Warrel Dane-Praise to the war machine

http://www.myspace.com/warreldane

Νεο κομματι. Χμ. Δεν ειναι κακο.

Το καλό είναι ότι όντως δεν μοιάζει με Nevermore(αν εξαιρέσει κανεις το solo του Jeff:p ). Αν το album κινηθεί πάνω σε αυτό το μοτίβο θα προσελκύσει κάποιο κόσμο που δεν πήγαιναν μια τους Nevermore

δεν ξερω αλλα ο ηχος ειναι παρα πολυ nevermore οπως και και το σολο και μερικα απο τα ρυθμικα . τη σκατα εβγαλε σολο αλμπουμ για να μοιαζει με το γκρουπ που παιζει ? ελεος . #-o :-s

κακη κινηση απο warrel αν και ειναι μεγαλη συμπαθεια .:wink:

O Warrel ειναι απλα θεικος! Το κομματι ειναι αρκετα διαφορετικο! Η εκφραστικοτητα του ειναι για μια ακομα φορα σημειο αναφορας! Φαινεται να εκανε το θαυματακι του παλι! In Warrel I Trust!!!

η μουσικη ειναι καραμπαμ soilwork
οπως αναμενωταν δηλαδη

οπως ειπε και ο angmar δεν ειναι κακο
εις αναμωνη ολοκληρου του αλμπουμ λοιπον

Αυτό ακριβώς που λέει ο από πάνω.

Λατρεύουμε παθολογικά φωνή Warrel

αρκετο καλο το κοματι αναμενω με ανυπομονησια ολοκληρο το album!!

Κυκλοφόρησε σε γνωστό ρώσικο δισκάδικο:wink:

χμμ
το ακουσα
σαν πρωτη φορα
ηταν σαν να ακουω soilwork των τελευταιων δισκων με τον dane στα φωνητικα
δεν ηταν ασχημο
απλως δεν μπορω να πω οτι ηταν κατι που ειπα ΟΥΑΟΥ!!!

αυτο με τους Soilwork με απωθει καπως αλλα θα το ακουσω…

Πολύ βαρετό άλμπουμ, όλες οι συνθέσεις mid tempo και άκρως κoυραστικές.
Πάω να βάλω το Politics of Ecstasy να στανιάρω.

  • κανα δυό καλά ρεφραίν.

[FONT=“Trebuchet MS”][SIZE=“1”]Απαράδεκτο τραγούδι στο myspace, βουρ για Heaven Shall Burn και Murderers of the murderers…[/SIZE][/FONT]

μετα απο 2-3 ακροασεις εχω μπορω να πω οτι μου αρεσε…στην αρχη με ξενισε η πολυ απλοικη δομη του αλλα μετα καταλαβα οτι το album βασιζετε κυριως στις ερμηνιες του dane οι οποιες ειναι για αλλη μια φορα εξαιρετικες!με λιγα λογια ενας ικανοποιητικος δισκος απο ενα μεγαλο frontman!

Το εχω ακουσει 4-5 φορες…πολυ πολυ μετριος δισκος!Νομιζω οτι οι συνθεσεις δεν ειναι εμπνευσμενες και αυτο ειναι το προβλημα του δισκου…

εμενα παλι μου αρεσε τρελα ο δισκος!!δηλαδη ρε παιδια τι περιμενατε να ακουσετε νεο Nevermore δισκο???
ναι συμφωνο ειναι mid-tempo αλλα μετραει πολυ νομιζω…
anyway γουστα…
οσο για Soilwork εμενα σε καμια περιπτωση δεν μου τους θυμισε,ασε που δεν τους πολυγουσταρω κιολας

αφου δεν τους πολυγουσταρεις πως θα το καταλαβεις? :-k

εγω που τους εχω λιωσει
βρισκω οτι μοιαζει παρα πολυ :slight_smile:

οτι δεν τους πολυγουσταρω δεν σημαινει οτι δεν τους εχω ακουσει,ολα τα εχω μιας που ειναι και κολληταρια των In Flames…τωρα ισως αν μου ελεγες πιο συγκεκριμενα που στους θυμιζουν θα το προσεξω καλυτερα

figure number five και stabbing the drama

ιδιες διαρκειες τραγουδιων

ιδιες δομες

heavy groove-ατο riff στην αρχη,- μελωδικο κοψιμο στη μεση

ρε συ τη μουσικη την εχει γραψει ο βασικος συνθετης των soilwork
και τυμπανα παιζει ο ντραμμερ των 2 τελευταιων soilwork
ποσο μπορει να απεχουν μουσικα

τα φωνητικα ειναι η μεγαλη διαφορα

χμμ η διασκευη sisters of mercy ειναι πολλυ καλη!