WASP Live In Greece 26\27 Οκτωβρη

Αυτο το παιδι μπαινει πλεον μια στο τοσο αλλα ριχνει ενα ποστ που ισουται με 100 :lol: :lol:

Ασε και τα μαθαμε…

Aυτός που σου τα είπε ήταν εν βρασμό ψυχής και δεν μπορεί να τα δει και πολύ αντικειμενικά αυτή την στιγμή… :roll:
Μιλάω και για παλιότερη εμπειρία και όχι μόνο για την χθεσινή… :expressionless:

Αν δεν πεις κακια για τον “νεο” ηχο δεν γινεται! Δεν ειναι απιθανο παντως καποιος να γουσταρει και WASP και νεο ηχο (Mastodon ας πουμε)…

Αυτο γινεται γιατι ολοι πλεον ακουνε τους δισκους (που κατεβαζουν) 2-3 φορες στα πεταχτα οποτε που καιρος να διαβασεις και να μαθεις στιχους! :wink:

Συμφωνώ και στα δύο! :wink: :lol:

Δυστυχως ισχυει του μπουστη.

Στο τριτο που “παρελειψες” να κουοταρεις δεν συμφωνεις?

Απίθανο δεν είναι, αλλά δεν συμβαίνει και συχνά!

Και δεν μίλησα για τους Mastodon!

Κάποια μη-metal groups που κάποιοι πλασάρουν για τους σωτήρες του metal είχα στο μυαλό μου!

καλα συμφωνω απολυτα με το ποστ του maiden 79!!!

ρε μεγαλε ιδιες εντυπωσεις αποκομησαμε απο το συγκεκριμενο λαιβ!!!

ακριβως τα ιδια σκεφτουμουνα και συζητουσα με την παρεα μου για τον doug blair!!!

και ακριβως το ιδιο για τη νεα γενια!!!συμφωνω απολυτα!!
οπως και το ανεφερα και σε προηγουμενο ποστ μου
μοναχα μοστρα ειναι!!!80’ς ντυσιμο,μαγκια,κλανια και απο μουσικη τιποτα!!!
και οχι μονο απο στιχους!!!εγω περιμενα σε συγκεκριμενα κομματια,να πηγαινει ενα κλαμπ,πανω κατω!!!
θυμαμαι κατι λαιβ της περασμενης δεκαετιας να τραγουδαει ολο το ροδον κατι forever και κατι the bards song και η συγκινηση καγκελο!!!αχ αχ…
τεσπα

LONG LIVE THE KING OF MERCY!!!

Δηλαδή εγώ που γουστάτω ταυτόχρονα WASP και Mastodon είμαι σπάνιο φαινόμενο; :-s

Όχι!
Πάντως, δεν είπε κανείς για τους Μastodon ρε παιδιά!
Στους περισσότερους της ηλικίας μου δεν αρέσουν, αλλά δεν τους κράζει κανένας, ούτε λέει ότι δεν τους θεωρεί metal!
Aπλά είναι πολύ prog για τα αυτιά των περισσότερων παλιότερων! :wink:

Και μην ξεχνάς και το άλλο!
Λόγω ηλικίας, σου είναι το ίδιο άνετο να ακούσεις και W.A.S.P. και Mastodon και πολλά άλλα! :yes:

Σε εμένα δεν είιναι τόσο εύκολο! [-X
Δύσκολα (αλλά όχι ακατόρθωτα) θα μου αρέσει κάτι τόσο διαφορετικό από αυτά που αγάπησα στα '80s και στα '90s! :roll:

Eίσαι σίγουρος περί αυτού?
:lol: :stuck_out_tongue:

Ειδικά που στην αρχή (και σε αρκετά κομμάτια) βγήκε με διπλή κιθάρα … :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

[quote="“Maiden1979,post:263,topic:4136”]

Aυτός που σου τα είπε ήταν εν βρασμό ψυχής και δεν μπορεί να τα δει και πολύ αντικειμενικά αυτή την στιγμή… :roll:
Μιλάω και για παλιότερη εμπειρία και όχι μόνο για την χθεσινή… :|[/QUOTE]

