Warrior Soul

Άντε, με το καλό και το Drugs, God & The New Republic. :wink:

ετσι ετσι ετσι… αυτο ακουω τωρα…
μα παραγματικα πως γινεται ρε σεις μια μπαντα να εχει βγαλει τοσα γαμηστερα κομματια και να μην τους ξερει πολυς κοσμος…το θεμα ειναι οτι δεν ηταν ξερω γω και αντισυμβατικα ως προς τον ηχος τους…ουτε δυσκολοακουστα ουτε τιποτα…και με γαματους στιχους κιετσι…
πραγματικα απορω…

Το ψάχνω αυτό το άλμπουμ αλλά δεν μπορώ να το βρω. Όποιος έχει link ας στείλει ένα pm :slight_smile:

Ξέθαψα το thread γιατί έχω λιώσει τους warrior soul τελευταία. Πραγματικά υποτιμημένη μπάντα όσο δεν πάει, με κομμάτια και άλμπουμς που πραγματικά αξίζουν. Το drugs… κι εγώ δεν μπορώ να το βρω πουθενά… Έχω ψάξει και να το αγοράσω αλλά δεν… Όποιος έχει κάτι υπ όψιν του ας μας πει… :slight_smile:

η αληθεια ειναι τα σιντι τους δεν βρισκονται με τπτ…δοκιμαστε κανα μοναστηρακι για μεταχειρισμενα ή απο ebay, amazon και τετοια. Ειχα βρει τα δυο πρωτα στον ζαχαρια στο 5ευρω ασ πουμε - βινυλια

Μα να μην έχω πικαπ στο σπίτι :frowning: Η λαχτάρα μου η μεγάλη… Στο μοναστηράκι ψάχνω αρκετά συχνά αλλά δεν το χω πετύχει, όπως και για αγορα μέσω ιντερνετ (για την οποία κάποιον πρέπει να αγγαρέψω εφόσον εγώ δεν χρησιμοποιώ πιστωτική ή προπληρωμένη…)
Ε δεν εγκαταλείπω την προσπάθεια όμως

αντε να δουμε θα τους δουμε τελικα φετος οπως ελεγαν…:-k

Ωπα! Παίζει και αυτό; Για να είμαι ειλικρινής κάτι είχε πάρει το αυτί μου αλλά δεν έδωσα σημασία…

Να και ένα poll που δεν μπορεις να ψηφισεις ευκολα.
Οχι γιατι ειναι μπανταρα οι Warrior Soul (με αυστηρά μουσικά κριτήρια) ,αλλά
είναι η πιο ULTRA-FUCKING-HARD-ROCK TRUE μπάντα .με έναν frontman που
όταν τον ακούς σε κάνει να νιώθεις οτί και αυτός (θυμό ,οργή , παράπονο , άποψη) ,
χωρίς να διαβάσεις στίχους και booklets. Μόνο τέρμα τα ηχεία και όπου βγει.
Όχι δεν μπορώ να ψηφίσω.

Ο μόνος τρόπος να ψηφίσεις σε τέτοια polls είναι η ενέργεια της στιγμης. Ας πούμε αντικειμενικά το drugs… απο το salutations… είναι τρελό δίλημμα, πόσο μάλλον από όλα τα album warrior soul. Απλά ψηφίζεις αυθόρμητα Ι guess…

bump!

Space Age Playboys, τελικα.

ρε angmar

και γω αυτες τις μερες ειχα παρει στο αμαξι το space age playboys

και σκεφτομουνα ποσο δισκαρα ειναι

και συγκεκριμενα το television και το (κλασικ) lets get wasted

ποσο ΚΟΜΜΑΤΑΡΕΣ ειναι!!!

αυτο το σημειο απο το lets get wasted

You wanna die ya so what
No one cares if you’re a suicide
You want everything but still not enough for you tonight
We’re out trippin’ the system
Cause a riot on a doomsday ride
Ray guns radic blastin’ it’s a fast lane fire fight

δεν γαμει ασυστολα???

Warrior Soul-Losers-Live@Athens,Greece An Club Exarheia

η χαρά του παιδιού.!

:smiley:

Στον Κορυ να δεις ποσο αρεσε το live. Μας ειχε πει τα καλυτερα

Και στο Τelevision, και στο σημειο που λες, ειναι τα μερη που οι κιθαρες κανουν τη διαφορα. Και να σκεφτεις πως ειχε αλλαξει το line up εκεινη την περιοδο.

ή το The Pretty Faces, γενικα τρελη ενεργεια αυτος ο δισκος.

Μιας και πιασαμε το Television παντως, το ρεφρεν του ισως και να ειναι το χαρακτηριστικοτερο ‘‘Iggy Pop worship’’ σημειο στη δισκογραφια τους. Βγαζει αυτου του ειδους τον τσαμπουκα ρε γμτ, αυθεντικος frontman, απο εκεινους που πλεον δεν βγαζει η rock μουσικη.


[SIZE=5]AXAXAXAXA![/SIZE]

Που κολλαει αυτο. Οι Turbonegro ειναι (ή μαλλον ηταν) 20 χρονια μπαντα.

και γιατι αυτο το ‘‘ηταν’’ παρακαλω;;; εχω χασει επισοδεια;;;

μπανταρα…
Chil Pill για ‘‘κλασιματα’’…και Space Age Playboys για ενεργεια…

έλα οι μερακλήδες…
[B]
White-vinyl versions[/B] of the WARRIOR SOUL albums “Last Decade Dead Century” (1990), “Drugs, God And The New Republic” (1991) and “Salutations From The Ghetto Nation” (1992) will be released on January 24 via Livewire/Cargo. The albums are limited to [B]500 copies each.[/B]

pre-order [SIZE=“5”][B][U]εδώ [/U][/B][/SIZE]

Πω-πω επιτέλους η επανακυκλοφορίες που περίμενα…
Μόλις τα παράγγειλα. oh boy!

:):):):):):):):slight_smile: