Wasp

Δεν είμαι αυτός που λες. Και δεν θα κάτσω να απολογούμαι για το τι δουλειά κάνω πολυ περισσότερο στον κάθε πικραμένο ή στον κάθε καχύποπτο.

Δεν πιστεύω τίποτα αν δε δω ταυτότητα, οι άλλοι 2 γιατί πήραν δηλαδή κι εγώ όχι

2 Likes

Εντάξει, δεν είσαι ο ρόκαβλος. Με έπεισες.

Θέλω κι εγώ ταυτότητα, αλλιώς δεν πιστεύω τίποτα.

Βλέπω και γω 24 νέα μηνύματα, λέω τι παίζει με Wasp…που να φανταστώ…

1 Like

παραδέξου το. Σκέφτηκες " τι καραγκιοζιλίκια έκανε πάλι ο Μπλάκι " ε ;:grin:

2 Likes

:laughing: Μπαα όχι, κατευθείαν για νέο άλμπουμ νόμιζα. Αλλά τώρα θα μου πεις… ούτως ή άλλως δεν απέχει και πολύ από αυτό που υπέθεσες ότι υπέθεσα!!! :joy:

1 Like

Υπάρχει ένα τραγούδι που το έχω λιώσει εδώ και κάποιο καιρό. Είναι το The Peace από W.AS.P.

Ο uploader του βίντεο γράφει ότι είναι από το Re-Idolized (The Soundtrack To The Crimson Idol). Και γράφει και ημερομηνία που βγήκε στην κυκλοφορία 02.02.2018.

Επειδή δεν έχω ασχοληθεί με την Re-Idolized κυκλοφορία, υποθέτω ότι είναι κάποιο καινούριο τραγούδι που μπήκε στο άλμπουμ. Και μάλλον έτσι πρέπει να είναι γιατί δεν υπάρχει πουθενά στο διαδίκτυο W.A.S.P. τραγούδι “The Peace” με ημερομηνία προ του 2018.

To τραγούδι είναι πραγματικό ΕΠΟΣ. Η μουσική, οι στίχοι τα πάντα. Μου έχει πέσει το σαγόνι. Τι έγραψε ο άνθρωπος πάλι ρε σεις! Συγκίνηση για ένα ακόμα masterpiece της ροκ/μέταλ μουσικής. :black_heart:

Πως γίνεται ένας άνθρωπος που γράφει τέτοια κομμάτια να είναι καραγκιόζης με σκηνικά όπως την τελευταία στην Αθήνα και Θεσσαλονίκη ή να κάνει απατεωνιές τύπου playback

Δε γίνεται να μην έχεις ψυχή για να γράφεις τέτοια ωραία μουσική

2 Likes

Πέτυχα προχτές στην σελίδα φαν τους στο ΦΜΠ μια live εμφάνιση.Μιλάμε για απίστευτα πράγματα πλέον.Οι τύποι παίζουν 10-12 τραγούδια ακόμα και σε headline εμφανίσεις σε μικρούς χώρους.Και ΑΚΡΙΒΩΣ με το ίδιο σετ που έχουν εδώ και 10 χρόνια.Ακόμα και με τα ΙΔΙΑ ρούχα.Εννοείται προηχογραφημένα φουλ.Τι να πω κρίμα γιατί δισκογραφικά είναι σπουδαίοι(ος).

2 Likes

Γιατί πολλά άλλα τι νομίζεις οτι κάνουν απλά με διαφορετικά ποσοστά προηχογραφημένων. Ο Ozzy πχ αρκετά κομμάτια παίζει με bt. σε όσα δεν παίζει κάνει μπάμ, καλη ώρα Ελλάδα, Killer of Giants. Και δεν είναι μονο παλαιά. Γνωστό συμφωνικό είχε κάνει περιοδία ολάκερη 100 % προηχογραφημένη. Οι Lordi σε φεστιβάλ είχαν πιαστεί να κολλάει το DAT. κοκ. Για ποπ καλλιτέχνιδές μην το συζητήσουμε καν, γνωστή μαυρούκα και γνωστή καναδέζα βγάζανε επι 50 σοου την ιδια κορώνα ακριβώς. τονικά, διαρκειά κτλ, πλήρης ταυτισή. Madonna ? Εχει να τραγουδήσει live απο τα 80s.

