We 're going to KISS 16/03/08!

Αυτό. + αν δεν έχεις δικό σου μεταφορικό μέσα θα σκάσεις άλλα 10 (!) για τα πούλμαν…

Μπα, εφοσον ειναι Σ/Κ, πιστευω οτι θα παει αρκετος κοσμος, καθοτι δεν υπαρχει και εξεταστικη εκεινη την περιοδο…

Ναι μεγάλο πρόβλημα το αν είναι εργάσιμη μέρα ή όχι… Τα μπουζούκια μια χαρά είναι γεμάτα και καθημερινές μέχρι τις 4-5 το πρωί.
Εντάξει, κακά τα ψέματα, δε νομίζω να είναι τόσο μεγάλο πρόβλημα το ότι θα κοιμηθείς στη 1 αντί στις 12 (παράδειγμα) τη στιγμή που έρχεται ένα από τα αγαπημένα σου γκρουπ!
Οκ, τους μόνους που καταλαβαίνω για τη Μαλακάσα είναι τους κάτω των 18 που δεν έχουν αυτοκίνητα κτλ.
Αλλά δεν μπορώ να ακούω “Είναι μακριά”, “Αργώ να φύγω λόγω κίνησης” κτλ, όταν η Κηφισίας πήζει 24/7 ή όταν κάνεις συνήθως μισή ώρα το λιγότερο να φτάσεις Γλυφάδα αν μένεις προς τα Βόρεια ή όταν στην οποιαδήποτε περιοχή της Αθήνας για να βρεις θέση πάρκινγκ θες κανένα τέταρτο στην καλύτερη…
Όλα τα άλλα δεν μας ενοχλούν, η Μαλακάσα μας έφταιξε…

ρε να μην ανυσηχουν οι φορουμιτες…

φετος θα παρω το βανακι του πατερα μου και θα μπει ολο το φορουμ μεσα για kiss… :stuck_out_tongue:

παιδια ηρεμια, ας ανακοινωθει πρωτα και τα βρισκουμε ολα μετα…

υπάρχει και ο σούπερ μπαμπάς-ταξί … :lol: :lol: :lol: :lol:

Πρωτον τα μπουζουκια ειναι γεματα πεμπτη/παρασκευη/σαββατο/κυριακη κυριως. Συν οτι ειναι μεσα στην πολη, συν οτι δεν υπαρχει θεμα παρκαρισματος κτλ…

Δευτερον, αν ειναι εργασιμη μερα τοτε καποιος που σχολαει 7 η 8 η και 9 το βραδυ (και υπαρχουν πολλοι τετοιοι), ε δεν θα παει. Αν ειναι Κυριακη δεν νομιζω να πειραξει κανεναν. Επισης αν ηταν μεσα σε εξεταστικη θα ηταν προβλημα, αλλα εφοσον θαναι Μαη και παλι δεν υπαρχει προβλημα.

Επομενως δεν βρισκω λογο γιατι να μην μαζεψει κοσμο το live. Οσοι πατε (αν οντως γινει), να περασετε καλα. :slight_smile:

Τέσπα, στα άλλα περί κίνησης έχω δίκιο όμως :stuck_out_tongue:

Sorry cozy αλλά δεν είμαστε όλοι από Αθήνα. Καθημερίνή σημαίνει σπατάλη άδειας για μας :wink:

Αυτος ο μπαμπας οντως ειναι σουπερ…Στους Helloween που δεν ειχα παρει το αμαξι μας εσωσε απο το κρυο…Ετσι Κωσταντινε…??
Οποτε Hails to super daddy…!!!:stuck_out_tongue:

Αυτή τη μιζέρια του Έλληνα δεν την έχω καταλάβει ποτέ.
Αν του πεις πήγαινε στο Διδυμότειχο (όπως είπε κάποιος πριν) γιατί εκεί είναι ένα μουνί που σε γουστάρει τρελλά και θα γαμίσεις, θα πάει και με τα πόδια.
Να παλουκωθεί και να πάει σε μία συναυλία (όποια μέρα, όποια ώρα) σε ένα τόσο μεγάλο - αντικειμενικά - όνομα όπως οι KISS του φαίνεται βουνό και αρχίζει τη γκρίνια και πώς θα πάω, πώς θα γυρίσω, πώς θα κλάσω, πού θα κάτσω, που θα βάλω το τάπερ από τη μαμά, αν θα κάνει κρύο, αν θα με πιάσει ο κόλος μου, αν θα περπατήσω 10 λεπτά ή 20 λεπτά…
Σκάστε ρε και μην πάτε. Αφήστε να πάνε αυτούς που έχουν περπατήσει ολόκληρα χιλιόμετρα να πάνε να δουν μικρότερα ονόματα, που κάθονται και ξεροσταλιάζουν για τα εισιτήρια, που πάνε μόλις ανοίξουν οι πόρτες για είναι μπροστά, που παραμένουν όρθιοι και δυνατοί για 10 και 12 ώρες και έχουν ακόμα αποθέματα ενέργειας και δεν σκέφτονται τις κολοεξετάσεις τους και τις κολοδουλειές τους που τους (μας) έχουν κάνει στρατιώτες. Αει στο διάολο με τις ηλίθιες ψευτοδικαιολογίες.
Μετά θα αρχίσει η γκρίνια για το εισιτήριο. Γιατί 60 και όχι 50, γιατί 70 και όχι 60, γιατί ρε Θεέ!!!
Γιατί το show που θα δεις θα είναι από τα καλύτερα (αν όχι το καλύτερο) συναυλιακό show που έχεις δει ever. Και η μουσική να μην σου πολυαρέσει, θα ευχαριστηθείς το θέαμα. Όταν είχα πάει Floyd το 89 στην Καλογρέζα μου έφυγαν τα σκατά από το απίστευτο show. Γουστάρω βέβαια και Floyd πολύ. Αρκετοί όμως πήγαν από περιέργεια και ξετρελλάθηκαν με τα laser και τα ιπτάμενα γουρούνια κλπ.

