WASP Live In Greece 26\27 Οκτωβρη

[-X [-X

Εδώ κάποτε τρέχαμε Ιταλία για να τους δούμε, πολύ πριν τους ανακαλύψουν στην Ελλάδα, τώρα που έρχονται εδώ δεν θα τους τιμήσουμε;

Από τα '80s:

W.A.S.P. (1984)

Από τα '90s:

The Crimson Idol (1992)

Από τα ΄00s:

[COLOR=“Indigo”]Dying For The World /COLOR

Τρελές δισκάρες και οι 3! :bow:

Πολλοί θα σου πουν και το “Headless Children” του 1989 και δεν θα διαφωνήσω, απλά εγώ το θεωρώ το τέταρτο καλύτερο!
Και το “The Last Command” είναι πολύ καλό, όπως και το “Νeon God (part I)”, καθώς και το πρόσφατο “Dominator”!

Τί να λέμε τώρα, ο Blackie και οι W.A.S.P. είναι λατρεία αιώνια! :vibrate: :respect: :metal:

Κόλαση…:smiley: :smiley:

αυτο το dying for the world ειναι οντως κολαση ρε γμτ!:smiley:

παντως συνηθως στα λαιβ παιζουν αρκετα απο τον πρωτο δισκο, μαλλον παντα το the idol και γενικα τιμουν την 80’ς περιοδο τους.

το καλο με το τελευταιο λαιβ ηταν τα arena of pleasure και widowmaker :thumbup: στο πρωτο πρεπει να εχασα το σβερκο μου.

Eίχα πάει και πέρυσι κ ξεκουφάθηκα από τον ήχο. Μια βδομάδα βούιζαν τα αυτιά μου μετά…
Θα ξαναπάω όμως γιατί W.A.S.P. είναι χαλαρά στις 5 αγαπημένες μου μπάντες.

Tι λες τωρα…??? Ειχα να μπω 2 μερες στο forum και με το που μπαινω βλεπω ανακοινωση για WASP…Απλα εφυγα…και 30 ευρω…? Οπως περισυ…Και παρ’οτι δεν με αφησαν απολυτα ικανοποιημενο το ευχαριστηθηκα το live…Aντε παμε για αλλο ενα 30αρι στην ακρη…BLACKIE RULESSSSS…!!!

Ξερει κανεις ποτε βγαινουν τα εισητηρια? Ειδα μια ανακοινωση αλλα ποτε ακριβως δεν λεει!:roll:

Πω ρε μάγκες έχω πορωθεί με τη φάση

Θα ακούσουμε Wild Child, L.O.V.E. Machine, Idol, Mercy, Take Me Up κ τέτοια. Τρελή φάση. Ελπίζω να είναι σε καλή κατάσταση ο Blackie.

Επισης θελουμε Heaven’s Hug In Black το reprise!!! 8)

Requests: I Wanna Be Somebody, Animal (Fuck Like a Beast), The Real Me, The Idol, Mean Man, Breathe, Mercy, Arena Of Pleasure. Aυτα προς το παρων. 8)

Συμφωνω απολυτα με τον Zafrock…+τα Τhe last command , Blind in texas , On your knees kai Wild child!!!

Το Animal δεν το είπαν πέρυσι κ χαλάστηκα πολύ ρε γμτ…

Αν κ δεν θα τα πουν θα ήθελα να ακούσω: Widowmaker (απίστευτο που το είπαν πέρυσι), Heretic The Lost Child, The Real Me, The Headless Children, Arena Of Pleasure, Chainsaw Charlie, I Am One, Hold Onto My Heart, Black Forever, Shadow Man

(Αν έκαναν ένα medley από Crimson Idol όπως στο “Double Live Assasins”, δεν θα ήθελα τπτ άλλο.)

Απο το Neon God παιζουν τιποτα??

3 φορες τους εχω δει δεν θα ξαναπαω. Κλασσικα 70 λεπτα εμφανιση και 30 ευρω (το λιγοτερο), οποτε δεν το βλεπω, ασε που εχει και Candlemass οποτε…

Eνα εχω μονο να πω…γινεται να μπουν με το Helldorado??

http://www.youtube.com/watch?v=veOd9pZNiwA&mode=related&search=

Και άμα ήταν 10? θα ήταν ακόμα πιο λογικό!!!

Όταν μια μπάντα είναι καλή, δεν βαριέσαι να την βλέπεις. Με το σκεπτικό το δικό σου οι Iron Maiden έπρεπε να παίζουν τσάμπα και οι Scorpions να πληρώνουν 15? τον καθένα μας να πάει να τους δει.

Αλλο μαλλον εννοει. Θα ηταν πιο εξυπνο απο την εταιρια να εβαζε λιγο πιο φθηνο εισητηριο για να μαζεψει λιγο παραπανω κοσμο αφου εχουν ερθει 3 φορες τα τελευταια χρονια και τους εχουμε χορτασει ας πουμε.:wink:

απαντώ το ίδιο πράγμα: Τους Scorpions ποσες φορές τους έχεις δει? Και μη μου πεις δεν ειναι το ιδιο, γιατι αν δεν μπορούν να βρεθουν 800-900 άτομα για να γεμισει το Gagarin, τοτε καλύτερα να μην ερθουν καθόλου.
Θες και παράδειγμα με άλλο γκρουπ? Blind Guardian.3 βραδιες σε λιγοτεροπ απο 6-7 μηνες.

Δεν φταει το γκρουπ, ουτε το εισιτηριο… Και τσαμπα να ήταν, πάντα κατι θα μας φταει να γκρινιαζουμε και να το θελαμε αλλιως. Καποτε βλέπαμε μονο Ελληνικά γκρουπ live στο Maxim και στην Rainbow και σε διαφορα καταγώγια. Τώρα περάσαμε στην υπερ-προσφορά και μας φταίνε διάφορα.
Δεν θεωρώ ότι πρέπει να πηγαίνω σαν προβατο στο καθε μαντρί που ονομαζουν συναυλιακό χώρο.
Αλλά και το “κάντε μια καλύτερη τιμούλα… Ακριβό το έχετε” δεν λέει.
Σου αρέσει και μπορείς να διαθέσεις να πας? Πήγαινε σαν κύριος να μπορείς να πεις και για τα στραβά.
αλλιώς υπάρχει έτοιμη η δικαιολογία:" με 25? τι περίμενες? να φέρουνε και ηχολήπτη? να φερουνε και σκηνικά? να σου κλεισουμε το μεγαρο να παίξουν?"

Ποια καλα παιδια απο εδω θα πανε σιγουρα να κανονισουμε κανα meeting γιατι μαλλον και εγω θα παω μονος μου για 2η φορα να τους δω…Πιστευ θα ελεγε ενα Florum meeting…

εγω θα παω στανταρ αλλα ειμαι πολυ παιδι

Τι εννοεις πολυ παιδι??