1 Like

these’s another band in the shock metal genre of the same period WAY better than WASP.

2 Likes

Αγαπάμε Lizzy, αλλά μη λέμε μαλακίες. Και απο επιδραστικότητα και απο όλα, συμπεριλαμβανομένου και εμπορικότητας, ΔΕΝ συγκρινονταί.

1 Like

sorry sir but WASP hasn’t been relevant since the crimson idol(1992 correct?). sure Lizzy never got that famous but he has AMAZING tunes(not that WASP havent dont get me wrong). plus he can still sing in comparison with Lawless. if you put these two bands on a co-headline tour I’m sure Lizzys band is gonna blow Blackie and co. away. oh and lets not forget how many times he has released the same song with different lyrics(which is ridiculous). I not dissing on his career I just think that jabba the hut should retire and not make a fool of himself(personal opinion).

if you put these two bands on a co-headline tour,

αυτές οι 2 μπάντες δεν θα μπουν ποτέ σε co-headline περιοδεία γιατί οι W.A.S.P. είναι 15 επίπεδα πάνω σε δημοφιλία, επιδραστικότητα και εμπορικότητα.

Μετά το Crimson Idol έχουν βγάλει και άλλες φοβερές δισκάρες όπως το Babylon, Unholy Terror, Neon God Part 1 , Neon God Part 2, Dominator.

Από κει και πέρα ό,τι θέλει ο καθένας βλέπει. Κι εγώ βλέπω ότι αν έβαζαν σε co-headline περιοδεία τους Anthrax με τους Metallica, αν είχαν και οι Anthrax τα show με τις φωτιές κτλ θα τους ισοπέδωναν τους Metallica πάνω στη σκηνή.

Είπαμε ο καθένας ό,τι θέλει βλέπει.

Και χώρις αυτά καλύτερα παίζουν όλοι οι BIG 4 και όχι μόνο απο τους συχνά αρκετά φλού μετάλλικα. Δε λέμε αν μας αρέσουν τα κομμάτια, λέμε πόσο καλά παίζουν πάνω στο σανίδι.Οι metallica έχουν 2 μέλη που είναι εντελώς έτσι κ έτσι.
Και ο Borden έχει πέσει φωνητικά τα τελευταία χρόνια. Επίσης ναι δεν παίζει ευκολά το σενάριο που περιγράφεις. μονο μπάντες απο κάτω με συνθήκες γαλέρας μπαίνουν. πχ BIB κράξανε και φύγανε την 6η μέρα.Που τώρα περιοδεύουν κάτω απο Myrath.

Sorry ρε παιδιά αλλά το 2010 εγώ που ήμουν; Σίγουρα και τότε οι Anthrax γάμησαν όπως και φέτος, αλλά οι Metallica χωρίς κανένα ιδιαίτερο σόου δεν άφησαν κανένα περιθώριο αμφισβήτησης για το ποιος έπαιξε καλύτερα.
Μιλάω με γεγονότα ε

2 Likes

Λαρς και Κερκ κουλοι.

3 Likes

Και κουτσοί

2 Likes

Μια μπάντα δε γίνεται μεγάλη μόνο με το ταλέντο και τις μουσικαρες που γράφει, γίνεται και με τη σκληρή δουλειά, τις θυσίες, το ανελέητο touring κοκ.

Αν δεν ήταν workaholic και τελειομανής ο Harris η ο Hetfield δε θα ήταν οι Maiden και οι Metallica supergroups. Πολλοί στέκονται στο ταλέντο το οποίο ο Blackie έχει άφθονο, αυτό είναι χάρισμα. Το ότι έπαιρνε τον εύκολο δρόμο, cutting corners που λένε και στο χωριό μου, έκανε τη μπάντα του να μη φτάσει εκεί που θα μπορούσε. Είναι κρίμα και μεγάλο what if

5 Likes