Η συναυλία θα γίνει μάλλον στην Μαλακάσα 14 ή 16 Μαίου.

Ναι, ξέρω θα πάτε να δείτε τα ημερολόγια τώρα.Πω πω…την επόμενη έχω Φυσική διαγώνισμα και τι θα πω στη μάνα μου και στον πατέρα μου. Ή έχει εκείνη τη μέρα γενέθλια η γκόμενά μου και αυτή δεν ακούει KISS, τι θα κάνω να την σκαπουλάρω? Για να σοβαρευτούμε λίγο.

Σημείωση: Οι AC/DC θα βγούν Ευρώπη το 2009. Αυτό είναι 100% σίγουρο.

αυτο…

p.s. και οσο για την συναυλια, δηλαδη σιγα σιγα να ανοιγουμε σαμπανιες… :bounce:

Το έμφραγμα μου χτυπάει τη πόρτα:!:

To έμφραγμα με χτύπησε:? ΑC/DC του χρόνου και Kiss ανάμεσα στις 10 μέρες που δίνω τελικές εξετάσεις:? :frowning:

[/B]

Λοιπον να πουμε καποια πραγματα…Συμφωνω απολυτα σε οσα ειπες παραπανω και πιστευω και εγω οτι αν γουσταρεις ενα συγκροτημα ή εστω και περιεργεια να εχεις να το δεις δεν σε σταματαει τιποτα…
Ουτε οι διαδρομες,ουτε το περπατημα,ουτε το κρυο (ενιοτε)…Μαζι σου με χιλια…
8)
Επισης να ποσταρω τις 2 ημερομηνιες που ανακοινωσαν οι KISS πριν απο λιγη ωρα…

May 13 - Verona, North-East Italy - Arena Di Verona
May 26 - St. Petersburg, Russia - Lednikovyj Dvorec

Οσο για τους AC DC οποιος με ξερει ξερει ποσο με ενδιαφερει αυτο το νεο και ας περιμενω ενα χρονο και κατι…ΧΑΛΑΛΙ…!!:slight_smile:

Εγω εχω μονο μια ενσταση και μονο και μονο γι’αυτην σκεφτομαι να δω τους KISS στο εξωτερικο…
Ξερω πως το απιστευτο σοου τους περιεχει τα παντα και μενει για παντα χαραγμενο στη μνημη του οπαδου…
Για σκεφτητε ομως…Πως ολο αυτο το σοου θα στηθει στη Μαλακασα οπου ολοι ξερουμε οτι απαγορευονται τα βεγγαλικα και τα πυροτεχνηματα…??:wink:

Αυτο ειναι το μονο που με ανησυχει για αυτη τη συναυλια και δεν με νοιαζει να περπατησω και 10 χιλιομετρα αν ειναι να δω μια απο τις αγαπημενες μου μπαντες live…

Ε 13/5 Βερόνα και στο καπάκι Ελλάδα. Ακούγεται πολύ λογικό :smiley:

H Μαλακάσα δεν είναι ακόμα σίγουρη.

Εγω απλα το ανεφερα για να μην το δουμε οταν πλεον ανακοινωθει και αρχισουμε την γκρινια…

Φιλε Drifter37 αν εχεις οποιαδηποτε επαφη με την διοργανωτρια εταιρια (μαλλον didimusic) επεσημανε αυτη τη λεπτομερεια οπως μπορεις για να μην εχουμε γκρινιες και να δουμε ενα KISS Show με ολα τα comforts…!!!

Η didi είναι και το show θα είναι πλήρες.

Kαι μακαρι να μη γινει ποτε…

Δεν μας νοιάζει αυτό παιδιά!!