Τι έγινε βρε παιδιά ???:-k :-k

Έτσι ακριβώς! :thumbup:
Ακόμα και μέτριο τραγούδι να έπαιζε μια μπάντα, τραγουδούσαν όλοι από το κάγκελο μέχρι τις τουαλέτες! :metal:
Τώρα κάθονται με σταυρωμένα χέρια οι μισοί…

Ο ChrisP είπε την απόλυτη αλήθεια:

To τραγικό είναι ότι βγάνει σε torrent ένας δίσκος 1,5 μήνα πριν την κυκλοφορία του, γράφουν οι περισσότεροι την γνώμη τους ενώ τον έχουν ακούσει 1 - 2 φορές (μερικοί είναι ακόμα πιο προκλητικοί, γράφοντας ατάκες τύπου: “Έχω ακούσει 4 τραγούδια από την πρώτη ακρόαση του δίσκου και έχω να πώ ότι ο δίσκος είναι άθλιος! Γιατί δεν διαλύονται;”#-o), μαλώνουν, γίνεται ένας ψιλοπανικός και μετά από 5 μέρες έχουν όλα ξεχαστεί!
Πάμε για άλλο torrent! :?
Όταν μετά από 40 μέρες βγαίνει τελικά ο δίσκος στα δισκάδικα, δεν ασχολείται σχεδόν κανένας!
Έχει πια “παλιώσει” ο δίσκος! Με αυτόν θα ασχολούμαστε; [-X

Nαι! 8)
Από το “δέιγμα” που έχω μιλάω! :roll:

Αν έχω, ας πούμε, 40 φίλους - γνωστούς από παλιά που μιλάμε για metal από τότε μέχρι σήμερα, το πολύ οι 5 ακούνε Mastodon!
Και μην ξεχνάς ότι εισαι από τους λίγους που ακούγανε τότε και metal και alternative, για αυτό μπορεί να σου φαίνεται λίγο περίεργο!

Δεν λέω φυσικά ότι οι Mastodon είναι alternative, αλλά ότι αν κάποιος παραδεχόταν τότε το alternative μπορεί σήμερα να εκτιμήσει πιο εύκολα κάτι κάπως διαφορετικό από τα κλασσικά! :wink:

Να ρωτήσω κάτι γιατί θα τρελαθώ, δλδ ηχογραφημένα vocals προσέξατε μόνο κατά τη διάρκεια του πρώτου μέρους (Crimson Idol)?

Προηχογραφημένα ήταν και τα backing vocals του δεύτερου μέρους!

Σιγουρο αυτο?:-s

Εμενα δεν μου φανηκε ετσι…:dunno:

Ε ναι ρε γμτ γιατί μόνο για το crimson λέμε και για το ότι δε γίνεται να μην είναι ηχογραφημένα. Δεκτό αλλά γιατί και στο δεύτερο μέρος ήταν τόσα μέρη ηχογραφημένα κύριοι?

Οταν τα λεμε ομως αυτα μας κατηγορουν οτι τωρα ειμαστε στην εποχη του Ιντερνετ και οτι που λεφτα για δισκους…

Τεσπα, πολυ οφ-τοπικ αλλα ενδιαφερον θα χε να το συζητουσαμε…

Λετε πραγματα που δεν στεκουν, σταματηστε να βλεπετε το dowloading σαν κακο δαιμονα. Η αληθεια ειναι οτι εποχες αλλαζουν και οι οπαδοι αλλαζουν και δεν μπορουν τα πραγματα να ειναι ιδια οπως ηταν το 90 η το 80. Το downloading μπορει να επαιξε ρολο σ’αυτην την αλλαγη αλλα επαιξε θετικο. Τωρα δεν μπροω να καταλαβω γιατι καποιος που κατεβασε ενα αλμπουμ και το ακουσε μια δυο φορες και δεν το γουσταρε τρελα και δεν εμαθε ουτε τους στιχους γιατι να δωσει το 30αρι να παει στο λαιβ (στο λαιβ μιας μπαντας που τα τελευταια χρονια παιζει σκατα και με το ζορι πανω απο μια ωρα ε) και να τσιγγουνευεται να δωσει τα 10 για να παρει το αλμπουμ.