποδεχτούμε ότι φτάνουν στο τέλος τους. Ο κόσμος εξελίσσεται. Ευτυχώς υπάρχουν μουσικάρες εκεί έξω για όλα τα γούστα.

Δε φτάνει που έκανε τρελή κυβίστηση για το αν θα δωσει συναυλίες με το όνομα warlord, δε φτάνει που έφερε αντικαταστάτη (!!!) του Τσάμη, βγαίνει και για live με αυτόν τον μποζο

Ε κάπου έλεος δηλαδή, σεβασμός μηδέν

1 Like

Δεν έχω άποψη για τον παραπάνω μπόζο, αλλά μεταξύ μας οι Warlord πάντα hit or miss ήτανε στο θέμα τραγουδιστή.

Από τον Jack Rucker (:face_holding_back_tears:) στον Rick Cunningham (:disguised_face:), από τον Νικόλα τον Λεπτό (:blush:) στον Γιόακιμ (:nauseated_face:), δεν βγάζεις άκρη…

Rick Cunningham μακράν ο αγαπημένος.

Μάλιστα…